Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Hogyan lehet bizonyítani,...

Hogyan lehet bizonyítani, hogy nincs Isten?

Figyelt kérdés

A vallásosak szerint ezt nem lehet bizonyítani, de ez tévedés.

Számos módon lehet cáfolni a keresztény vallás állításait, Isten létét. Íme néhány cáfolattípus:

Például azzal, hogy semmi más nem beszél róla, csak a Biblia, amelyet az egyház szentnek nyilvánított a hatalmas tekintélyére támaszkodva és ezért el kell hinni az abban leírtakat, pedig a tekintély nem bizonyíték.

A Biblia szentségét cáfolja a tudománytalansága, a tévedései, a logikai hibái,az elírások és az, hogy sokszor értelmetlen, vagy egymásnak ellentmondóak az állításai.

Lényegében saját maga cáfolja magát.

A gondolkodó embernek feltűnik, hogy sokszor nem is mond semmit, csak úgy tűnik.

Már az eleje is problémás: "Kezdetben vala az Isten"

Minek a kezdetéről beszél? Mi volt a kezdet előtt és mettől meddig tartott és miért volt?

Isten honnan van és miért és mióta és minek? Miből van és hogyan néz ki?

Láthatóan nincs információtartalma a szövegnek, nem mond valójában semmit.

"legyen világosság, s lőn"

Mi világított vajon, mikor a Napot és a csillagokat csak sokkal később teremti a mese szerint, pedig a fény, mint tudjuk belőlük ered.

Aztán a teremtés, amely hemzseg a tudományos tévedésektől és ezekre ráfogni, hogy képletes információ egyenlő a Biblia szentségének elvetésével.

Logikai hibák is vannak bőven, pl.: a mindent tudó Isten, aki ismeri a jövőt, hiszen még meg is prófétálja, miért kérdez egyáltalán, miért tesz egyeseket próbára, miért gerjed haragra, ha úgyis tudja előre mi fog történni?

Ha az ő szemszögéből nézzük a történeteket, akkor nincs semmi értelme, de erre még visszatérünk.

A vízözön teljes képtelenség úgy ahogy van, ráadásul értelmetlenné teszi az előző részeket, hiszen ezzel is kezdhette volna Isten, ha úgyis előre látta, semmi szükség Ádámra, mindjárt teremthette volna Noét és családját.

Az meg főleg szórakoztató, amiről nem is beszél a történet, hogy rüh, poloska, cecelégy, tetű és bolha (kétezer körül vannak csak a bolhafajok), rengeteg fajta szúnyog és minden ma élő élősködő kínozta őket, hiszen azokat is át kellett menteni, mert különben nem lennének.

A betegségekről nem is szólva, hiszen amiben ők nem szenvedtek, az most nincs is.

Noéék vérbajosak, tripperesek voltak, továbbá leprások, himlősök, pestisesek, kolerások, agyhártyagyulladásuk is volt, meg AIDS és stb..., de mellékesen mindez Ádámékra is igaz, sőt, az állatokra, meg a növényekre is, a rájuk jellemző élősködőkkel és betegségekkel.

Bezony, bezony, a történeteknek mögé is lehet látni, csak gondolkodni kell.

Szodoma elpusztítása is értelmetlen, mert ha nem voltak ott ártatlan gyerekek, akiket szodomita módon aligha lehet létrehozni, akkor a város már elpusztul magától is.

A túlzott népességi, vagy számadatok is azonnal feltűnnek.

Salamonnak nem lehetett ezer ágyasa, nem fértek volna el a palotájában, aminek a méreteit megadja a Könyv, de nem is igen lehetett Jeruzsálemnek ekkor több lakója.

Sok az elírás is, a későbbi szerzők gyakran figyelmetlenek: például Dávid Jeruzsálembe (!) látogat akkor, amikor azt még a jebezeusok lakják és Jabuznak hívják a Könyv szerint. A papi szerző elfelejti, amit a Biblia később ír, hogy Jabuzt majd csak sokkal később foglalja majd el maga Dávid és nevezi el majd ő maga Jeruzsálemnek.

A mai keresztények, úgy tűnik azt is elfelejtik, hogy az őskeresztények zsidók voltak, ráadásul ők írták a Bibliát is, az Ószövetséget egyértelműen, de az Újszövetséget is.

