Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Mi a véleményetek a tükör...

Mi a véleményetek a tükör törvényéről? Bibliában is van ilyen hasonló? Elsősorban a keresztény testvéreimtől várom a válaszokat.

Figyelt kérdés

A tükör 4 törvénye

1. Minden, amit a másikban kritizálok – ami ellen harcolok – az Bennem is Bennem van.

2. Mindaz, amit a másik személy rajtam kritizál – és azt sértőnek találom – az nincs feldolgozva még Bennem.

3. Minden, amit a többiek kritizálnak Bennem, harcolnak ellene, meg akarják változtatni – és, ha ez engem nem sért -, akkor az az Ő feldolgozatlan problémájuk, tökéletlenségük, melyet Rám vetítenek, mert nem tudnak szembenézni vele Önmagukban.

4. Minden, amit én a másikban szeretek, az Bennem is megvan, magamban szeretem, mert felismerem magam a másik személyében, mivel az egylényegűségünk mutatkozik meg. Ha azt gondolod, hogy minden valaki más hibája, akkor sokat fogsz szenvedni. Amikor rájössz, hogy minden Önmagadból ered, akkor megismered mind a Békét, mind az Örömöt.



2016. máj. 24. 22:38
 1/10 anonim ***** válasza:

1. Nem igaz.

2. Ez sem pontos.

3. Ebben lehet valami. De a torz lelkű elmebetegeket soha nem értettem.

4. Nem minden belőlünk ered és nem önmagunkat szeretjük másokban (sok esetben).


https://www.youtube.com/watch?v=A7ry4cx6HfY

2016. máj. 24. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
u.i. nem az én hibám, hogy kannibál pedofilok robbantanak bölcsődéket. És az sem, ha zavar hogy ezekhez sorolnak.
2016. máj. 24. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Legyen szíves bővebben leírni.
2016. máj. 24. 22:54
 4/10 anonim ***** válasza:

1. Nem igaz.

2. Nem tudom, nem szoktam megsértődni. (Pedig vannak dolgaim, amik nincsenek feldolgozva bennem.)

3. Bizony sokszor így van. De olyan is van hogy jogosak a kritikák, és nem csak mások hisztijéről van szó.

4. Nem így van. Azt is tudom másokban szeretni, ami bennem nincsen meg. Sőt, talán jobban, mint a magamféléket :)

2016. máj. 25. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Nekem a harmadik "törvényről" Torrente jutott eszembe. Egyébként ez a legátlátszóbb üres ezo-baromság eddig a héten.
2016. máj. 25. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
61%
A Bibliában nincs ilyen. Ott bűn van, amiből meg kell szabadulni Jézus segítségével. Benne van, hogy ne szóld le a másikat, ne ítélj. De ennyi ezo marhaság nem található benne. Ezt olyan találhatta ki, aki nyakig ül a trutymóba és felmentést akar a saját bűneire, így megalapított egy saját baromságot.
2016. máj. 25. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Ezek részigazságok.

1.Ugyanaz nem biztos, de más ugyanolyan súlyos tökéletlenség igen.

2.Ha jogos a kritika, akkor igaz. Ha nem jogos, akkor nem.

3.Igen, irigységből, vagy egyszerűen mert kilógsz a sorból, irritálhatja őket. Függetlenül a viselkedésed helyességétől.

4.Ez a szeretet 3 fajtája közül csak az egyikre igaz, a baráti szeretetre.


A Biblia szerint nagyvonalakban:

1.Akik valamiben előrébb járnak a másiknál, szeretettel, jóindulattal segítsék a másikat, mert nagyon fontos milyen indulatból szól a kritika. Hangsúlyozni kell, hogy senki sem tökéletes, és mindannyian bűnösek vagyunk.

2.Alázattal kell fogadni a jogos feddést. A Szentírás mérlegére helyezve dönthetjük el, mi a jogos.

3.A világ gyűlöli a világosságban járókat, de legbelül irigyli őket.

