Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Ti mit gondoltok, miért...

Ti mit gondoltok, miért szükséges a vallás, miért nem elég ha az ember magáért tesz?

Figyelt kérdés

Én személy szerint (most lehet utánozni) ateista sátánista vagyok(ez is több sebből vérzik,de ez az amit még el tudok fogadni az miatt,ahogy az emberre néz,hogy mindent magáért tesz,ha valamit elront az saját hibája,stb..),nem hiszek semmi földön túli "csodában" csak abban amit az ember önerőből elér.Nem nézek le senkit a vallása miatt,csak sajnálom azokat a nagyon hívőket,akik arra várnak hogy majd egy felsőbb hatalom megad nekik mindent odaát,ha itt nem él normális életet. Nekem ez kicsit parasztvakítás szagú (igen,főként a római katolikusra gondolok). Szerintem ezek olyan dolgok,amivel meg akarják vezetni a lelkileg gyenge embereket. A csavar hogy meg vagyok keresztelve,és volt vallásos barátnőm,de se az életem nem lett jobb amíg "isten" segítségét vártam,se nem volt mennybe való az a lány. Szóval végülis lényegébe arra akartam kilyukadni,hogy miért várja rengeteg ember egy nem létező dologtól a jót,miért nem éri el magának? Lehet hogy ez a vallás dolog nem az erősségem,csak sajnálom ezeket az embereket,hogy ezt elhiszik,és mástól várnak csodát.

Ez mind az én sajátos véleményem/tapasztalatom,lehet sátánistázni,el lehet kívánni a francba,de ez csak egy meglátás.



2016. nov. 14. 02:08
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
74%

Ez mind a saját elképzelésed. Kár, hogy arra nem vagy kíváncsi, hogy valójában mit akar Isten és miért kellett Jézus áldozata. :(

Olyan fura, hogy megszületik bennetek egy elképzelés és ezt akarjátok a hitre húzni. Nem a vallásra, mert az nem ismeri Istent. Hanem a hitre. Már magyarázni sincs kedvem, mert annyi mindent olvastam már itt, ami köszönőviszonyban sincs az Úrral, hogy belefáradtam.

2016. nov. 14. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:

A vallások arról szólnak, hogy az embertársaidért is tegyél, nem csak magadért.

De ahogy olvasom, a te ateista-sátánista lelkivilágodban ez az opció fel sem merül. ;)


Egyébként nem ártana egy kicsi közelebbről megismerni a vallásokat, mielőtt lehurrogod azokat. Csak hogy tudd, miről is beszélsz. Vagy pedig tartsd meg a véleményed magadnak, nem szerencsés mindenki előtt hülyét csinálni magadból a buta kérdéseiddel.

2016. nov. 14. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
0%

Az életünk forrása, nem vallást hozott létre, hanem erkölcsi értékek betartására alapozott imádatot, útmutatót adott az embernek is.


ezzel megalapozta az ember jövőjét, vagy is adott értelmes munkát, élelmet, otthont, biztos alapokon nyugvó vezetést örök életen keresztül.


Sajnos ez nem tetszett egy angyalnak, és hazugságával, ellene hangolta az embert Istennek.


Az életet Ő hozta létre, ennél fogva létezik.

Még annak is Ő adta az életet, akit Te megnevezel és képviselsz.

Ellenben akkor Ő sem lenne.


A Teremtő szabad akaratot az embernek, egy dolgot kivéve.

Isten magának tartotta meg a jogot, hogy bizonyos erkölcsi törvények között Ő határozza meg mi a jó és a rossz az embernek. S a rossz dolgot nem engedi.


Sátán, fellázadt Isten ellen és az embert is belesodorta a bajba.

Isten pedig segít a megfelelő módon és időben.


Mivel nincs ismereted ezen a téren ezért beszélsz ilyen dolgokat.

2016. nov. 14. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
próbálj egy napot a 10 parancsolat szerint élni! kereszténynek lenni nem gyengeség.Aki tudja,hogy Jézus hibátlan ember volt,és meghalt azért, hogy ne kelljen a bűneink miatt a pokolra kerülni, az nem naiv,hanem hálás.
2016. nov. 14. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
100%

"ateista sátánista vagyok"


Ilyen nincs.

Talán nézz utána az ateista szó jelentésének!

2016. nov. 14. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
75%

Egy ateista semmiképpen nem lehet sátánista, szóval valami nem stimmel nálad.

A vallás pedig a SZERVEZETT hit. Ha te nem akarsz szervezetten hinni, akkor természetesen lehet saját hited, MA MÁR senki sem akadályoz benne.


Csak szólok, hogy ezt az ateistáknak köszönheted - mindenki más azon dolgozik, hogy ez ne így legyen, hanem az ő hite legyen kötelező.

2016. nov. 14. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
12%

Nos, kezdjük az elején.

Isten megteremtette a világot. (Ezzel többnyire csak azok vitatkoznak, akik szerint egy atomjaira hullott okostelefont is össze lehet rakni úgy, hogy az alkatrészeket egy dobozban a végtelenségig rázod. )Ez egy tökéletes világ, semmi sincs benne fölöslegesen és nem is hiányzik belőle semmi.

