Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Számodra a bigott keresztény...

Számodra a bigott keresztény hívők vagy az agykontrollosok idegesítőbbek?

Figyelt kérdés
A kérdésem nem provokatív akar lenni, pusztán kíváncsi vagyok.

2017. márc. 8. 23:07
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
92%
Úgy vagyok vele, hogy sokkal idegesítőbbek azok, akik okosnak hiszik magukat azért, mert csupán nem hülyék...
2017. márc. 8. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:

1


Az önutálat nem jó dolog. :(

2017. márc. 8. 23:14
 3/21 anonim ***** válasza:
91%
Agykontrollosokkal még nem sűrűn találkoztam.
2017. márc. 8. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
56%
A liberális nyomorultak.
2017. márc. 8. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
0%

Üdv. Szerintem ez emberfüggő. Számomra a keresztények a legidegesítőbbek, viszont például még nem találkoztak Scientológussal, vagy mondjuk Krisna hívővel sem, tehát elő fordulhat, hogy vannak a keresztényeknél is idegesítőbb emberek. De, hogy ki is fejtsem, miért számomra ők, a legidegesítőbbek, röviden le is írom. Úgy általában az emberek képesek a fejlődésre, az alkalmazkodáshoz, többek között ehhez kapcsolható az evolúció is, de csak, egyszerűen kifejezve, az ember képes gondolkodni, logikus döntéseket hozni, mérlegelni, tapasztalatokat szerezni, és a tapasztalatok által fejlődni. A kereszténység úgy van összerakva, hogy ez a fejlődés a lehető legjobban le legyen redukálva. Például egy hívőnek hiába érvelek, akár olyan dokumentummal is, ami megbuktatja a Biblia egyes részeit, ők figyelmen kívül hagyják, legyintenek egyet, és vagy közlik veled, hogy a Sátán miatt el van vakítva az elméd, és nem érted meg Isten szavát, vagy otthagynak, és egész egyszerűen egyáltalán nem foglalkoznak az érveiddel. Na már most, ez pontosan az ellenpéldája azoknak, amiket fentebb felsoroltam. A hívők a lehető legjobban kontroll alatt vannak tartva, és a Biblia is úgy lett összeállítva, hogy a külső kritikusokat negatív színben állítsa be, tehát a Sátán szolgáinak. Hosszasan lehetne még erről írni, de értelmetlen. Tehát számomra az eddigi tapasztalataim szerint a keresztények a legkiállhatatlanabbak, mivel szándékosan elfogultan, részrehajlóan, logikát, és emberi erkölcsöket félre dobva akarnak az igazság nevében beszélni.


Az agykontrollosok címszó alatt, nem tudom mit értesz, de azt gondolom, hogy azokat az embereket, akik bizonyos tudatalatti gondolatok generálásával, befolyásolják az ember viselkedését. Ide lehet sorolni a médiát, tehát a reklámokat, ha bemész egy áruházba az is az alapján van kiépítve, ha mész az utcán megnézel egy transzparenset, az is ezt használja, és a politikusok is használják az úgynevezett agykontrollt, konyhanyelven a marketing eszköz jól bevált módszereit. Természetesen ezekkel az emberekkel, és rendszerekkel sem értek egyet, de ezek a rendszerek, vagy rendszer, azért létezik, mert vannak emberek akik hasznot tudnak húzni belőle, de ez soha nem volt másképpen az ősemberek korában sem. Amint az ember észrevette, hogy bizonyos technikákkal lehet hatni az emberek kedvére, lelkesedésére, viselkedésére, azt meg is tették az okosabbak, ezzel szemben a kereszténység ugyanolyan kizsákmányolást hajt végre, mint bármely agykontrollt használó média, csak éppen még borzalmasan álszent álcába burkolózva. Meg kell nézni, hol van még a világon egy olyan intézmény, amely szinte a teljes létezése óta, adózás, és teher mentesen működhet az állam alatt, és voltak olyan korok, amikor szinte felette. Sőt, nem egy birodalom uralkodóját is egyházi főméltóság jelölte ki. Tehát a pénz, a hatalom, a kontroll, adózásmentesség, és szinte már-már diplomáciai védettség, főleg a magasabb egyházi személyeknek. Szerintem ez sokkal borzalmasabb, mint a tudatmanipuláció, mert egyszerre használja azt, még a többi felsorolt mellett.


