Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Vallások és túlnépesedés....

Vallások és túlnépesedés. Szerintetek van összefüggés?

Figyelt kérdés
2016. jún. 30. 12:23
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

kedves 2 es maximálisan igazad van az ateizmus népirtó nem úgy mint az istened aki bevallja hogy párszor kiírtotta a földet meg a sok máglyahalál is az ateisták hibája hisz nem álltunk be a sorodba


a keresztes háborúk milliói is az ateisták lelkén száradnak

jut is eszembe, van lelkem? mert úgy hallottam a szektádtól az csak a hithű keresztényeknek van


egyéb hülyeség amit szeretnél elmesélni?

2016. júl. 1. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 kriszpo ***** válasza:
Érdekes kérdés. Szerintem van, csak számomra nincs, mert én ateista vagyok (a gyengébbik fajtából: nem tagadom, csak egyszerűen nem érdekel sem vallás, sem isten). A különböző vallások próbálják beszabályozni az ember életét: ezt csináld, azt ne csináld, ne legyen gyereked, legyen 10 gyereked stb... Nekem van gyerekem és még lesz is, de azt nem az isten adja, hanem az asszonnyal közösen összehoztuk össze. Általános iskola, biológia óra. Lehet, hogy bizonyos vallások tiltják az abortuszt, de abban 100%-ig biztos vagyok, hogy pl. a keresztény nők között is van olyan, akinek már volt abortusza. Persze ettől függetlenül más véleményét is el lehet fogadni, csak nincs értelme. Teccikérteni???
2016. júl. 4. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

nincs.


[link]


van hozzá magyar felirat, be kell kapcsolni

2016. júl. 4. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 A kérdező kommentje:

Szuper kis előadás, amúgy ismerem a csatornát, nagyon jó.

A többiek válaszát is köszönöm, kíváncsi vagyok megnézik-e a műsort.

2016. júl. 4. 18:29
 15/15 anonim ***** válasza:

Természetesen van. Minden valamire való vallás alapvetően emberi minőséget fogalmaz meg és mindig minden időben e minőség romlásának veszélyére figyelmeztet.


Na mármost egy önmagában minőséget képviselő dolgot kétféle képen tudok rontani. Egyik lehetőség, hogyha az értéket egybe olvasztom az értéktelennel. Minél több értéktelent tudok hozzáadni az értékhez, ott az értéknek annál kisebb jelentősége lesz és végül a meghatározó szerepet az értéktelen veszi át tömegesedés által.


Ezt nagyon sokáig próbálták is a vallásokon keresztül elérni. Annyi értéktelen hulladék eszmét és hülyeséget találtak ki a vallás berkein belül, hogy az félelmetes. Persze megvolt a hatása ennek is, hiszen működik, de hátránya, hogyha ezt felismeri egy közösség, akkor relatívan, de gyorsabban képes megtisztulni, mint amennyi időt abba fektetnek egyes érdekcsoportok, hogy a minőséget lerontsák.


A másik lehetőség, hogyha egy azon minőséget elkezdek önmagával szaporítani és mértéktelenül megsokszorozom. Ez utóbbi módszer lényege, hogy az adott minőség önmaga keretein belül változó lehet, és én mindig megválogathatom, hogy épp mikor mennyi legyen az értéke, annak megfelelően, hogy változtatom a mennyiséget.


Ma már az ember mint minőség nem szellemi mivoltában értékelődik, hanem csak és kizárólag mennyiségi mivoltában. Nem az a lényeg, hogy kik szavaznak az adott politikai vezetőre, hanem, hogy hányan szavaznak. Nem az a lényeg, hogy egy tüntetésen, rendezvényen, előadáson vagy épp oktatáson milyen tudású, minőségű emberek jelennek meg, hanem, hogy mennyien vesznek részt.


És ezt persze mindenféle érdekcsoportok jól megkeverik a sötét ideológiákkal, mint például a humanizmus, mely alapvetően egyenlőnek tételez fel minden embert, mondván egyik sem értékesebb a másiknál elemi szinten. Persze ettől még lesznek egyenlők és egyenlőbbek.


Holott ez egy súlyos téveszme. Hiszen, hogy lehetne már ugyan annyit érő egy olyan ember, aki egész életében kerüli a munkát, nem tesz semmit a közösségért (esetleg még rombolja is azt), többek között ingyenélő, azzal szemben, aki aktív részese a társadalomnak, hasznos és becsületes munkát végez, és általa fejlődik akár egy kisebb vagy adott esetben egy nagyobb közösség mind fizikai (vagyoni), mind szellemi értelemben.


Ennek ellenére ma ezt tesszük, mindkét embertípust egyenértékesítjük, és azzal fejezzük ki egyenlőségüket, hogy a sorsukat meghatározó döntésekben, egyenlő mértékben szavazhatnak. Mert nem minőségükben szavaznak, csak mennyiségükben. Az pedig 1-1.


(Hogy gondolatot lopjak egy ismert embertől, Puzsér Róbert-től).

De nehogy már egyenlő legyen két ember, csak mert mindkettő szépen veri vissza a fényt!


Ráadásul ezt keverik azzal, hogy az egyes érdekkörök olyan feltételeket biztosítanak, hogy az emberi minőségen belül a kevésbé értékes halmozódjon fel a leggyorsabban. Nem az értékteremtő embernek éri meg gyermeket vállalni, hanem az érték romboló, élősködő embereknek.


---


Anonymus

2016. júl. 17. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!