Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » A Szent Szellem vagy másnéven...

A Szent Szellem vagy másnéven Szentlélek Szellemi Személy vagy csak puszta élet fenntartó energia? Természetesen nem a Teremtő Atyára gondoltam.

Figyelt kérdés
Én Református hívő vagyok. És én Személynek hiszem. De tulajdonképpen mindenki másképpen​ gondolja és nem tudok rá jönni hogy végül is most kinek van igaza!
2017. ápr. 27. 23:28
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Az ókori Izrael népe abban hitt, hogy erő.
2017. ápr. 27. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Érdekes, egy reformátustól sem hallottam még a "Szent Szellem" kifejezést, csakis a fundamentális szektáktól...


Málnás, Édességet Néked!

2017. ápr. 28. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

#2 Nekem is hasonló gondolatom támadt. A túl sok szellemezéstől mindig az ezoterikusok jutnak eszembe.


Egyébként helyesen fogalmazva: Szentlélek és isteni személy. A Szentháromság egyik személye, nem pedig energia. Krisztus nyilatkoztatta ki az Újszövetségben számunkra, de ahogy az Atya és a Fiú, úgy a Szentlélek is öröktől fogva létezik.


Amúgy furcsa, hogy ennyire nem vagy képben, nem konfirmáltál már? Úgy tudom a reformátusoknál bőven kellett volna 19 éves korodra és ott biztos tanítanak ezen dolgokról.

2017. ápr. 28. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! De konfirmaltam heindenbergi katet! Csak kíváncsisagbol írtam ki a kérdést
2017. ápr. 28. 07:58
 5/12 anonim ***** válasza:

Mt 3,11

Én ugyan vízzel keresztellek titeket megtérésre, de a ki utánam jő, erősebb nálamnál, a kinek saruját hordozni sem vagyok méltó; ő Szent Lélekkel és tűzzel keresztel majd titeket.


Ahogy a tűz sem személy, a Szent Lélek sem az. Ha tényleg személy lenne, nem lehetne vele...


... betelni:

. Lk 1,15

Mert nagy lészen az Úr előtt, és bort és

részegítő italt nem iszik; és betelik Szent

Lélekkel még az ő anyjának méhétől fogva.

Csel 2,4

És megtelének mindnyájan Szent Lélekkel, és

kezdének szólni más nyelveken, a mint a Lélek

adta nékik szólniok.

Csel 4,31

És minekutána könyörögtek, megmozdula a hely, a

hol egybegyűltek; és betelének mindnyájan Szent

Lélekkel, és az Isten beszédét bátorsággal

szólják vala.

Amikor Istenről és Jézusról ír a Biblia, miért nem ír soha a Szent Lélekről is, mint aki szintén ott ül mellettük az égben? István tanítvány is csak Jézust látta Isten mellett ülni.

2017. ápr. 28. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Hogy ne lenne személy. Saját akarata van, a Bibliában nyelvtanilag is személyként írtnak róla (csak a személyekre vonatkozó ő névmás).


"Mindezt azonban egy és ugyanaz a Lélek műveli, tetszése szerint osztva kinek-kinek."

Akarata szerint adja ajándékait.


"Jól beszélt a Szentlélek Izajás próféta által atyáitokhoz, amikor ezt mondta"

Egy tehetetlen erő nem képes beszélni.


Javaslom olvasd el az alábbi oldalt, mely rengeteg igével támasztja alá, hogy személyről van szó.

[link]

2017. ápr. 28. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
9%

Ezeket megszemélyesítésnek hívják.


Zsid 12,24

És az újszövetség közbenjárójához Jézushoz, és a meghintésnek véréhez, mely jobbat beszél, mint az Ábel vére.


Ez is az.

2017. ápr. 28. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Azért tanultam annyi irodalmat, hogy megkülönböztessem a megszemélyesítést és a valódi személyt. Az általam idézett egyik ige sem megszemélyesítés. Ha így lenne, értelmét vesztené Jézus azon parancsa is, hogy kereszteljenek az Atya, Fiú és Szentlélek nevében. Itt is jól láthatóan megkülönbözteti a másik két isteni személytől, Velük egy rangra emeli.
2017. ápr. 28. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen​ köszönöm a rendes segítőkész udvarias őszinte emberek válaszát! Láthatjátok kedves hozzászólók​ hogy aki csak trollkodás céljából ír annak semmi értelme.
2017. ápr. 28. 13:02
 10/12 szp72 ***** válasza:
Egyszer megmagyarázhatná valaki, hogy a Szentlélek miért van ennyiszer megszemélyesítve, ha egyébként nem személy.
2017. ápr. 29. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!