Isten szeret minket. -Isten alapvetően tökéletes állapotba teremtette az embert, de az nem bírt magával, és engedetlen volt, bűnt követett el. A bűnbánat ilyenkor nem elég, áldozatot kell hozni. Mi emberek képtelenek vagyunk minden bűnünkkel elszámolni, mert sokszor nem is tudunk róla, h bűnt követünk el. Ezért Isten meghagyta Jézusnak, hogy éljen itt a Földön közöttünk, mutasson példát nekünk stb., és annak ellenére, hogy soha nem követett el bűnt, haljon meg mégis. Így le tudja győzni a sátánt és az örök halált. Ezért boldog minden keresztény, mert tudja, hogy nem kerül a pokolba a bűnei ellenére sem. Aki hisz Istenben és abban, hogy Jézus Mindenkiért(érted is!) meghalt, az nem fél a haláltól, mert számára akkor kezdődik az örök élet!

Aki megismeri Istent, és képes felfogni, hogy örök életet kapott teljesen ingyen(!), az nem fog tétlenül ülni, és várni a halált. Hanem változtat az egész életén, és minden áron meg akarja tudni, hogy Istennek mi a terve vele.

Ha bárki megtudja, hogy Jézus meghalt érte, annak már nincs szüksége további nagy csodákra, hogy megnyíljon az égbolt, és alászálljon Isten egy őszszakállú öregúr képében... Hanem onnantól kezdve azért él, hogy neki szolgáljon.

A történelemből is jól ismert Pál apostol üldözte a keresztényeket, de Isten megszólította.. nem csak hogy leállt az üldözéssel, de a legnagyobb hittérítő lett. ("pálfordulás").

Sajnos a vallásos emberek is bűnösek, ezért könnyű célpontokká válnak az ateisták szemében.

Sokan nem is foglalkoznak Jézussal, csak örülnek, hogy közösségbe tartozhatnak...vagy szeretnek szép templomokban sokat ücsörögni. De legalább hallják az Igét, egyszer majd csak megtérnek, ...de akkor is lesznek bűneik. Nem emberekben kell hinni, hanem Istenben.

u.i.: Örültem a kérdésednek. Minden nap eszembe jut, hogy ha magam küzdöttem volna a sikereimért, még mindig a béka segge alatt lennék. De mindent Istenre bíztam, és sorra jöttek és jöttek a jobbnál jobb lehetőségek az életben.Alig bírtam válogatni közülük. Már már giccsesen szép életem van. :)

2016. nov. 14. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
82%

"Isten megteremtette a világot. (Ezzel többnyire csak azok vitatkoznak, akik szerint egy atomjaira hullott okostelefont is össze lehet rakni úgy, hogy az alkatrészeket egy dobozban a végtelenségig rázod. )"

Igen, tényleg össze lehet rakni.

Látszik, hogy nem ismered a végtelen fogalmát - pedig illenék, ha már egy végtelen istenben hiszel!


"Ez egy tökéletes világ, semmi sincs benne fölöslegesen és nem is hiányzik belőle semmi."

Ezt mire alapozod? Merthogy a világunkban csak KETTŐ tökéletes dologról tudok, és ebből egyik sem az isten!


"Isten szeret minket."

Erre szokták mondani, hogy mi lenne, ha még nem is szeretne?


"-Isten alapvetően tökéletes állapotba teremtette az embert"

Nincs olyan, hogy "alapvetően" tökéletes. Vagy tökéletes - vagy nem.


"de az nem bírt magával, és engedetlen volt"

TEHÁT akkor NEM VOLT tökéletes!!!


"[Jézus] annak ellenére, hogy soha nem követett el bűnt, haljon meg mégis. Így le tudja győzni a sátánt és az örök halált."

Pontosan ez hogyan is működik?


"[ember] nem fog tétlenül ülni, és várni a halált. Hanem változtat az egész életén"

Na, igazából ez az egésznek az értelme. De nagyon nem mindegy, hogyan változtatsz!


"és minden áron meg akarja tudni, hogy Istennek mi a terve vele."

Na ja.

De hogyan indulnál el a keresésben? Pap, Biblia nem ér, mert ezek nem biztos források.


"Ha bárki megtudja, hogy Jézus meghalt érte, annak már nincs szüksége további nagy csodákra"

Na igen: aki megTUDJA. NEM elhiszi!


"Sajnos a vallásos emberek is bűnösek, ezért könnyű célpontokká válnak az ateisták szemében."

Tessék? Valami itt nem tiszta. Úgy írsz, mintha minden bokorban lesne egy ateista arra, hogyan csábíthat téged bűnbe. Paranoiás vagy-é, vagy csak az ateistákon akarsz rúgni egyet?


"ha magam küzdöttem volna a sikereimért, még mindig a béka segge alatt lennék."

Ebben van valami. Az ember azért emelkedett ki az állatok közül, mert képes közösséget szervezni és tanítani, tanulni.


"De mindent Istenre bíztam, és sorra jöttek és jöttek a jobbnál jobb lehetőségek az életben."

Örülj neki. Másnak meg nem jöttek. Kétesélyes dolog ám ez...

2016. nov. 14. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:

Nincs szükség semmiféle vallásra,még a sátánistára sem.

Jézusnak,és a Biblia szereplőinek,íróinak sem volt.


Kialakítottak viszont oikoszokat,eklézsiákat,ahol együtt dicsőítették Istent,megosztották ételüket,segítették a rászorulókat,megvitatták Isten dolgaival kapcsolatos meglátásaikat.


Ezekre a közösségekre van szükség!

Ezekben keresik Istent,s együtt követik azt,amit felfedeztek,de nem követelik meg egymástól az azonos gondolkozást.

2016. nov. 14. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
95%
Az uralkodó osztálynak kell a vallás, mint egy falat kenyér! Ez az egyik legjobb módszer a nép kordában tartására! Egyáltalán nem elég ehhez, ha csak magad hiszel valamiben!
2016. nov. 14. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!