Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Tanúk! Mivel magyarázzátok...

Tanúk! Mivel magyarázzátok azt hogy nem csak Jehova tanúi kerülnek börtönbe és szenvednek el egyéb üldöztetéseket a keresztény hitük miatt?

Figyelt kérdés

Hitler nem csak Jehova tanúit juttatta koncentrációs táborokba hanem más egyházak híveit is a hitük miatt!


"Egyébként a megnyugtatásodra pedig közlöm veled, hogy hamarosan látni fogod azt amiről itt beszélsz, ne felejtsd el, amikor megtörténik.

S ez nem mártirkodás, ugyan is a Biblia leírja, hogy Isten népére rátörnek, hogy megszüntessék, s ezt Isten leíratta, és tudatja a szolgáival, hogy ne érje váratlanul őket és ne aggódjanak felettébb. Isten mindent leíratott és közölt az emberekkel, nem titkolózik, és a kellő időben mindenki mindent meg fog tudni.

S hogy ne érjen váratlanul, a Te vallásod is be lesz tiltva."


Ezt közölte velem egy Living Witness nevű tanú!

De magyarázatot vagy választ nem adott a kérdésemre azt illetően hogy mivel magyarázná azt ha nem csak a tanúk kerülnének a börtönbe.

http://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__vallaskri..


2017. febr. 12. 21:48
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
5%

Ha a régi időkről beszélünk, akkor az tény és való, hogy sok ember került oda valamilyen oknál fogva.

ezt soha nem tagadtam.

Ám azt mondjuk meg, hogy mint "vallást", egyiket sem akarták, illetve nem tiltották úgy be mint egészet, mint a Tanúkat,

Hitler idejében az egyházak mint vallás, nem lett tilalmi listás, hogy teljesen megszüntessék, sőt aktívan szerepet vállaltak a világ politikai, és egyéb ügyekben, még tábori lelkészek is voltak.


ellenben Jehova Tanúit, mint teljes egészét akarták felszámolni, megszüntetni, ezért bezáratták a termeket, lefoglaltak raktárakat gépeket, mert a többi vallással ellentétben, semmilyen részben nem vállaltak közösséget a világgal, mit ahogy többi vallások esetében, voltak megalkuvások, így a teljes megszüntetésük nem volt szükséges.


Nem egy olyan képet láttam, illetve olvastam olyan cikket, ahol Hitlerrel kezet fog egy magas beosztású egyházi személy, sőt ez a bíboros biztosítja Hitler támogatását, "Isten nevében"


Egy történész azt mondta, hogy ha az egyházak egésze így felállt volna Hitler ellen ahogy a Tanúk, akkor másként fordultak volna az események, de az egyházak mélyen hallgattak.

2017. febr. 13. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
5%

Az az idézet pedig, hogy "rátörsz az Én népemre" még nem teljesedett be.


Ugyan is ez Nagy Babilon, vagy is az összes vallások leomlása, megszüntetése után, a Béke és biztonság kijelentése után fog megtörténni.


Istennek egy népe van, akik nem vallásköziségekből álló emberek, hanem egy egységes imádatot gyakorló nép szerte a földön.

2017. febr. 13. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 Alex Fly ***** válasza:
70%

Living!

Ha ilyen mély történelmi ismeretekkel rendelkezel, akkor tudnod kellene, hogy Hitler célja a kereszténység teljes megsemmisítése volt, hogy helyébe a germán hitvilág és az okkultizmus kotyvalékát tegye (Vér és vas vallása). A koncentrációs táboraiba is szorgalmasan küldözgette a kereszténeket is a tanúk mellett. Jelenleg pedig úgy áll a helyzet, hogy minden, a hite miatt üldözött személy minimum 80%-a keresztény. A maradék 20%-on osztoznak a többi vallás hívei, beleértve a tieteket is.

A helyedben átgondolnám, kik is állnak üldözés alatt...

2017. febr. 13. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

Ha a régi időkről beszélünk, akkor az tény és való, hogy sok ember került oda valamilyen oknál fogva. ezt soha nem tagadtam."


Senki nem állította hogy tagadtad volna. Ez teljesen lényegtelen információ volt és amelett nem is igaz!


"Nem egy olyan képet láttam, illetve olvastam olyan cikket, ahol Hitlerrel kezet fog egy magas beosztású egyházi személy, sőt ez a bíboros biztosítja Hitler támogatását, "Isten nevében""


S ez most kit érdekel? Én is láttam ilyen fényképeket és emberek milliói látták azt a fényképet. Tanítják történelem órákon is. De ez megint csak nem lényeges abból a szempontból amire én vagyok kíváncsi. megint csak terelsz, köntörfalazol és nem válaszolsz!