Ezt maga a Biblia írja, amikor sorolja a könyv zsidó szerzőit.

Egyetlen esetben van némi kétség, mert a zsidó szerzők felsorolása után beszél görög emberekről és csak utána említi Lukácsot a nemzetisége megadása nélkül, ezért egyesek úgy vélik, hogy Ő görög volt, de az is lehet, hogy csak kifelejtette az előbbi felsorolásból.

A későbbi szerzők tendenciózus megnyilvánulásai amúgy is gyakran szemet szúrnak, például a zsidó Pálnak a szájába ad egy már későbbi nem zsidó papi szerző olyan szavakat, amit ő nem mondhatott.

Nem emlékszem pontosan, nézzék el nekem, de valahogy így: " Ti zsidók az ördögtől valók vagytok".

Ez azért is faramuci, mert ekkor még a keresztények is zsidók, ráadásul Pál maga is, szóval Pál tanításai kapásból érvénytelenek, mert ki tudja mit mondott és mit nem, mi az amit utólag, mások mondatnak vele.

Mindezt csak a Bibliából lehet kihámozni, mert a valóságban semmit sem tudunk a korai kereszténységről. Számtalan csalás, hamisítás, utólagos betoldás leledzik a textusokban.

Maguk a keresztények is érzik ezeket a visszásságokat, azért van annyi felekezet, mert egyik, másik furcsaság nekik is feltűnik.

Például mégis csak meglepő, hogy egy pogány császár dönt hatalmi szóval fontos kérdésekben, vagy hogy mi kerüljön a Bibliába és a hitvallásba és mi legyen szent, például a szentháromság, amikor államvallássá teszi a Római Birodalomban a kereszténységet.

Ez már maga egy súlyos cáfolat, elég csak végiggondolni.

A felsorolt példákon kívül is rengeteg minden cáfolja a Biblia szentségét, hitelességét.

Csodákban hinni, hm, az már eléri a hiszékenység határát.

Jézus személyéről az Ószövetségben szó sem esik, ami elképesztő, ha öröktől van és egyértelmű, hogy csak a zsidók bosszúálló és korszerűtlenné vált Istenét váltja fel.

Azonban ő is ellentmondásos, mert a megbocsátás és türelem mellet nála is megjelenik az erőszak, ha máskor nem, az utolsó ítéletnél, vagy amikor kijelenti, hogy kard, meg lándzsa ő.

Apropó utolsó ítélet.

Isten ezzel is kezdhette volna mindjárt.

Azt nem tudjuk, a túlvilágot ki teremtette és miért, de az az igazi projekt. Bizonyára Isten műve az is, mert ki másé lenne? Ott minden jó és örökké tart, ellentétben ezzel a 'siralomvölggyel', ahol éljük nyúlfarknyi életünk.

Valamiért lelkekre is szükség van benne, de hát a mindenható Isten simán teremthetett volna bele lelkeket, annyit és olyat, amire, vagy amennyire szüksége van, így az egész világunknak semmi értelme a vallás szerint.

Vagyis magának a keresztény vallásnak nincs semmi értelme.

Erre a súlyos érvre egyszer kaptam egy olyan választ, hogy az nem lehetséges, mert arra Isten nem képes, ezeknek a lelkeknek ki kell fejlődni.

No de kérem!

Szóval a mindenható nem lenne képes valamire!?

Hoppá!

Ha valakiben van egy kis racionalitás, elgondolhatja, ez már maga cáfolat: E=m*c²

Feleslegessé teszi, kizárja Isten létét és cáfolja a csodákat, helyére teszi a történeteket, a mesék birodalmába.



2016. dec. 6. 20:33
1 2 3 4 5 6
 41/59 Girgoy ***** válasza:
Most látom, véletlenül pirosat írtam. Természetesen ZÖLD pacsi ment, bocs. :) (De ez látszik is a 100%-on).
2016. dec. 10. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/59 anonim ***** válasza:
Egyáltalán be van bizonyítva a létezése? Elvakultság az egész vallás.
2016. dec. 13. 03:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/59 A kérdező kommentje:

Elnézést, nem értem rá a múlt héten és most sincs sok időm, de majd reagálok mindenre.

