Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Ha mindenki egyenlő (biblia...

Ha mindenki egyenlő (biblia szerint is) akk mégis mért vannak ekkora különbségek emberek közt?

Figyelt kérdés
Tehát mondjunk egy alap dolgot: gazdag - szegény. Mért van ez egyáltalán? Hogy van olyan ember aki elsőosztályú sonkával eteti az a csivaváját, meg van olyan aki éhhalál szélén áll... Mitől van ez a nagy különbség???

2016. máj. 26. 14:09
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
80%
Nem matematikai egyenlőségről van szó.
2016. máj. 26. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
akkor mégis milyenről? áruld el kérlek..,
2016. máj. 26. 14:14
 3/19 anonim ***** válasza:
98%

Amíg te szerinted a vagyon az, ami boldoggá tesz és csak ezen a szemüvegen látsz, addig nem fogod érteni.

Miért vannak boldog szegények? Miért vannak öngyilkos gazdagok?

2016. máj. 26. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%

Egyenlőek vagyunk, hisz mindannyiunknak egyaránt megadatott a szabad akarat. Azaz szabadon dönthetsz, mihez kezdesz az élettel, ami neked adatott.

Ettől még az egyenlőség nem egyformaság, pláne nem egyenlő azzal hogy kötelező lenne mindenkinek azonos helyzetbe születnie.

2016. máj. 26. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:

3-as: ki mondta hogy a vagyon boldoggá tesz? mert én nem... De mit akarsz ezzel az öngyilkos gazdag/boldog szegénnyel? Sztem több öngyilkos szegény van, mint gazdag, és szerintem jobb egy mercedesben sírni mint egy lovaskocsin vicsorogni...

Én csak azt akarom ezzel a kérdéssel elérni, hogy választ kapjak rá, mivel ha mindenki egyenlő akk hasonló anyagi, társadalmi helyzetben kéne lennünk, nem?

2016. máj. 26. 14:25
 6/19 A kérdező kommentje:
4-es: igen, szabad akarat van, csak épp nem csinálhatsz azt amit akarsz... Pl: nem mindenki akar elmenni gyárba gürizni 12 órákat, de el kell mert a pénz kell hogy eltartsd családod/magad. Vallásos példa: nem mindenki akar templomba járni, de muszáj neki mert olyan családba született, ahol kötelező...
2016. máj. 26. 14:28
 7/19 anonim ***** válasza:
98%

"igen, szabad akarat van, csak épp nem csinálhatsz azt amit akarsz..."

Dehogynem! Csak épp minden választásodnak nyilvánvalóan meglesz a következménye is, legyen az pozitív vagy negatív.

2016. máj. 26. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
95%

A szabad akarat felelősség és nem önmegvalósítás (főleg nem mindenhatás).

Alapból vagyunk egyenlőek, döntések nélkül.

A döntések különböztetnek meg bennünket.

Hogy mi igazságos és mi nem az már más kérdés.

2016. máj. 26. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
97%

A szabad akarat tagadása csak a lelkiismeret elaltatása.

Ha tagadjuk is lesznek olyan emberek, akiket a társadalom genetikai hulladékként kiszór (lelkiismeret nélkül).

Egyes esetben egyesek tehetetlen bábnak hiszik magukat, akik élete egy könyv szerint pörög. Más esetekben arra jó, hogy hangsúlyozzuk, hogy csak biokémiai masszák vagyunk. Tehát csak magunkkal foglalkozzunk, semmi sem lehet máshogy a világban. Nincs bűn. Csak egymást kihasználó csoportok.

2016. máj. 26. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:
szerintem a szabad akarat az kevés az egyenlőséghez, kellene még hozzá a társadalmi rang + anyagi helyzet, ez a két fő kombó szükséges az egyenlőséghez. És hogy így lehet unalmas lenne, de az már megint más kérdés...
2016. máj. 26. 14:43
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!