Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Magyarul hol lehet elolvasni...

Magyarul hol lehet elolvasni azokat a szövegeket, amik "kimaradtak" a Bibliából?

Figyelt kérdés

2017. márc. 11. 19:51
 1/4 anonim válasza:
70%
Szia.Sajnos én se tudom pedig engem is érdekelne a téma.Apokrif szövegekről Avatárának van pár előadása fent youtubeon ha esetleg ez érdekelne.
2017. márc. 11. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Szia! Köszi, hogy írtál!


Közben találtam egy másik kérdést, ahol megválaszolták:


https://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__vallas__..


De ha valaki tud még valamit vagy pontosítana, írjon nyugodtan! :-)

2017. márc. 11. 21:39
 3/4 anonim ***** válasza:
60%

sajnálom de avatara teljes történelemhamisításban van, najó néha mond 1-2 dolgot ami igaz de kb annyit mintha azt állítanánk h mondjuk a víz mérgező 1 dl elfogyasztása megöl egy felnőtt férfit, ebből igaz h létezik a víz és meg tudod inni


hacsak nem esküdött össze az egész világ ellene


ami "kimaradt" azt vanyó lászló apokrifek c. könyvében el tudod olvasni, leírja azt is miért "maradt ki" mikor keletkezett milyen hatása volt és egyebek, ha nem tudzs példányt szerezni akkor a 4. googel keresési találatban ott a PDF


ami még hatással lehetett nyugateurópában az a "péter apokalipszise" valószínűleg ebből vették a konkrétabb pokol ábrázolásokat, ez is van magyarul


ezek azok az iratok amik ismertek lehettek de mégsem kerültek a bibliába, ennyi a valóság, sajnos nem túl izgalmas :(


ezen felül pedig lehet hisztizni hogy miért nem került bele egy irat ami 500 körül, 800 körül 1500 körül vagy tegnap, esetleg ma kora délután keletkezett, vagy azt állítani az egész világ összeesküdött, az egymással vitatkozó kereztény felekezetek de még a szekták is mindezek az ateistákkal és más vallásúakkal csak hogy eltitkolják a hiperszupermegagiga igazságot amit a megmondomahatalmasigazságot.blog.hu szerkesztői ismernek csak, hogy hogyan lehetséges ez, hogy senki ne mtudja za igazat a leghozzáértőbb emberek sem de ők igen az már nem érdekes

2017. márc. 17. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
60%
... jut eszembe a protestáns újszövetség egy kicsit vékonyabb mint a katolikus, ami egy egész picit vékonyabb mint az ortodox, persze nem mondhatjuk hogy ez kimaradt volna a bibliából hiszen az eredeti gyűjtemény a legutóbbi szerint volt, de manapság ha leemelsz egy bibliát a polcról abban nem biztos hogy ezek is benne vannak szóval érdemes keresni a neten egy anagol (vagy amilyen nyelven tudsz) LXX fordítást és ott elolvasni azt ami a magyar biblia ószövetségében nem látsz
2017. márc. 17. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!