Illetve nem is nekem kell reagálni, hanem azoknak, akik hisznek azok dacára is, amit én kigyűjtöttem.

A niceai zsinatról inkább kiírtam egy új kérdést

http://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__vallaskri..

2016. dec. 13. 13:45
 44/59 A kérdező kommentje:

A Biblia kezdetére valóban nem emlékeztem pontosan, elnézést, sajnos lusta voltam megnézni.

Nem mintha értelmes volna továbbra sem, nekem így kezdődik:

"Az idők kezdete előtt csak a kavargó semmi volt, sötét és kietlen föld, komor és élettelen víz és ezek felett Isten lelke lebegett."

Továbbra is számos megválaszolatlan kérdés merül fel, mert a kezdet előtti állapotról sem tudjuk, hogyan keletkezett, mettől meddig tartott? és mi volt előtte?

Honnan van Isten lelke, hogyan kavaroghat a semmi?

Ha kavargott, akkor azt csak időben tehette, mert a kavargásnak kell lennie fázisainak és honnan van a komor és kietlen föld, valamint az élettelen víz, amiről tudjuk, hogy anyag, hidrogén és oxigén, H2O.

Azt vajon ki teremtette, a kietlen földdel egyetemben?

Ha a víz nem oszlott el, akkor már nyilván volt gravitáció, meg a kietlen föld sem szóródott szét, bár azt aligha lehet érteni, Isten lelke miért pont lebegett, mert akár úszhatott volna is.

Istennek miért pont a világosság kérése volt az első szava és miért nem kért már korábban, ha nem volt jó neki a sötétség?

Ami az isteni fényt illeti, azzal csak az a baj, hogy ezt az ujjatokból szoptátok, semmi nem utal rá, hogy Isten világítana.

A fény fizikája ezt amúgy sem teszi lehetővé, hiszen fotonokból áll, illetve energia, ami valamiből kell, hogy keletkezzen mint elektromágneses hullám, már pedzettem, hogy emszercéanégyzetenaze.

A kavargó semmiből aligha lehet fény és Isten lelkének is valamilyen változáson kell átmennie, ha világítani akar, amikor előbb még nem világított, de az energiamegmaradás törvénye azt nem teszi lehetővé, hogy csak úgy ripsz, ropsz fény generálódjon.

Aztán ugye ez volt a munkája az első napon, de hát honnan tudta, hogy mi az a nap, ha nem volt még Nap, ami az időt is jelzi, illetve bolygó, ami egyszer körbefordulna? Egyik sem volt, így a nap definíciója felettébb hiányos.

Sorolhatnám még, de nem érdemes. Illene elgondolkodni, hogy van e értelme ennek a szentenciának, a legelső sornak...


A teremtő Isten azon példája, hogy miképpen lehet kívül az Univerzumon, továbbra sem érthető.

Még egyszer megpróbálom elmagyarázni, ha nem érted, az a te bajod.

A programozás egy emberi tevékenység, lehetne akár mást is írni, a fodrász hajat vág, a szakács ebédet főz, a költő verset ír, a programozó programot.

Nyilván nincsenek benne a munkájuk tárgyában, ez két fogalom, de mindenesetre minden az univerzumban van, vagy mondjuk így, a Világmindenségben.

Azt, hogy hogyan lehet ezen kívül lenni, vagyis a Világmindenségen, azt továbbra sem lehet elképzelni.


Ami azt illeti, tényleg elég zanzásított volt a leírt szövegem, de még így is meglehetősen terjedelmes volt, hiszen ezen a fórumon nehéz alapos munkát prezentálni.

Mindenesetre igyekeztem érthető lenni, bár kétségtelen, hogy ezekről a témákról akár könyvet is lehetne írni.

Ha a felületességen azt értitek, hogy nem gondolok bele a keresztény hit szépségeibe, akkor ez tévedés, mert nekem is tetszene, ha az alapjai nem ilyen gyenge lábakon állna.

Egyébként a személyem támadása még nem ment fel senkit a kérdések rendes megválaszolása alól, ezt mindenkinek magának kell megtenni, már ha nem akar balek lenni, mert hiszen lehetnék én egy pernahajder bitang himpellér, de ez nem változtat a leírt dolgok igazságán.