Nézzen meg bárki például egy indiai szent helyet, teli van az indiai városok többsége mindenféle oltárokkal, de szinte olyan romosak, és ócskák, hogy alig állnak meg a szobrok a lábukon, a többséget olcsó kőből, fából készítették el, alig lehet olyan imahelyet találni, amely azt árasztaná magából, hogy mekkora vagyonokat költöttek rá. Számomra éppen ezért szimpatikusabbak a keleti vallások, sokkal emberközpontúbbnak tartom, és ami fontosabb sokkalta korrupció, és képmutatás mentes.


Azt gondol egyébként a rosszban nincs olyan, hogy kicsit rossz vagy nagyon rossz, a korrupció, és a kizsákmányolás, de leginkább az emberi kontroll a legrosszabb, és ebben talán a mai napig a kereszténység az egyik éllovas.

2017. márc. 9. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
48%

A megszállott hívőket utálom, ahogy betegesen bele vannak mélyedve a ki fantázia világukba.

Anyám agykontrolozik és falra mászok tőle... Olyan mint valami beszívott hippi amikor meséli a dolgait ilyen téren.

Pár hónapja "agykontrolozott, jöjjenek a milliok" - nos, jönni jött, de 4 hozzátartozóm távozott az élők közül s a kutyám is karácsony után.

Mondtam neki, hát lett pénz de milyen áron.


Kb 5 évente hal meg mindig hozzánk tartozó, szval gondoltam meg fog történni. Ahogy azelőtt is...a furcsa az, higy kb mindig abban az időszakokban.


Meg azokat a hívőket is utálom, akik be-be csöngetnek és szóhoz se engednek a pofázásuk mellett. Akkor van hogy csak integetek s becsukom az ajtót odamondva "legalább jutna szóhoz az ember"

De párom volt, hogy neki dölt az ajtófélfának; meghallgatta, majd minden egyes mese mondatára vissza kérdezett realistaként.

Egy hívő megtörve. XD

2017. márc. 9. 03:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
80%
Számomra a legidegesítőbbek a túl ateisták, mint pl. Vágó. Illetve a túl liberálisok, akik örömmel fogadják, hogy gyerekük meleg / transzfesztita, illetve bármilyen népet befogadnak válogatás nélkül. Inkább egy bigott vallásos. Annak legalább van erkölcse.
2017. márc. 9. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
100%
Az agykontrollosok idegesítőek számomra 2-t ismertem, teljesen hülyeségnek tartom, ahogy az okkultizmust alapvetően is..
2017. márc. 9. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
65%

A bigott keresztény is kissé fura, nyilván akkor lehet, hogy elviselhetetlen, ha közösségben vagyok vele. Agykontrollost nem ismerek, de még idegesítő a 'bigott' ateista is. Érvelésben, logikában az utóbbi szerintem a leggyengébb, legszélsőségesebb, semmilyen logikai, érveléstechnikai vagy vitaetika szabályhoz nem tartja magát a legtöbb esetben, ha a hitről és a kapcsolódó dolgokról van szó. Legalábbis itt a GYAK-on ez a legelterjedtebb.

Ez az én véleményem, én így látom, tapasztalom. Nyilván a másik oldalnak pont az ellenkező a véleménye. Erről kár vitát nyitni

2017. márc. 9. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
7%

Az a különbség, hogy az agykontrollosok nagyrészt jóindulatúak.

A bigott hívők pedig SOHA.

2017. márc. 9. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!