Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Ateisták! Mennyire tartjátok...

Ateisták! Mennyire tartjátok színvonalasnak a Facebookon szerveződő ateista oldalakat és csoportokat?

Figyelt kérdés
Én ezek közül csak a Magyar Ateista Mémbázist ismerem, szóval kifejezetten erről érdekel a véleményetek, de ha vannak hasonló oldalak vagy csoportok, akkor írjatok azokról is!

2017. máj. 28. 11:41
 1/9 anonim ***** válasza:
77%

Magyar Ateista Mémbázis jó

Szórakoztató Valláskritika korrekt, bár sok baromságot összehordanak néha

Ateizmus nevű zárt csoport is van, az egy hulladék. Aki nem a szélsőbalos nézeteket hirdeti azt kirúgják onnan, nem is zajlik ott semmiféle eszmecsere vagy beszélgetés.

Ateizmus Cenzúra Nélkül nevű zárt csoportot imádom, egy olvasztótégely ahonnan csak trollokat távolítanak el, jó társaság csak vastag bőr kell hozzá.

Másokat nem ismerek

2017. máj. 28. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
86%
Az ateizmusom kimerül abban hogy nincs isten, nem hiszek benne. NEM CSATLAKOZOM SEMMILYEN CSOPORTHOZ! Egy csoport ami valamilyen meggyőződés alapján hírdet BÁRMIT az nekem már sok."Hisszük hogy nincs isten!" Minek ezt túlragozni? Csoportba tömörülve kiállni mellette? MINEK??
2017. máj. 29. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Én is úgy vagyok ezzel, mint a második.

A hit vagy meggyőződés magánügy, engem nem kell meggyőzni, de én sem akarok változtatni mások elvein.

Minek ezen filozofálni?

Egy-egy vallásban lehetnek vitás kérdések (én így értelmezem ezt a kitételt, te úgy), de az ateizmus tiszta és egyértelmű.

Nem vitatéma, legalábbis nekem nem az.

Lehet, kedves kérdező, hogy nem egyenesen a kérdésedre válaszoltam, csak megírtam a véleményemet.

Elnézést.

2017. máj. 29. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
61%

szeretem a fekete humorukat

pl "mi a különbség a pap és a pattanás közt? a pattanás megvárja míg 14 leszel csak utána megy az arcodra"


meg is jelenik időnként egy hűdekeresztény előadni magát és egy ateistát fenyeget a pokollal, jókat szoktam nevetni rajtuk


masszív ateistaként én sem tömörülök semmilyen csoportba de nevetni szeretek

2017. máj. 30. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
87%

a MAMBA szerintem szégyen az ateizmusra, gyakran deklarálják hogy ők az ésszerűség és a felvilágosultság zászlóvivői, és aki másképp gondolkodik mint ők nyilván ostoba, közben a legtöbb postjuk arról árulkodik ,hogy talán sosem beszéltek még vallásos emberrel, tipikus szalmabábu érvelés, már ahol állítanak is valamit, mert mondjuk a kecskével közösülő mohammed szerintem nem valláskritika csak olcsó likevadászat


valószínűleg olyasmi figurák szerkeszthetik mint a kurucz.info-t csak kicsit más formába öntik ugyan azt a primitívséget

2017. máj. 30. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
87%
Öhm... Az ateisták is csoportokba tömörülnek? Bakker akkor most nekem is csatlakoznom kell? Sajátságos rituálékban részt venni? A fenét! Ateista vagyok egyedül is.
2017. jún. 1. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Sajnos ezeken az oldalakon általában a témában tájékozatlan (és sokszor kifejezetten műveletlen) emberek fröcsögnek a vallásra, akik azt hiszik, hogy vallás=egyház és ugyanolyan agresszívan terjesztik a saját hitüket, mint a vallási fanatikusok szokták.


Jó eséllyel soha egyetlen könyvet nem olvastak el a témában, nem beszélgettek a téma szakértőivel, nem végeztek lelki gyakorlatokat és nem voltak ilyen témájú személyes élményeik sem, stb. Jó példa erre az az apuka, aki büszke volt, hogy a fia annyit írt az iskolai dolgozatában, hogy "nincs isten". Nagy büszkeségre adhat okot, hogy egy 12 éves visszamondja, amit otthon hallott. :D (mert nyilván apukához hasonlóan ő sem mélyült el alaposabban a témában).

2017. jún. 1. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

"Jó példa erre az az apuka, aki büszke volt, hogy a fia annyit írt az iskolai dolgozatában, hogy "VAN ISTEN". Nagy büszkeségre adhat okot, hogy egy 12 éves visszamondja, amit otthon hallott"


megfordítva pont rávilágít hogy léteznek még vallások

2017. jún. 1. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Ezért mondom, hogy a "harcos" ateisták is sokszor pont ugyanolyanok, mint a vallásosak.
2017. jún. 2. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!