Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Akik elutasítják az evolúció...

Akik elutasítják az evolúció létét, hogyan értelmezik a pszeudogének létezését?

Figyelt kérdés

Ezek olyan, rendszerint teljes génszakaszok, amelyek olyan termékeket kódolnak, amik teljesen feleslegesek az élőlény szempontjából.

Legismertebb példája talán az emberi tojásfehérjét kódoló gén. Ami teljesen természetes, ha fejlődés útján jöttünk létre, hogy néha hátramarad egy-egy funkcióját vesztett gén.

De ha Isten készre teremtett volna minket, akkor elég kókler munka értelmetlen és felesleges génszakaszokat pakolni az élőlényeibe.



2017. ápr. 11. 08:20
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
25%

Semmi összefüggés nincs, ráadásul sorra dőlnek meg a pszeudogének, egyre többről kiderül, hogy aktív. De még ha lennének is, akkor sem cáfolja a teremtést és bizonyítja a törzsfejlődést. Miért mindig azzal próbáltok operálni, ami még nincs feltérképezve? A tojásfehérjés gén is aktív, csak nem tudni, mit kódol. Illetve lehet, hogy már tudják:

"Egyes esetekben a pszeudogén kifejezés megtévesztő lehet. Hirotsune és munkatársai 2003-ban találtak egy pszeudogént, ami semmilyen fehérjeterméket nem kódolt. Azonban rájöttek, átíródik róla egy RNS transzkriptum, mely egy másik gént szabályoz. Tehát fehérjét nem eredményez, de más gének szabályozásával, és azzal a ténnyel, hogy RNS íródik át róla, mégiscsak génnek minősül bizonyos értelemben."


"De ha Isten készre teremtett volna minket, akkor elég kókler munka értelmetlen és felesleges génszakaszokat pakolni az élőlényeibe."

Fogalmad sincs a genetikáról, blogról szerzed a "tudásod", de kritizálni azt tudsz. Amúgy is harmatgyenge konklúzió...

2017. ápr. 11. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 A kérdező kommentje:

"A tojásfehérjés gén is aktív, csak nem tudni, mit kódol. "

Éppen itt a probléma, hogy pontosan tudjuk, mit kódol, a vitellogenin nevű prekurzor fehérjét, aminek a tojásfehérjében van szerepe. És azt is pontosan tudjuk hogy az ember nem rak tojást.


Ergo az ellentmondás még mindig áll.


Azzal pedig csak magadat minősíted hogy az ismereteimet próbálod lealacsonyítani. Ha egy tanulatlan parasztgyerek lennék, akkor is tényekről van szó.

De megnyugodhatsz, egyetemi genetikai tanulmányok vannak mögöttem.

2017. ápr. 11. 10:05
 3/31 anonim ***** válasza:
16%
Emberben más a funkciója, ennyi a titok
2017. ápr. 11. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
6%

"De megnyugodhatsz, egyetemi genetikai tanulmányok vannak mögöttem."

Akkor minek következtetgetsz ilyen tudománytalanul? Ráadásul olyannal, amit tudománytalan blogok írnak?

2017. ápr. 11. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 Mojjo ***** válasza:
100%

@3: ezt az állításodat mire alapozod?


Csak kíváncsiságból: mit gondolsz, egy genetikai kódból hogyan lesz fehérje? És továbenve: ugyanabból a kódból szerinted más élőlényben hogyan lesz valami más?

2017. ápr. 11. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 Mojjo ***** válasza:
továbenve = továbbmenve. Imádok telefonról írni...
2017. ápr. 11. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 A kérdező kommentje:
Mint említettem, a szóban forgó gén terméke kizárólag a tojásfehérjében fordul elő. Emberben nem más a funkciója, hanem egyszerűen nincs neki, mivel nem rakunk tojást amiben lehetne.
2017. ápr. 11. 10:23
 8/31 anonim ***** válasza:

"Emberben nem más a funkciója, hanem egyszerűen nincs neki, mivel nem rakunk tojást amiben lehetne."

Figyelj, harmadszor is leírom: ha más a funkciója, akkor nyilván nem ugyanaz, hanem más:) Az, hogy az emberben mi a funkciója csak idő kérdése és rájövünk, de a lényeg, hogy semmit nem bizonyít. A genetika, a DNS kutatás még gyerekcipőben van, nem lehet az ilyen dolgokat bizonyítékként felhozni, de ezt már írtam, megint sok az ismétlés. Ez időpocsékolás. Vitát meg nem nyitok, százezerszer lejátszottuk már. Felőlem azt hisztek, amit akartok. A kérdésre válaszoltam, részemről ennyi


Fehérjeszintézis: lsd. biológia, funkcióváltozás: egyes gének hatással vannak másokra, módosítják hatásait. Ennyi. Ez a tojásfehérje dolog kissé erőltetett


Egy kérés még, linkeljétek ezt a tojásfehérjés dolgot leíró tudományos cikket, hadd olvassam el. Köszönöm. Engedelmetekkel részemről ennyi

2017. ápr. 11. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:

U.I:


"Emberben nem más a funkciója, hanem egyszerűen nincs neki, mivel nem rakunk tojást amiben lehetne."

A "mivel nem rakunk tojást" annak is a bizonyítéka, hogy más a funkciója. Próbáljunk logikusan gondolkodni

2017. ápr. 11. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 Mojjo ***** válasza:
100%

@8-9: de kis naív vagy :)

Na most az a helyzet, hogy a fehérjék aminosavakból állnak. Az aminosavak egymásutánja fogja meghatározni, hogy milyeb fehérjénk lesz. A DNS-ben ún bázispárok találhatóak. Mindkét szálon futnak bizonyos bázisok, négy féle. Ezek sorrendje kódolja az információt - mint az informatikában a 0 és 1 sorrendje. Három ilyen bázis határoz meg egy aminosavat. Hogy melyik bázishármasból milyen aminosav lesz, azt tudjuk, és ami a legjobb, ez az egész élővilágban egységes*. Azaz verébben, dobbermanban és csótányban is pont azokat az aminosavakat kódolják ugyanazok a bázishármasok, azaz ugyanaz a genetikai kód. Ugyanazokból az aminosavakból pedig ugyanaz a fehérje fog összeállni. Magyarán _lehetetlen_, hogy egy genetikai kódrészlet, ami egy tojásfehérjét kódol egy élőlényben, egy másikban mást fog. Ennyi a történet.


Amire te gondolsz, az a _génkifejeződéssel_ kapcsolatos, nem azzal, hogy fehérjekódoló szakaszok képesek más élőlényekben mást kódolni. Embernél pl ez a szakasz nem fejeződik ki. Attól még bizony azt a tojásfehérjét kódolja, nem mást. Mert nem tud mást.


* = nagyon kevés kivételtől eltekintve, amelyek mind mikrobák, pl Mycoplasma baktériumok.

2017. ápr. 11. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!