4.A szeretetnek 3 fajtája létezik. Baráti vagy rokoni (rokonszenv), testi (szerelem), krisztusi (agapé).

2016. máj. 25. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Mindegyikben van részigazság, de ellenpéldát is kapásból találsz az összesre.
2016. máj. 25. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Én eléggé igaznak tartom.Általában az embereknek pont az a legnehezebb,hogy őszintén magukba nézzenek.
2016. máj. 25. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Flogeir ***** válasza:
100%

A tükör törvényét sokan keleti (hindu v. buddhista) törvénynek, egész pontosan a Karma törvényként (mások szerint egész pontosan az 5. törvényeként) idézik.

Valójában semmi háttere nincs, hogy ez ebben a formában bármelyik nagy keleti "tanítómesternél" előfordulna. Ha külön rá keresel a karma törvényeire, nem fogod megtalálni köztük, bár találni fogsz olyan törvényeket, amelyek valamelyest összecsengenek a tükör törvényével.

A tükör törvénye valójában egy keleti tanításokon alapuló, de alapvetően nyugati ezoterikus maszlag. Leginkább azért veszélyes, mert részigazságokat tartalmaz, és arra appelál, hogy ha megérzed a szöveg részigazság tartalmát, az egészet igazságként fogod kezelni.


Nézzük pontról pontra.

1. Attól, hogy az ember egy erkölcstelenséget kritizál, még nem biztos, hogy maga is annak az erkölcstelenségnek a rabja. Ha ez a pont igaz lenne, akkor mindenki aki a gyilkosok súlyosabb bűntetését követeli, az maga is gyilkos hajlamú lenne, vagy éppen minden homófob látens homoszexuális vagy transznemű, vagy minden iszlamofób ezek szerint valójában a muszlim hitével küzd?! Nyilvánvalóan marhaság. Természetesen vannak akik bort isznak és vizet prédikálnak, egy részhalmazból nem lehet az egészre következtetni.

2. Sok ember nem tudja feldolgozni, hogy igazságtalanul megvádolják. Elég csak ha a gyerekekre gondolunk. Elég rájuk csúnyán nézni, anélkül, hogy bármit mondanánk nekik, és elsírják magukat. Ez személyiség kérdése. Van akiről az igaz vádak is leperegnek, másokat pedig a nyilvánvaló hazugságok is földbe döngölnek. Ez a kérdés sokkal összetettebb megértést igényel, és személyiségenként rendkivül eltérő a reakció.

3. Ugyanez a helyzet. Van akiről minden lepereg. Ez a pont igazából azt sugallja, hogy engedj el a füled mellett minden kritikát, mert nem a te gondod.

4. Hasonlóképpen ez is részhalmaz, ennél hála Istennek, sokkal összetettebb az emberi lélek. Vannak akik szerint így van. Mások szerint meg az ellentétek vonzák egymást. Az igazság meg az, hogy ahányféle szeretet, annyiféle (sokszor) megmagyarázhatatlan vonzalom.


A tükör törvénye által sugallt részigazságok gyökerei meg vannak a Bibliában.

Példuál: szeresd felebarátodat, mint önmagad. > ismerd fel, hogy a másik is ugyanolyan teremtmény, mint te, mindenki ugyanúgy Isten báránya

Vagy ha megdobnak kővel, dobd vissza kenyérrel. > ne azzal foglalkozz, hogy ki mivel támad meg, mert ha az ellenségeskedésre ellenségeskedéssel válaszolsz, akkor az örök háborút eredményez.

Vagy bocsáss meg az ellened vétkezőknek > mert te ugyanolyan gyenge és vétkes ember vagy, mint azok, és te hogyan várhatsz megbocsátást, ha te sem bocsátasz meg másoknak.

Lehetne még folytatni, de nincs értelme. Ez egy nagyon jópofán hangzó maszlag, de attól még maszlag marad.

2016. máj. 26. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!