Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Jehova tanúi miért állítják...

Jehova tanúi miért állítják azt hogy Jézus és Mihály Ark-Angyal egy és ugyanaz?

Figyelt kérdés

Református keresztyén vagyok Isten hívő. Nem provokálas miatt írtam ki a kérdést hanem hogy világosan lássuk meg mi az igazság! Sokat gondolkodtam rajta és nem lehet ugyan az mert Jézus egyszellemu egy lényegü az Atyával bármilyen is nehéz felfognunk Jézus az Atyábol született meg a Teremtés előtt. Isten Ő benne és Ő általa teremtett meg mindent hatalmas szavával tartja fenn a Világegyetemet.

És ami a legfőbb tényező az az hogy az Angyal kisebb rendű Lény nem tudott volna miértunk Önszántából feláldozni Önmagát! És teremtett mint az összes többi! És ha egyszer​ termett Lény akkor nem lehet Istenből született! És az Angyalok akár mennyire is hihetetlenül intelligens Lények fel sem érnek az Isteni tudásig. És egy teremtett Lény hogyan​ lenne Isten tökéletes képmása ? Sehogy! Mivel az Angyalok gondolkodásanak is meg vannak​ a maguk korlátai. Mert az Isteni tudás csak is Istené lehet csak Ő nekik van​! Úgy értettem hogy a Fiúnak. Így tehát egyáltalán nem jól értelmezitek a Bibliát és attól tartok Jézus egyáltalán nem örül neki hogy egy alacsonyabb rendű Lénynek mondjátok ahelyett hogy úgy neveznetek Őt ami és aki valójában! A Teremtő Isten.



2017. ápr. 28. 23:08
1 2 3
 1/29 A kérdező kommentje:
Jézus Krisztus, Angyalok, Isten , Démonok,
2017. ápr. 28. 23:11
 2/29 A kérdező kommentje:
Na ez igen jól el néztem! Bocsánat csak álmos vagyok.
2017. ápr. 28. 23:12
 3/29 anonim ***** válasza:
33%

Értem, hogy azért írtad ki, hogy világosan lássuk meg az igazságot, de az igazság nem ezen a fórumon fog kiderülni.

Remélem a saját vallásoddal szemben is ilyen kritikus vagy.

2017. ápr. 28. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 A kérdező kommentje:
Első válaszoló: köszi a választ, természetesen szoktam gondolkodni rajtuk.
2017. ápr. 28. 23:18
 5/29 anonim ***** válasza:
100%

Vidiripi


Jelenések 19:10

Így reagál egy angyal!


ApCsel 10:25-26

Így reagál egy ember!


Márk 5:22-24

S így Jézus!


1János 5:1

Kiegészítés!

2017. ápr. 28. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
2%

Nem egy lényegű az Atyával.


Az Atyától függ az élete, és ezt maga Jézus is kijelentette.

(János 6:57) . . .és én az Atya miatt élek, . . .


Hogy részt vett a Teremtésben az tény, de az életet az Atyja adja, ahogyan Jézusnak is az Atya az életadója,

az atya örökké volt van nem volt kezdete Jézusnak pedig volt.

Az Atyának az első alkotása, akit életre hozott elő.

ezért nevezi fiának, mert senki más nem vett részt Jézus megteremtésében, de minden mást együtt hoztak létre, de mindezeknek az életet az atyja biztosított,nem a fiú.

2017. ápr. 29. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
100%
Living Witness, ennek az egésznek amit írtál, semmi köze nem volt a kérdéshez (azon túl hogy nem is Biblikus...)
2017. ápr. 29. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
100%

Mikor volt Krisztus kezdete?

Ha volt, hogy jelenthette ki, hogy "Én vagyok az Alfa és Omega", a kezdet és a vég? Ezen ige alapján értelmezésed szerint akkor vége is lesz Krisztusnak?

Hogy értelmezed, hogy "Kezdetben volt az Ige"? Ha már kezdetben volt Krisztus, akkor lehet kezdete? Nem lenne ez paradoxon?

2017. ápr. 29. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
50%

+ Nem csak a jehovások állítják ezt, hanem az adventisták is.

És nyílvánvalóan hülyeség. Írva van, hogy Mihály csak a fejedelmek egyike, tehát több hasonló rangú és hatalmú angyal is van. Isten Fiából pedig csak egy.

2017. ápr. 29. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 A kérdező kommentje:
Őszintén mindenki véleményét köszönöm szépen! Remélem hogy senki sem sértődött meg csak is beszélgetéskent írtam.
2017. ápr. 29. 11:47
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!