Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Miért teremtette Isten a...

Miért teremtette Isten a bölcsességfogakat?

Figyelt kérdés
Ha az emberi teszt precíz tervezés eredménye, miért vannak fogaink, melyek nem bírnak kinőni / oldalra nőnek ki és nem lehet velük rágni / nyomják az egész fogsort és fájdalmat okoznak? Isten útjai kifürkészhetetlenek? :)
2017. márc. 16. 14:45
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
18%
Nekem tökéletesek a bölcsességfogaim, és tökéletesen ellátják a funkciójukat, ahogy eredetileg tervezte. Szerencsére engem elkerült az a fajta genetikai torzulás, amit összefoglaltál.
2017. márc. 16. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
22%
Az evolúció során miért alakult ki bölcsességfog, ha "nem bírnak kinőni / oldalra nőnek ki és nem lehet velük rágni / nyomják az egész fogsort és fájdalmat okoznak?"
2017. márc. 16. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 anonim ***** válasza:
Az evolúcióba csúszhat hiba, meet new as evolúciót állítjuk be tökéletesnek...
2017. márc. 16. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 anonim ***** válasza:
76%

"Az evolúció során miért alakult ki bölcsességfog, ha "nem bírnak kinőni / oldalra nőnek ki és nem lehet velük rágni / nyomják az egész fogsort és fájdalmat okoznak?" "

Régen kellett/elfért. Csak azóta a megváltozott életmód okán szépen lassan rövidült az állkapcsunk, a fogsorunk viszont még nem követte le ezt a változást. Egyrészt evolúciós léptékben ehhez még elég rövid idő telt el, másrészről a fogászatnak köszönhetően ma ez már nem is igazán számít szelekciós nyomásnak, hogy az embernek mennyi baj van a fogaival.

2017. márc. 16. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 anonim ***** válasza:
7%

Az evó-elmélet tekintetében nincs mit vitatnom a fenti válaszokon:) Illetve azt kérdezném, hogy az életmódváltás miatt miért következetes az álkapocs méretének csökkenése? Itt mire gondolsz?

Ha a teremtést nézzük, lehetséges ok, hogy az emberek egyre kisebbek lettek, így szintén azt tudom mondani, hogy régen elfért, most már nem, illetve nem mindenkinél. De annyira ebbe nem gondoltam bele. Mindenesetre inkább betudom az ember genetikai korcsosulásának. Meg kellene vizsgálni, hogyan alakult a bölcsességfog az elmúlt 6000 évben. Nekem ez lehetetlen:)

2017. márc. 16. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 anonim ***** válasza:
72%

Arra gondolok, hogy amióta vágjuk a húst, pláne mióta feldolgozzuk az ételeinket, sütünk, nincs szükség olyan nagy és erős állkapcsokra.

Amúgy 6000 év alatt nem sokat változott, ehhez százezer, milliós távlatokat kell vizsgálni. De ilyen időtartamban összehasonlítva a leleteket elég egyértelmű is a változás iránya.

Ha csak az alapok érdekelnek, akkor elég lehet a wikipédia cikk is. Ha tényleg szeretnél belemélyedni, akkor érdemes az alul jelzett cikkeket is végigolvasni.

[link]

2017. márc. 16. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 anonim ***** válasza:

Szeretem a GYIKet, hogz nem tudok hibát javítani...

Utolsó válaszoló vagyok.

2017. márc. 16. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 anonim ***** válasza:

Kb. ilyesmire gondoltam én is, amit írsz, evó tekintetében én is így tudtam.

6000 év is bőven elég az ilyen változásokra szerintem, hisz a genetikai teher elég látványosan nő, szerintem, bár ehhez is statisztikai összehasonlító adatok kellenének. Én 6000 éves teremtés hívő vagyok, ebből a szemszögből írtam a válaszaim.

Jah, GYAK kegyetlen, nem lehet hibázni:)

Köszi a válaszokat, meg hogy kulturáltak maradtunk:)

2017. márc. 16. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 anonim ***** válasza:

Kedves # 1! Szerencséd volt, nekem viszont nem olyan: az egyik fekvő helyzetben jött ki (ami nem is oly ritka), ezzel eléggé sok kellemetlenséget okozva.


# 2-re, # 3-ast kiegészítvén:

A táplálkozás mellett növekvő agytérfogattal járó koponya- és állkapocs alaki változása is okozza, hogy nekünk (sokunknak) már nem férnek el a fogaink rendesen.


6000 év meg bezony eléggé kevéske ennek a Földnek, meg világegyetemnek.


Én is remélem, hogy beszélgetés a továbbiakban kulturált marad, mindkét oldalról érkező esetleges új válaszolók részéről is! (Szorry, de lehet megjön néhány "régi kedvenc", akkor sokszor elszalad velem (is) a ló! :) )

2017. márc. 16. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 anonim ***** válasza:
100%

"6000 év is bőven elég az ilyen változásokra szerintem"

Evolúciós léptékben ez tényleg nagyon kevés idő. Ilyen rövid időn belül az eredményezne látványos változást, ha a környezet változása azt eredményezné, hogy a régi változat valamiért halálos az egyedekre nézve. Logikus, ha minden egyed rövid időn belül elpusztul, aki a régi változatot hordozza valamiből, akkor csak azok élnek túl, csak azoknak lesznek utódaik, akik valamilyen szinten eltérnek a régitől.

Ilyesmire lehet példa ha mondjuk hirtelen beköszönt egy jégkorszak, mindenhol hó és jég lesz, és van egy állatka akinek fekete bundája van. Elég könnyű célpont a fehér háttérben bármilyen ragadozónak. De ha születik néhány akinek világosabb a szőrzete, nehezebb lesz észrevenni, nagyobb eséllyel élnek túl mint a fekete társaik, majd a következő generációkban mindig az egyre világosabbak rejtőzködhetnek hatékonyabban, néhány generáción belül a teljes faj kifakul. Már ha mondhatom így.

De azért egy ferde fog, lehet hogy sok macera van vele, de ritkán halálos :D

2017. márc. 16. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!