Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Bibliában a fiú, Atya, Isten...

Bibliában a fiú, Atya, Isten fia, kifejezéseket szó szerint kell érteni vagy szimbolikusak?

Figyelt kérdés

Bibliában többször is szerepel a fiú, Isten fia kifejezés néha Jézusa esetében és más emberek, próféták esetében is. Legtöbb keresztény irányzat ez alapján Istennek gondolja Jézust, pedig nincsen egyetlenegy vers sem az egész Bibliában, amelyben Jézus azt mondaná: Én Isten vagyok, imádjatok engem. A többi esetben mikor nem Jézusról van szó szimbolikusnak veszik ugyanezeket.



Erre a versre például azt mondják bizonyítja Jézus Istenégét, tehát hogy Jézus fiú Isten és biológiai értelemben Isten fia:


Zsidók 1:5 Mert az angyalok közül kinek mondta valaha: "Fiam vagy te, ma nemzettelek téged!" majd: "Atyjává leszek, és ő Fiammá lesz."



Ebben a versben Dávidról van szó és nagyon hasonlít az előzőhöz de a legtöbb keresztény szerint itt csak szimbolikusan értendő a fiú:


Zsoltárok 2:7 Törvényül hirdetem: Az Úr mondá nékem: Én fiam vagy te; én ma nemzettelek téged.



További hasonló versek amiket csak szimbolikusan értelmeznek:


Kivonulás 4:22 Ez az amit az Úr mond: Izrael az én legidősebb fiam.


Róma 8:14 Mert akiket Isten Lelke vezérel, azok Istennek fiai.



Ugyanez az helyzet az Atya szónál is, mikor Istenre utalnak. Jézus Atyának szólítja Istent, ezt úgy értelmezik hogy Isten Jézus tényleges apja, más esetben pedig szimbolikus, de Jézus azt mondja Isten mindenkinek Atyja:


Efézus 4:6 Egy az Isten és mindeneknek Atyja,


János 20:17 Monda néki Jézus: Ne illess engem; mert nem mentem még fel az én Atyámhoz; hanem menj az én atyámfiaihoz és mondd nékik: Felmegyek az én Atyámhoz és a ti Atyátokhoz, és az én Istenemhez, és a ti Istenetekhez.



Ha ezeket figyelembe vesszük miért nem Isten Dávid? Vagy miért nem Isten minden izraeli? Mert Jézus istenségét vallók logikája alapján ez következik. Vagy miért nem szimbolikus minden esetben? Tehát Jézus sem Isten? Más vallásúak is válaszolhatnak, nem csak keresztények, és az ateistákat is meghallgatjuk.



2017. jan. 5. 21:32
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 1/309 anonim ***** válasza:
0%

Sajnos nem mindenki meggyőzhető.

Jézus sem volt mindenkinek elfogadható, igen kevesen követték.

A legtöbbjük jól lakni ment oda vagy meggyógyulni, de nem érdekelte sokakat az amiért jött.

2017. jan. 5. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/309 anonim ***** válasza:
77%
Szóval lényegében Jézus fontosságáról és Fiúságáról szóló igék közül találtál egy olyat, amihez hasonlót Dávidról is írtak. És mellőzvén a több száz igét ami különbséget tesz Jézus és a többi ember között, és nyilvánvalóan hitelteleníti a felvetésed, csak azt reklámozod fennhangon, amibe a kontextusból kiragadva bele tudod erőltetni az előzetes elképzelésed.
2017. jan. 5. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/309 anonim ***** válasza:
52%
Dávid csak jelképesen Isten fia, mivel róla nem mondja az Írás, hogy neki adatott minden hatalom mennyen és Földön, vagy hogy imádja őt Isten minden angyala, sem azt, hogy Isten mindent általa teremtett (ergó a Fiú nem lehet teremtmény, vagyis akkor Isten ), sem egyszülött Istennek nem nevezik, sem Isten elsőszülöttjének. Soroljam tovább az érveket vagy ennyi elég lesz?
2017. jan. 5. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/309 Ákos13 ***** válasza:
23%
Minden szimbolikus a Bibliában, tudod.
2017. jan. 5. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/309 szp72 ***** válasza:

Való igaz, hogy a Biblia használja az Isten fiai kifejezést, mind az angyalok, mind az emberek esetében.


Azonban Jézus nem pusztán az Isten fia, hanem a Biblia szerint Isten egyszülött Fia, vagyis olyan értelemben, mint ő, senki más nem Fia az Istennek. Milyen értelemben Fia az Istennek? Nos olyan értelemben, hogy mindent megörököl tőle, még a teremtői és uralkodói hatalmát is. Krisztus úgy Fia az Istennek, hogy közvetlen mellette ül a királyi trónon, mint ahogy a királyok jobbjukra ültetik az örökösüket. Tehát Krisztus Isten legszorosabb értelemben vett Fia.


@ egyetlenegy vers sem az egész Bibliában, amelyben Jézus azt mondaná: Én Isten vagyok, imádjatok engem.


