Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Mit gondoltok erről a vallási...

Mit gondoltok erről a vallási paradoxonról?

Figyelt kérdés

Ha isten mindenható, akkor tudnia kell olyan sziklát teremtenie amit ő sem tud felemelni, de ha nem tudja felemelni az általa teremtett sziklát akkor mégsem mindenható.


Erről mi a véleményetek?


(Nem vagyok vallásos, de ezt mindig is meg akartam kérdezni egy vallásos embertől)



2016. ápr. 19. 20:45
1 2 3 4
 1/35 Ákos13 ***** válasza:
46%

Nagyon is értelmes paradoxon, csak kicsit sokszor hozzák fel.

A keresztények válasza az szokott lenni, hogy Isten csak abban mindenhatö, amiben szükséges annak lennie, és ilyen sziklára nincs szükség. JT-stől már azt is láttam, hogy ez egy olyan gondolat, melyet a Sátán ültet el az ember fejében.


De logikus a dolog amúgy, csak a hívők nem értékelik az ilyesfajta logikát sajnos.

2016. ápr. 19. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 A kérdező kommentje:
Köszi a gyors és értelmes választ. :)
2016. ápr. 19. 20:53
 3/35 anonim ***** válasza:
98%
Isten mindenhatósága odáig terjed, hogy a saját mindenhatóságáról is képes lemondani. Ha nem így volna, nem volna mindenható. Azonban ez a logikai ellentmondás nem cáfolja őt, hiszen ha ő a teremtő, akkor a logikai törvényeket is ő teremtette.
2016. ápr. 19. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 anonim ***** válasza:
100%

Ez a téma már itt felmerült az oldalon. A válasz az, amit előttem már leírtak. Valahogy így hangzik:


Ha Isten mindenható, akkor túl tudna lépni a logika szabályain, mivel ez utóbbit is ő teremtette.

2016. ápr. 19. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 anonim ***** válasza:
100%
Most látom, hogy a 3. válaszoló is leírta majdnem azt, amit én :D
2016. ápr. 19. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/35 anonim ***** válasza:
92%

Igen mindenható.


Mert megteremt bármilyen nehézségű sziklát, majd felemeli azt.

2016. ápr. 19. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 anonim ***** válasza:
88%
teremt egy akkora sziklát, amit nem képes felemelni, majd megerősödik és így már fel tudja emelni :D
2016. ápr. 19. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/35 anonim ***** válasza:
17%
Ugyanazt mint a felrobbant a semmiről.
2016. ápr. 19. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/35 anonim ***** válasza:
58%

Ez nem paradoxon (látszolagos ellentmondás), hanem logikai hiba!

Ott van az eb elhantolva, hogy be kell bizonyítani igaz voltát annak, amit eleve nemigaznak határoztunk meg!

2016. ápr. 19. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 anonim ***** válasza:
100%

Picit uncsi kérdés, átlag havonta felbukkan. De, persze, egy újszülöttnek minden vicc új.



Két oldalról lehet megközelíteni:


1.

Logikai úton:

A.

A paradoxon éppen attól paradoxon, hogy önellentmondás.

Vicces - de értelme nincsen.

Két, egymásnak logikailag ellentmondó állítást helyez egymással szemben - így a logika szabályai szerint nem is lehet rá válasz.


B.

Elkövetjük azt a hibát, hogy komolyan veszünk egy paradoxont.

Ez esetben a válasz egy soha véget nem érő spirál lenne.

Isten teremt egy ilyen követ - majd, mivel mindenható, képessé teszi magát a felemelésére - majd, mivel mindenható, teremt egy új követ...


2. A vallás szemszögéből:

Isten mindenhatósága nem az önmaga "legyőzésében" áll, hanem az általa teremtett világ feletti uralmában.

2016. ápr. 19. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!