Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Ti értitek a szentháromságot?

Ti értitek a szentháromságot?

Figyelt kérdés

Nem értem a szentháromságot.

Hogyan lehet Istennek fia?

Aztán ha Mária az anyja, akkor vagy felerészben az ő génjeivel rendelkezik Jézus, vagyis maximum félisten, ám ha olyasféle módon nemzette Isten, mint a modern klónozás, akkor Mária nem az anyja,

csak egy un. béranya akiben kifejlődött, vagyis az ő jelentősége redukálódik totálisan a lombik szerepére.

A kapcsolat Isten és Jézus között megint csak érdekes, mert ha mondjuk egy embert leklónozunk, akkor sem egyek, hiszen a klón születése után más dolgok történnek velük, két különböző lény fejlődik a különböző hatásokra.

Ha mondjuk Isten benne is van valamilyen módon Jézusban, Jézus nincs benne Istenben, hiszen ő a fiú, de ha mégis benne lenne, akkor az egész értelmetlen, akkor mondhatnánk azt is, hogy Isten megduplázta önmagát és nincs szükség sem Máriára, sem az atya - fiú bonyolításra.

Isten mégsem nemzhette saját magát és a szentlélek szerepe is furcsa, érthetetlen, mi szükség van rá.(?)

Azt vajon hogyan és miért teremtette Isten? Talán azért, hogy amikor a szentlélek megszáll valakit, akkor ne Isten legyen a befolyásoló, hiszen akkor sérülne a szabad akarat, de így Istennek csak közvetve van hozzá köze, bár ugye egylényegű vele, vagy mi a szösz.

A szentlélek ha akarom maga Isten, ha akarom nem és egy kissé ilyen Jézus is.

Úgy sejtem, az okozta a problémát, hogy a kereszténység a zsidók között alakult ki és a zsidó hitből fejlődött fokozatosan.

Egy idő múlva már szerettek volna tőle megszabadulni, de sajnos előzmény gyanánt az Ószövetség nem vehető ki a Bibliából, ezer szállal kapcsolódik hozzá, pedig a megbocsátó Jézus már nem a bosszúálló Jehova, vagy JHVH.

Az ariánusok ki is vették volna az Ószövetséget a Bibliából, de akkor sok minden nem lenne érthető, például a bűnbeesés és a többi is, így csak elterelik a figyelmet a teremtő Istenről Jézussal, aki csupán a kereszténység Istene, a zsidóké már nem.

Sokkal érthetőbb lenne a szerepe, ha csupán próféta maradt volna, mint Mohamed, de akkor a már meglévő zsidók által kreált és Jézus korára már elavult tanokat kellene tovább hinni, mert maga az Isten mégsem változhat csak úgy meg ripsz, ropsz.

Azt tudom, hogy nem minden felekezet hisz a szentháromságban, csak akkor meg miképpen beszélhetnek egyistenhitről, hiszen a fiú és az atya megnevezés kizárja azt, hogy ne több Istenről legyen szó.

Egyáltalán nem kekeckedésből írom ezt, kíváncsi lennék a magyarázataitokra, mert talán éppen ezért nem hiszek Istenben, mert akárhogyan is próbáltam ezt megemészteni, nem tudtam szabadulni a gondolattól, hogy ókori szakállas rabbik kitalációja ez az egész és lényegében semmi értelme nincs.



2016. szept. 7. 10:32
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 1/533 anonim ***** válasza:
41%

"...ókori szakállas rabbik kitalációja..."


Na, az aztán végképp nem!

2016. szept. 7. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/533 anonim ***** válasza:
71%

Ha komolyan érdekel a téma, és nem csak unaloműzésből tetted fel a kérdést, akkor első körben talán érdemes lenne utánajárnod, hogy mit is tanít pontosan a kereszténység a Szentháromságról. (Elég, ha csak föllapozod az általános iskolai hittankönyveket, a neten is megtalálod őket.)


Aztán ha ez megvan, akkor azzal kapcsolatban felteheted a konkrét kérdésedet, mi nem világos. Szívesen válaszolunk.


De ennek így semmi értelme, hogy vaktában találgatsz össze-vissza és kitalálsz magadnak ezt meg azt. Persze hogy nem érted. Én sem értem mit hordtál itt össze. :)

2016. szept. 7. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/533 anonim ***** válasza:
3%
Te ugye hülye vagy?
2016. szept. 7. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/533 anonim ***** válasza:
41%

Nem csoda hogy nem érted. Még a szentháromság támogatói sem értik és nem tudnak magyarázatot adni csak mellébeszélnek. Bibliában sem szerepel ilyen és sok Bibliai verset nem tudsz értelmezni ha a szentháromságból indulsz ki. Viszont ha úgy olvasod a Bibliát hogy Jézus ember és próféta, vagyis az iszlám vallás szerint, már sokkal logikusabb és érthetőbb lesz.


Egyébként itt is erről van szó:


http://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__vallas__8..

2016. szept. 7. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/533 anonim ***** válasza:
100%

"Miért, mit gondolsz kik írták a Bibliádat?

Zsidók!"


Lukács evangelista speciel görög volt.

2016. szept. 7. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/533 A kérdező kommentje:

Nem kérlek, nem vagyok hülye, talán Te vagy a tudatlan, mert az összes apostol zsidó volt, a Biblia szerzői is zsidók voltak, egyébként zsidóknak is írták.

Jézus is zsidó és az összes korai szentek.

Ezen pedig nem értem, mit nem lehet érteni.

Megmagyaráznátok ezeket a képtelenségeket, már feltéve hogy megérti valaki és végig is tudja gondolni.

2016. szept. 7. 11:08
 7/533 anonim ***** válasza:

Nagy itt a képzavar. Jézus nem onnantól létezik hogy megszületett Máriától, hanem ő is öröktől fogva létezett Isteni személy, Ő maga az élet forrása. János evangéliumának első igéi pont erről beszélnek.

A Fiú megnevezést pedig kizárólag azért kapta, mert hogy megváltson minket, leszületett közénk emberi testben. Ilyen szempontból fia Istennek, de ettől ő maga még nem ember.

2016. szept. 7. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/533 A kérdező kommentje:
Lukács talán már görög, de azt hiszem ő az egyetlen, aki nem zsidó a Biblia szerzői közül.
2016. szept. 7. 11:10
 9/533 A kérdező kommentje:

"A Fiú megnevezést pedig kizárólag azért kapta, mert hogy megváltson minket,"


Ennek nincs értelme


"öröktől fogva létezett Isteni személy,"


Na ne, talán még Istent is ő teremti?


" Ő maga az élet forrása."


Hogyan?

2016. szept. 7. 11:13
 10/533 anonim ***** válasza:

"Nem kérlek, nem vagyok hülye, talán Te vagy a tudatlan, mert az összes apostol zsidó volt, a Biblia szerzői is zsidók voltak, egyébként zsidóknak is írták."


A 12 apostol zsidó volt, a kiválasztott 72 apostol között viszont voltak más nemzetiségűek is. A 72 apostol egyike volt Lukács evangelista, aki, még egyszer mondom, görög nemzetiségű volt.


Az Újszövetséget pedig NEM a zsidóknak írták, hanem a Krisztus-hívő keresztényeknek, akik között voltak zsidók is, de nem csak zsidók.


Nagyon tájékozatlan vagy a témában, megkérdezhetem hányadikos vagy?

2016. szept. 7. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!