Amúgy meg érdekes módon a bagoly és a veréb közmondása jut az eszembe, amikor a nagyfejű mondja a másiknak...

Talán inkább Ti vagytok a felületesek, mert semmitmondó szövegek olvastán még csak el sem gondolkodtok, bár lehet, hogy nem vagytok rá képesek, ezt elismerem.

Ezt ne vegye senki sértésnek, ez ténymegállapítás volt, ha sért valakit, akkor elnézést kérek, bár ami azt illeti, én sem sértődtem meg, amikor beolvastatok nekem, mert ami nem igaz, az nem sért.


Egyenlőre ennyit, majd rendesen elolvasom az eddigi válaszokat, mert csak beleolvastam és amire érdemes válaszolni, arra válaszolni fogok.

Sajnos jelenleg tizenkét órát dolgozom, és a munkahelyemen nincs internetkapcsolatom. Az utazáson és alváson kívüli időben meg rengeteg dolgom van és dacára annak, hogy érdekel ez a beszélgetés, pillanatnyilag nem tudok azonnal reagálni a válaszokra.

Elnézést.

2016. dec. 13. 16:55
 45/59 anonim ***** válasza:

Kérdező, a 44. válaszodra reagálva, nincs azzal baj ha laikusként képtelen vagy értelmezni olyan dolgokat, minthogy Isten teremtése az univerzum kezdete, vagy hogy Isten nem része az általa teremtett világnak. Viszont ha a saját tudatlanságodról azt képzeled, hogy az cáfolat bármire is, az már komoly bajokra utalhat...

Jó hogy nem esel neki mondjuk a matematikusoknak, mondván hogy képtelen vagy értelmezni egy negyedfokú egyenletet, ezért olyan nem is létezhet :D

2016. dec. 13. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/59 A kérdező kommentje:

Már megint személyeskedsz, aminek nincs értelme.

Annyit észrevettem, hogy szeretsz így tenni, ahelyett, hogy gondolkodnál.

Kár.

De nekem nyolc...

2016. dec. 13. 17:15
 47/59 anonim ***** válasza:

Gondolkodtam, érveltem, de szemmel láthatóan hiába. Ha a programozós példát is ennyi magyarázat után képes vagy fodrászhoz hasonlítani, ez elég jól példázza hogy meg sem próbáltad megérteni azt.

Mint ahogy jól példázza ugyanezt a másik kérdésed is.

Cáfoltunk, magyaráztunk többen is, hogy mi mindenben tévedsz, mit hogy próbálj elképzelni, mire te válaszként még mindig ugyanazokat a hülyeségeket szajkózod... erre mégis mi mást vársz, minthogy az ember kénytelen konstatálni hogy ez már nem nornális, amit művelsz?

2016. dec. 13. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/59 anonim ***** válasza:
Miért akarnál valamit bizonyítani, ami nem létezik? Én úgy tudom, hogy nem azt állítják a hívők, hogy van, hanem azt, hogy hisznek benne, hogy van. A kettő között nagy a különbség. Amíg csak hiszik, addig semmi gond vele, de amint azt mondják, hogy van, mert tudják, akkor viszont rajtuk a sor, hogy bizonyítsanak. Valaminek a létét lehet csupán bizonyítani, valaminek a nem létéről szóló értekezést én még nem olvastam :D :D
2016. dec. 13. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/59 anonim ***** válasza:

1. Megint nem nézted meg a Biblia kezdetét (vagy nem tudom milyen Bibliát olvastál):

Mózes I. könyve 1:1-2

Kezdetben teremté Isten az eget és a földet. A föld pedig kietlen és puszta vala, és setétség vala a mélység színén, és az Isten Lelke lebeg vala a vizek felett.

Legalábbis a Károli fordításnak ez van az elején, de ha jobban meggpndolom, akkor a Tórának is ez a kezdete.


A többi akadékoskodásodra, pedig AZ ÚR MINDENHATÓ ÉS A FIZIKAI TÖRVÉNYEKEN VAGYIS AZ IDŐN ÉS TÉREN KÍVÜL LÉTEZIK.

2016. dec. 13. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/59 anonim ***** válasza:
Fúú! Kérdező!!! Bár Advent van és nemsokára Karácsony, de én úgy pofán vágnálak! Isten bocsássa meg nekem!
2016. dec. 14. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!