"Egy történész azt mondta, hogy ha az egyházak egésze így felállt volna Hitler ellen ahogy a Tanúk, akkor másként fordultak volna az események, de az egyházak mélyen hallgattak."


Melyik az a történész? Ellenőrizted? erősen kétlem mert akkor tudnád hogy ez hazugság. ugyan is az egyházak nem hallgattak mélyen! Bizony felemelték a szavukat a népirtás ellen és erre kérték híveiket is. Csak a helyzet az hogy erről nem ír az Őrtorony. Megfigyeltem már hogy szeretnek információkat elhallgatni. Ennek három oka van.

1. A tanúk mindent elhisznek amit olvasnak az Őrtoronyban.

2. A tanúk nem ellenőrzik le az olvasott információkat.

3. A tanúk és köztük te is de főleg te már nem egyszer bebizonyosodott rólad hogy finoman szólva erősen hiányos a történelem ismereted! Ami nem gond önmagában ha nem hivatkoznál olyasmire ami nem igaz vagy csak féligazság! Úgy van beállítva az egész mintha senki nem tett volna semmit Jehova tanúin kívül de ez a legnagyobb hazugság ami állításként elmondhat egy Jehova tanúja. S ezzel hiteltelené teszi az egész közösséget!

- Hallottál már Pinchas La­pi­de főrabbiról?

Na ha nem akkor olvass utána. Kíváncsi vagyok hogy utána nézel e és ha igen aztán elismered e hogy rosszul tudtál dolgokat!


"Az az idézet pedig, hogy "rátörsz az Én népemre" még nem teljesedett be."


Ó valóban? Még is ilyeneket írtál nekem!

"Mond milyen halálnemet szabnál ki ránk?" "Hitler is megpróbálta, Ő most halott."


"Ugyan is ez Nagy Babilon, vagy is az összes vallások leomlása, megszüntetése után, a Béke és biztonság kijelentése után fog megtörténni.


Igen tudom. De ez sem volt kérdés! Minek írtad le? Mintha leírtad volna hogy a tűz megégeti az embert.


"Istennek egy népe van, akik nem vallásköziségekből álló emberek, hanem egy egységes imádatot gyakorló nép szerte a földön."


Nem volt szó vallásköziségről. Hacsak Jehova tanúi nem egy szekta, bár vannak akik annak tartják. De ha jól tudom saját magukat keresztényeknek tartják. A katolikusok is a reformátusok is meg lehetne sorolni. ők is annak tartják magukat. De pl. muszlimok esetében nem így van. Na az tényleg vallásköziség lenne de ez így csak felekezet köziség. De ez mind mind nem válasz a kérdésre.

Mivel magyarázod azt hogy nem csak Jehova tanúit zárják börtönbe és üldözik őket különféle módokon a keresztény hitükért? Ez a kérdés! Legyen az Hitler idejében vagy napjainkban vagy épp a jövőt tekintve. Lásd Észak-Korea na ott aztán tényleg nincs biztonságban egy keresztény de a közel-keleten sem igazán mondjuk Iránban. Ezt hogyan magyarázod? Vagy akit pusztán azért lőttek le mert Bibliákkal foglalkozott egy muszlim országban. Vele mi a helyzet?

2017. febr. 13. 10:29
 5/15 anonim ***** válasza:
87%
Living witness: miért hazudik az őrtorony még a történelemben is? TE miért nem ellenőrzöd le az állításokat? Nem egy olyan dolgot talál ki, ami ellentéte a valós eseményeknek. Te tényleg mindent elhiszel, bármi is legyen az őrtorony által kiadott újságokban?
2017. febr. 13. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 lilla64 ***** válasza:
És ahoz mit szoltok kedves tanuk,hogy anno,Berlinben horogkeresztes zászlo alatt tartottátok a nemzetközi kongresszust? És Rutherford leveléhez amit Hitlernek küldött?Akkor hogy is van ez?
2017. febr. 13. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Nem tudom milyen vallásellenes dolgok lesznek a történelemben (remélem semmilyen), de azt tudom, hogy a keresztény vallás visszaszorulásáért leginkább a nemhívő emberek tehetnek, akik ott ócsárolják a kereszténységet, ahol csak tudják. Úgyhogy nem kell semmilyen felsőbb hatalmat hibáztatni emiatt, a lakosság nemhívő része megteszi ezt nélkülük is. Mondom ezt úgy, hogy mint hívő, békében élek azon embertársaimmal, akik nem hisznek Istenben, és nem kényszerítem rájuk saját hitem.
2017. febr. 14. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 Tantételbeli ***** válasza:
67%

Kedves kérdező!


