Szerintetek létezik Isten?
Szervusz.
Sajnálatos dolog, hogy a Teremtőről így vélekedsz.
Ha mindenki így gondolkodna, nem is lenne ember aki Isten iránti hálából indíttatva képviselné Őt Sátánnal szemben.
A Teremtő pedig nem pincér, és ha keresztény életet éltél akkor tudhatnád az írásokból, és Jézus példájából, hogy nem úgy működnek a dolgok, ahogy egyénileg kitalálja az ember, és Isten pedig ugrik minden szóra.
Az tény hogy nincs tisztító hely, mert akkor Jézus halálának semmi értelme nem lenne.
Viszont a "mennyország, abban az értelemben létezik, hogy Isten ott él, onnan "uralkodik."
A pokol pedig abban az értelemben, hogy az ember a halála után oda kerül, vagy is az a hely ahova eltemetik.
nincs előző élet, aki meghalt annak semmi része nincs tovább a nap alatt, ami az életben történik,
a Teremtő az, aki úgy dönt majd, ha úgy látja jónak, hogy egy ember vissza kapja az életét, a Fiának királyságában vagy a nem létezés állapotában marad.
Ha ismernéd a Teremtőt, a történteket, és a szándékait, akkor nem így gondolkodnál.
Sajnos sokan ennek az ismeretnek a hiánya miatt gondolkodnak Istenről, mint ahogy pl. Te is.
Szerintem nincs.
Én még nem láttam, nem hallottam, nem érzékeltem sehogy sem és másról sem tudok, hogy megtette volna. Csak holdkóros fantazmagóriák vannak róla.
Úgy a kérdés mint a válaszok itt, egy rettenetes zűrzavarról, káoszról árulkodnak ez ügyben. Nem csoda hiszen az előző rendszerben tűzzel-vassal igyekeztek kiirtani a vallást, míg a vallásos előjárók a mai napig nem szép szemmel nézik ha valaki őszintén kutat a vallásos tanítások igazságtartalma iránt, mert hát bizonyos tanítások és dogmák tévesnek bizonyulhatnak.
Márpedig igen, szerintem Isten létezik. De Isten nem egy valaki, akitől csak úgy egyszerűen kérhetnénk valamit, mint ahogy a szomszédtól kölcsön kérünk egy talicskát. Isten nem egy valaki, nem egy személy Isten egy személynél minden tekintetben végtelenszer több, nagyobb, hatalmasabb, bölcsebb, stb., stb.
Közelebb állunk a valósághoz ha Istent úgy képzeljük el mintha egy önfejlesztő ihlet lenne, az Eredeti Ihlet, a végtelen Tudatosság, a Vezérlő Alapelv mindenben; mindennek oka, kezdete és Forrása, melyből minden kifejlődött. Isten nem teremtett semmit, de Isten mindenné fejlődött.
Isten fejleményei szükségleteikhez és képességeikhez mérten hozzáférhetőséggel rendelkeznek az isteni forrás minden kiáradásához. Az ember mint az Eredeti Ihlet legelőbbre-haladt fejleménye itt a Földön, szinte korlátlan hozzáférhetőséggel rendelkezik, amit csak érdeklődése határoz meg.
A kérdező ezek után talán megérti, hogy így ábrázolva kérését nem egy Istenhez valahol rajta kívül kell intézni, ha elakar érni valamit, hanem a saját isteni kilétéhez, hiszen Isten jelen van benne mint a Vezérlő Alapelv, az Én Vagyok, a Krisztus, aki minden emberben jelen van.
Ebből az következik, hogy a kérés módját is módosítani kell, márpedig bizalommal és hálával, egy jókedvű vidám lelkiállapotban tudva, hogy a kért dolog már meg is van, isteni kilétünk a Krisztus bennünk már gondoskodott róla és csak arra várakozik, hogy készen legyünk átvenni, hogy átadhassa a kért dolgot.
Ha netalán nem kapnánk meg amit kértünk, akkor ne Istent okoljuk, ahelyett végezzünk egy tüzetes ön-vizsgálatot, mert mi hibáztunk el valamit.
"Ha valaki ateista, az nézzen fel az égre, és kérdezze meg magától, hogy hogyan került az égre a Nap, a Hold és a csillagok, valamint az emberiség hogyan keletkezett"
->Ezekre a kérdésekre a természettudomány is válaszokat tud adni anélkül, hogy mindenféle transzcendenst belemagyarázna.
"Einstein professzor szerint is kell lennie egy magasabb hatalomnak, amely, vagy aki ezt létrehozta."
->Hihetetlen, hogy még mindig Albert Einstein nevében próbálják egyesek eladni a vallást, noha teljesen egyértelmű, hogy ő maga nem volt istenhívő. Ezzel a témával már Richard Dawkins is foglalkozott az "Isteni téveszme" című művében.
Albert Einstein ezt mondta a "vallásosságáról":
"Természetesen hazugság az, amit vallásos meggyőződésemről egyesek írnak, s ezt a hazugságot újra meg újra megismétlik. Nem hiszek a személyes Istenben, s ezt a felfogásomat sohasem titkoltam el, hanem mindig világosan kifejezésre juttattam. Ha van valami bennem, ami vallásosnak nevezhető, az az a határtalan csodálat, amelyet világunk szerkezete ébreszt bennem, világunké, amennyire azt tudományunk feltárni képes. [...] Nem hiszek az egyén halhatatlanságában, az etikát pedig kizárólagosan emberi ügynek tekintem, mely mögött nem áll semmiféle természetfeletti hatalom vagy tekintély."
"
Forrás: [link]
Dante
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!