Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » A bibliai mítosz szerint a...

A bibliai mítosz szerint a "bűnbeesés" előtt elhangzott az isteni parancs az édenkertben, hogy szaporodjatok és sokasodjatok. De ha Ádám és Éva nem esnek bűnbe, akkor nincs halál. Tehát a történet logikája szerint korlátlanul szaporodott volna az emb

Figyelt kérdés
Mégis meddig birta volna a Föld a tulnépesedést?
2007. nov. 13. 13:23
 1/10 anonim ***** válasza:
57%
Ezek szerint minden úgy történik, ahogy történnie kell:)
2007. nov. 15. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:
90%

A Szentírás, miként a világ maga sem, nem ad választ minden kérdésedre egzakt módon. pusztán az intellektus számára sem a teremtés, sem a világ, sem az élet, sem a halál nem körülhatárolható, nem vehető teljesen birtokba. tele van az életed, az életünk, hiten alapuló momentumokkal. Maga a teremtés-történet erős szimbólumokkal tele rakott nyelvezetű epikai mű, nem egy matek-könyv. Eligazít, iránypontokat ad. Kérdésed a "mit lett volna, ha..." kategóriába tartozik. Amikor készült a történet, ez a "szcenárió" már tudottan bekövetkezett. (Mármint az alma-evés stb.) De hangsúlyozom, hogy az almafa, a tilalom stb. erősen szimbólikus tartalommal bírnak.


Talán segít neked is, valahol olvastam ebben a vonatkozásban egy (talán arab) történetet: a bölcs úja a hold felé mutat, s a még tévedésben lévők az újhegyét nézegetik közelről, vagy azt nyalogatják. pedig ő felfelé mutat a holdra.

2007. nov. 15. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
72%
Logikus: igen.
2007. nov. 20. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim válasza:
69%
Ha már ilyen filozofikus kérdéseket boncolgatunk, miért gondolod, hogy a halál lehet az egyetlen módja a földi élet végének? Ha nincs bűnbeesés, alakulhatott volna ez a probléma is másként. (Egyébként szerintem Isten úgy teremtette az embert, hogy néha néha bűnbe essen. Ez szükséges az egyensúly fennmaradásához, hiszen ha nincs bűn, akkor erény sincs! :-)
2007. nov. 20. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
91%

én azt hallottam hogy a Föld normális esetben egyáltalán nem lenne túlnépesedve ennyi embertől, és valójában még rengeteg embert elbírna tartani. Volt ehhez valami igazán megdöbbentő számadat is, hogy hányszor több ember élhetne jól a földön. Sajnos már nem emlékszem rá, de a lényeg hogy elképesztően sok embernek lenne még hely. Mindössze annyi kéne hozzá, hogy úgy használjuk a Földet ahogyan kell (gondolom egyrészt vigyázunk rá, másrészt nem pocsékolunk itt hogy ne kelljet szűkölködni ott, és még egy néhány hasonló dolog).


Valóban, talán korlátlan mennyiségű ember nem férne el a Földön. De Isten meg tudta volna oldani a problémát. Hogy hogyan, azt meg nem tudhatjuk. Lehet hogy az emberek nem szaporodtak volna tovább. De még ilyen buta ötletem is van hogy megnőtt volna a Föld :P ---> felborul az egyensúly a világegyetemben? Végül is Isten hozta létre az egészet, akkor be tudja állítani újra, hogy jól működjön. nem?

2007. nov. 23. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
28%
a biblia sokszor ellentmondásba ütközik.tudtommal Ádám és Éva mikor ettek az almából szégyenlősen eltakarták szaporító szerveiket. akkor honnan a fenéből tudták volna előtte mire valók? szerintem evolúció inkább a helyes a biblia az emberiség első írott történelme,ami előbb szájról szájra járt aztán valaki leírta,de lehet már nem ugyanazt. tudod az utca elején még csak vérzik az utca végén már elvérzett.Az akkori embernek magyarazátatot kellett találnia a honnan jöttünkre és az akkori tudásnak a teremtés tökéletesen megfelelt.
2007. nov. 30. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
65%
A Biblia nem "mítosz", mert valósággal müködik. A biblia neked íródott. Olvasd a bibliát= ha igazán keresed Istent, akkor Ő fogja ezt a kérdést és még sok másikat megválaszolni! Ha nem keresed Istent és nem hiszel benne, akkor semmi nem fog az életedbe változni. Ha keresed Istent akkor MEGTALÁLOD. (És akkor sokkal többet találtál, mint egy választ a kérdésedre)
2008. jan. 11. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
30%
A Biblia az Élet könyve. A titkok pedig az Istené, de a kijelentett dolgok a miénk. Előbb azokat kellene megismerni, nemdeugyebár? :-)
2008. febr. 2. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
27%
a BIBLIA nem mitosz hanem az elso betutol az utolsoig igaz.
2008. dec. 6. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
26%

A biblia(szigorúan kis betűvel) egy meséskönyv...

Ha egy mesében sokan hisznek attol még mese marad...(ennyi erővel lehet hinni a görög mitológiában is meg a sztárvorszban' vagy a herripotterben')

Lehet most a lelkedbe gázoltam...hát ilyen az élet:)

17/F

2009. júl. 20. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!