A Szentírást olvasóként tudható, hogy "az egész világ a gonosz hatalmában van" (1Ján 5:19) Márpedig a "gonosz" mindenkivel szemben áll, aki Istent keresi és szereti ill. Fiát, Krisztust akarja követni. 


Isten ellensége, Sátán, az Ördög mindenki ellen van, aki Jézust, mint Megváltót vallja, mert gonosz lelke Isten terve ellen van, aki az Ő tökéletes szeretetéből indíttatva meg kívánta menteni az ő földi gyermekeit, az emberiséget. (Ján 17:3)


Biztos vagyok benne, hogy minden keresztényt, így az ószinte hívő Tanúkat is elszomorítja és felháborítja, amikor a híradásokból arról értesülünk, hogy a "gonosz" mindent megtesz azért, hogy megfélemlítse azokat, akik Istenhez és Jézushoz akarnak tartozni, mert mind tudjuk, hogy ez a célja. Nem kívánok most arra kitérni, hogy Jehova Tanúi persze sok mindenben nem értenek egyet a keresztény felekezetek nézeteivel/tanításaival , de azt is tény, hogy nagyon sok embertársunk van a világban, aki ezen felekezetek tagja, és őszinte hívő. A "gonosz" támadása ellenük is irányul, mivel mindenáron az a célja, hogy megakadályozza őket abban, hogy eljussanak az igaz Isten ismeretére ás Jézus urunk által az örök életre.  

2017. febr. 18. 05:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

Tantételbeli!


Válaszod merőben más mint az eddig megszokott válaszok Jehova tanúitól!


"Biztos vagyok benne, hogy minden keresztényt, így az őszinte hívő Tanúkat is elszomorítja és felháborítja, amikor a híradásokból arról értesülünk, hogy a "gonosz" mindent megtesz azért, hogy megfélemlítse azokat, akik Istenhez és Jézushoz akarnak tartozni,..."


Egyetlen más tanúnak sem jutott eszébe hogy ilyesmit írjon. Annak sem aki miatt megszületett ez a kérdés. A szeretet ellen nincs törvény!

2017. febr. 18. 08:57
 10/15 Karesz 2 válasza:
0%

Kerüljük a vakbuzgóságot, kérek mindenkit.

A történelem során mindig is voltak olyan hűseges emberek, akik azt tették, amit a jelenlegi ismereteik során helyesnek tartottak. Amit a Bibliából megtudtak, azt hirdették.

Valóban igaz, és történelmi tény, hogy a legtöbb vallásszervezet NEM támogatta a Biblia köznyelvekre való lefordítását. William Tyndale pl. az életével fizetett azért, mert Bibliákat fordított le a köznép nyelvére. Az egyház rengeteg hűséges embert végzett ki, sokszor máglyán, mert ellent mertek mondani az egyház téves tanításának.(pl.pokoltűz, szentháromság, lélek halhatatlansága,stb)


Sok igaz embert üldöztek már a történelem során, amit maga Jézus előre megmondott. "Boldogok, akiket üldöznek az igazságosságért, mivel övék az egek királysága. Boldogok vagytok, amikor gyaláznak és üldöznek benneteket és hazug módon minenféle gonoszságot mondanak ellenetek énértem." (Máté 5.rész 10,11 vers)

Voltak katolikus papok, református lelkészek, akik felismerték, hogy a Biblia mást tanít sokmindenben,mint amit az egyház mond. A Bibliakutatók (1931-től mint Jehova Tanúi)

pedig mindig is elismerték ezeket a hithű embereket. Az egyik Őrtorony folyóirat képekkel,es nevekkel emlékezik meg ezekről a hűséges, önfeláldozó emberekről.

De az is tény, hogy bár egyének innen-onnan valóban szembekerültek üldözéssel a gonosz részéről, de mint vallás,vagy mint szervezet, egyedül Jehova Tanúi voltak azok, akiket módszeresen üldöztek a hitükért. Jelenleg 400 fiatal Tanú van börtönben dél Koreában, mert nem vesznek részt katonai kiképzésben. Magyarországon a rendszerváltás előtt MINDEN Tanú börtönbe került katonai szolgálat megtagadásáért.

Eritreában(Afrika) 3 fiatal Tanú, 20 éve van börtönben, úgy, hogy meg tárgyalásuk sem volt, mert nem vállaltak katonai szolgálatot.

Oroszországban betiltották a jw.org honlapot. Zaklatják a Tanúkat, megzavarják a békés összejöveteleket.

Más vallások nem részesülnek ebben a bánásmódban.


Összefoglalva : Isten nagyon is jól tudja, hogy kik azok, akik "hozzá tartoznak",akik az egész történelem folyamán pontosan azt tették, amit a jelenlegi bibliai ismeretük szerint helyesnek tartottak.

2017. febr. 18. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!