Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Mi irányitjuk a sorsunkat,...

Mi irányitjuk a sorsunkat, vagy a sorsunk írányit minket?

Figyelt kérdés
Tényleg meg van irva a sorsunk, és ha igen akkor abba bele lehetne "szolni"?? Már gondolkodtam rajta, hogy például 1 döntés elöt állok, és hogy igent akarok mondani, de belül inkább mégis inkább nem, és hogy ez is bele volt irva, hogy igen akarunk de aztán nem lett belöle?? A sorsunkat MI tudjuk befolyásolni, vagy ami megvanirva az megvan irva??
2008. szept. 21. 17:02
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
64%

Nagyon sok mindenben nincs érdemi döntésed - hiszen már előre lehet tudni, melyik az az egyetlen lehetőség, amelyet ép ésszel választhatsz.

De szerintem a sors nincsen 100%-ig előre megírva.

Már csak azért sem, mert véletlen létezik.

2008. szept. 21. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
77%
én ezt úgy gondolom, hogy az meg van írva, hogy mondjuk 25évesen meghalok autóbalesetben (úristen ez spontán jött és pont 25 vagyok), tehát ezt nem tudjuk írányítani, de mondjuk az nincs megírva, hogy pl melyik suliba kell menned továbbtanulni, tehát ez a "szabad akarat". Húúú erre anyáék biztos tudnának oldalakat írni, ők foglalkoznak igazán ilyen dolgokkal:-)
2008. szept. 21. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Akor légyszi kérd meg őket. :) Nagyon szívesen olvasnám el a véleményüket
2008. szept. 21. 18:11
 4/13 anonim válasza:
100%
Én is szivesen olvasnám! Ha lesz egy kis idejük, igazán leírhatnák... :)
2008. szept. 21. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
60%

Te magad vagy aki nagyvonalakban megírod előre a sorsodat. Igazán inkább célokat tűzöl ki magadnak amiket aztán vagy teljesítesz vagy nem. De ezek a célok szellemiek és az értelmük kevéssé felfogható (szerintem).

Aztán a születésed után minden döntésed szabad. Ám az, hogy hova születsz, milyen családba, rasszba – az nem véletlen. Oda születsz, ami leginkább támogatja a felsőbb céljaid elérését. :)

Nincs kötelezettséged rá, hogy megtégy bármit is vagy ne tegyél meg valamit. Ha nem sikerül elérned azt a fejlődést amit célul tűztél mki magadnak születésed előtt, akkor nekifutsz újra. Ha sikerült, akkor is. Csak más céllal. :) Én ebben hiszek. Ám... mivel az adott élet egy és megismételhetetlen (vagyis nem pont ez, pont így stb fog történni legközelebb, hogy majd akkor ügyesebb legyél) ezért mindig úgy kell élni, hogy nincs több lehetőség. Ebben az életben ez az egy élet van. A többi (most) nem számít.

2008. szept. 22. 04:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
48%
a második válaszoló vagyok, és az utolsó nagyon jól leírta. Anyuék is mindig ezt mondják, nem véletlen hova születsz. Teljesen igaz,hogy oda ami a legjobban támogatja a fejlődésedet. Mindenkinek meg van írva egy bizonyos fejlődés. Ha eléred halálod előtt,akkor a következő földi leszületésnél komolyabb fejlődésen kell keresztülmenned. De ha nem érted el, akkor a következő leszületésnél, "ugyanezt" az utat kell végigjárnod. Még azt is szokták mondani, hogy az igazán nagy nehézségek is meg vannak írva, hiszen minden földi létben vannak bizonyos dolgok, amiken keresztül kell mennünk, mert ezek támogatják a fejlődésünket. Pl. anyukám 21évesen özvegyen maradt 2gyerekkel, fellázadt az egész családja ellen és tök egyedül maradt. Csak mi voltunk neki. Egész életében úgy élt, hogy tudta, hogy valami hiányzik az életéből csak nemtudott rájönni, hogy mi. Erre 13éve találkozott nevelőapámmal, akinek sikerült ráébresztenie arra, hogy az ezotéria az ami mindkettőjüket érdekli (pedig vele sem úgy találkozott, hogy apu megszálottja volt ennek, akkor még azt sem tudták mi ez) Beszélgettek hasonló dolgokról és elkezdték terelgetni egymást, és akkor rájöttek mi ez. kluboka jártak meg vagy egy könyvesboltnyi könyvet megvettek, és teljesen átértékelődött az életük, mondhatni kiteljesedtek ebben. Na nekik pl sorsszerű volt a találkozás, és az is hogy anyu ennyit bajlódott a családjával, hiszen ezáltal már elértek valami célocskát. (ha benne marad abban a közegben most nem tart itt). Remélem érthető vmennyire:-)
2008. szept. 22. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Igen érthető...de most ki szeret várni??? Meg mikor jön majd a "csoda"??
2008. szept. 22. 17:06
 8/13 anonim ***** válasza:
Őőőőőőőő... milyen csoda? És mire várni? :))
2008. szept. 23. 06:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Hogy egyszer majd jönni fog a sorsfordulat.....de mikor fog az eljönni?? És hogy eljön-e egyáltalán
2008. szept. 23. 17:02
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

A sorsfordulat – jelen életedben – rajtad áll.

Ha folyamatosan csak a fájdalom elől menekülsz, ha a félelmeid irányítanak, a megszokások, a konvenciók, a kényelem és a megfelelés másoknak akkor sokkal lassabban "fejlődsz" és nehezebben léped meg a kitűzött célodat. Ha ezek ellenében haladsz akkor még a jelen életedben is megéled a "nagy ugrást". Ez nem folyamatos szembenállást jelent a társadalommal vagy a közösséggel :) csak néha és egy kicsit. De folyamatos tudatosságot. Tudod, hogy dönthettél volna máshogyan is egy adott pillanatban és mivel tudod, hogy ami történik az a te döntéseden alapul: viseled a következményét.


Ki lép nagyobbat? Aki putriba születik, iskolázatlan szülők szegény gyermekeként és jogász lesz belőle mert érteni akarja a rendet vagy aki jogász családba születik és jogász lesz annak ellenére, hogy a lelke mélyén fodrász szeretett volna lenni.

Melyikőjük életében lesz látható a "csoda"?

És ez nem jelenti, hogy egyik vagy másik jogász boldogabb lesz. Ugyanúgy lesznek nyűgjeik az élet különböző területein. Mert a szellemi fejlődés ugyan hoz némi általános bölcsességet, de nem fejlődünk egyszerre minden területen. :)

2008. szept. 24. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!