Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » A muszlimok egységesen tagadjá...

A muszlimok egységesen tagadják az evolúciót, törzsfejlődést, ősrobbanást?

Figyelt kérdés
Vagy esetleg köztük is vannak felvilágosultabbak és bigottabb hívők?

2017. jún. 8. 13:26
1 2 3 4 5 6 7
 1/61 anonim ***** válasza:
66%

Nem. Miért tagadnák?

Sőt, a Korán eleve sokkal természettudományosabb felfogású, ha lehet így mondani, mint a Biblia.

(Sokszor természeti jelenségek példázata, magyarázata által mutat rá Isten határtalan kegyelmére, gondoskodására.)

A Korán sok olyan természettudományos tényt boncolgat a valóságnak megfelelően már a Kr. u. VII. században, amit a modern tudomány csak napjainkban erősített meg, fedezett fel...

Az iszlám pedig eleve a folyamatos tanulásra, megismerésre buzdítja a követőit, elég csak arra gondolni, hogy mennyi felfedezés, újíts született az iszlám világban, amit Európa csak évszázadokkal később ért utol...


Egy szóval: nem, dehogy!

2017. jún. 8. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/61 anonim ***** válasza:
91%

Amúgy ezeknek a tényeknek a tagadása szerintem nem felvilágosultság, illetve bigottság kérdése. Csupán kishitűség kérdése. Ha Isten valóban örök, és mindenható, Neki semmivel sem kerül több fáradságába (sőt, egyáltalán nem kerül fáradságába) ősrobbanás és evolúció által teremteni, és kivárni, hogy a folyamatok végigmenjenek a maguk útján...

Ez csak egy emberi léptékű, antropomorf Istennek okozna gondot,márpedig az iszlám még véletlenül sem gondolkodik emberléptékű, emberarcú Istenben, a legnagyobb istenkáromlás lenne ez.

2017. jún. 8. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/61 anonim ***** válasza:
44%
1#, meggyőztél! Az iszlám haladó és tudományos alapokon nyugvó vallás! Merre van az első mecset, futok, szaladok! 😂😂😂
2017. jún. 8. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/61 A kérdező kommentje:
Hát, nem sok muszlimot ismerek személyesen, de ők egységesen tagadják a dolgot. Ezért kérdeztem, mert érdekelt hogy ez az általános felfogás vagy csak én fogtam ki pont így az ismerősi körömet.
2017. jún. 8. 14:00
 5/61 A kérdező kommentje:

#3

Nem vitaindítónak szántam a kérdést, megkérnélek hogy tartsuk tiszteletben egymás hitét!

2017. jún. 8. 14:07
 6/61 anonim ***** válasza:
100%

#3, ha kicsit belemélyednél, látnád, hogy pontosan így van. Nem a szaúdi szélsőségekből kell kiindulni, pláne nem az az "iszlám" nevében öldöklő terrorizmusból, aminek persze a valódi iszlámhoz vajmi kevés köze van.


Kérdező, én is muszlimként válaszoltam, nem kívülállóként, és minden felsorolt tézisben hiszek, amíg a tudomány ezt bizonyítja. Persze, én mindezt úgy fogom fel, mint Isten végtelen alkotóerejének és terveinek a nagyságát, nem mint véletlenszerű események láncolatát. :)


Szóval, igen, valószínűleg pont olyanokat fogtál ki, akik máshogy látják a dolgot, de az csak egy nézőpont, ahogyan a keresztények körében is.

2017. jún. 8. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/61 anonim ***** válasza:
91%
Kérdező, hadd vitatkozzon #3, semmi rosszat nem mondott, csak felszínes a tudása. Talán majd egyszer utánanéz a dolgoknak. :) A mai Magyarországon még egészen barátságosnak mondható a viselkedése sajnos.
2017. jún. 8. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/61 anonim ***** válasza:
96%

Csak megerősíteni tudom a 6. válaszolót! Bár én magam keresztény vagyok, de ismerek olyan muszlimot aki szerint az evolúció a teljes tudományos közösség emberiségellenes összeesküvése, de olyat is aki ökológusnak tanult és kedvelt témaköre volt az evolúció, ő éppen Allah csodájának nevezte azt.

Szóval embere válogatja.

2017. jún. 8. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/61 A kérdező kommentje:

#7

Egy kulturált, érveken alapuló vita sosincs ellenemre, sokat lehet tanulni egy ilyenből!

De amikor egyszerűen csak gúnyolódik valaki azon hogy más miben hisz, azt nem nézem olyan jó szemmel.


Egyébként köszönöm a válaszokat neked is, meg Nyctea Albának is :)

2017. jún. 8. 14:17
 10/61 anonim ***** válasza:
65%

Nekem semmi bajom nincs azokkal a muszlimokkal akik nem akarják a hitüket erőszakosan terjeszteni, tiszteletben tartják az európai értékeket és mások hitét, vagy nem hitét.

Sok muszlimot ismerek, dolgoztam és éltem/élek köztük külföldön is.

A probléma az hogy az iszlámmal mindig jön a szélsőség is. Nem minden muszlim szélsőséges, de ha 1M-ból csak 5% az akkor 50 ezerről beszélünk. Ez a probléma.

2017. jún. 8. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!