Hát ilyen vers konkrétan valóban nincs. De olyan van, hogy Istennek mondják és imádják és nem tiltakozik. Továbbá személyesen állítja, hogy a világ teremtése előtt már létezett, minden hatalom neki adatott a mennyben és a földön, az Isten jobbján ül, s minden ami az Atyáé az övé is, ő bocsájtja meg a bűnöket, ő támasztja fel a halottakat, és ő bíráskodik az utolsó ítéleten. Továbbá a Biblia tanítja, hogy minden őáltala és őérte van teremtve, és lényegében az öröklés által teljesen egyenlő az Istennel.


Tehát mindent, amit csak egyedül Isten csinálhat, azt a Fia által csinálja. Szerény logikám szerint a Biblia, és a Bibliában szereplő Jézus Istennek tartja magát.


Azt lehet mondani, hogy a Bibliát meghamisították, csak azt nem, hogy a Bibliában nem ez van.

2017. jan. 6. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/309 anonim ***** válasza:

Egyrészt sok idézetet kiragadsz a környezetéből még egy délutáni beszélgetést is meg lehet hamisítani így, pl a zsoltár egy messiási jóslat, nem dávidról szól


ha azt mondom neked "fog" akkor hirtelen nem tudod h valaki épp megfogott engem vagy a szádban lévő dologra gondolok, de a szövegkörnyezetből mindjárt kiderül, ugyan így derül ki az eltérő jelentés többek között a fentebb idézett igék környezetéből is


Jézussal kapcsolatban számos hely fedi fel hogy egész másképp kell érteni a fiúságot mint pl izrael esetében, mondhatnád h akkor ezeket mind ugyan úgy kell érteni, és ebből következően Jézus is csak egy átlag ember igaz fontos a szerepe, de azt még a szentháromságtgadó jehova tanúi is elismerik, hogy Jézus egy rendkívüli nem emberi lény, akit Isten emgteremtett majd átadta neki minden hatalmát, hogy Ő teremtsen meg minden mást, és Isten csak rajta keresztül érintkezzen a világgal, láthatjuk hogy még akik szerint Jézus nem maga Isten is valami majdnem-Isten, és hogy ezt az álláspontot megvédjék, és a szentháromságot cáfolni tudják még a bibliát is átírták, de még az ő torz "bibliájuk" sem enged meg olyan következtetést hogy Jézus csak ugyna olyan ember mint mondjuk Dávid


továbbá alapvető tévedésben vagy a bibliával kapcsolatban, a biblia nem úgy keletkezett hogy egy könyv lepottyant az égből azt valaki elkezdte elolvasni majd következtetéseket vont le, és az egyik ilyen következtetés, hogy Jézus Isten, hanem úgy keletkezett hogy a korai keresztények a fontosabb leveleket, a Jézusról szóló beszámolókat és egyebeket megőrizték


szóval nem Jézust ezt és ezt mondta mert ez van a bibliában" hanem "Jézus ezt és ezt mondta számos más dolog mellett, amit leírt egy tanítványa, ahogy maga is írja a teljesség igénye nélkül, és ez az irat ma a bibliában benne van" tehát ugyan így nem úgy van hogy Jézus Isten mert a bibliából ez következik hanem mert Jézus az emberré lett Isten tűnik ez ki a bibliából is


ha én elédrakok pl egy élettan tankönyvet akkor azért fogsz te sejtekből állni mert ez következik a könyvből vagy azért írnak ilyeneket a könyvben mert te sejtekből épülsz fel? Nyilván az utóbbi

2017. jan. 6. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/309 anonim ***** válasza:

"de azt még a szentháromságtgadó jehova tanúi is elismerik, hogy Jézus egy rendkívüli nem emberi lény"


Így van, ezt magyaráztuk neki mi is, és egyébként innen robbant ki a kérdés: http://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__vallaskri..


"szóval nem Jézust ezt és ezt mondta mert ez van a bibliában" hanem "Jézus ezt és ezt mondta számos más dolog mellett, amit leírt egy tanítványa, ahogy maga is írja a teljesség igénye nélkül"


Egyetértek! Ezzel fejeződik be János evangéliuma:


"Ez az a tanítvány, aki bizonyságot tesz ezekről, és megírta ezeket, és tudjuk, hogy igaz az ő bizonyságtétele. De van sok egyéb is, amit Jézus tett, és ha azt mind megírnák egytől egyig, úgy vélem: maga a világ sem tudná befogadni a megírt könyveket." (János 21,24-25)


De a kérdező ezt sem fogja érteni!

2017. jan. 6. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/309 anonim ***** válasza:
Mutasd meg nekem azt az igét, ahol azt írja, hogy Dávidot is szülte, ahogy Jézust.
2017. jan. 6. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/309 anonim ***** válasza:
Ezeket a kifejezéseket se nem szó szerint, se nem szimbolikusan, hanem a teológiailag precíz értelmük szerint kell érteni.
2017. jan. 7. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/309 A kérdező kommentje:
Ha Jézus valóban az állította volna magáról hogy Isten, akkor kb száz vers kellene hogy ez bizonyítsa, és úgy hogy ezt ő maga mondja. Miért nincs egyetlenegy vers sem az egész Bibliában, amelyben Jézus azt mondaná: Én Isten vagyok, imádjatok engem?
2017. jan. 7. 18:54
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!