Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Jézus előtti meghaló és...

Jézus előtti meghaló és feltámadó isteneket, népek mitológiájukból, vallásukból tudnátok ide felsorólni, kérem?

Figyelt kérdés

Mint keresztény, hiába hallottam olyanokat, h még voltak "istenségek" népek hiedelem-világában, mitológiájukban, akik ("az írások szerint") úgyanúgy meghaltak és feltámadtak, netán szűztől születtek és csodákat tettek, mint Jézus, nem gondolkodtattak el ezek az információk, hogy akkor melyik "meghalt és feltámadott" istenség az "igazi"??

Innentől kezdve nem tudok Jézusban, és a Bibliában fenntartás nélkül hinni... Honnan tudhatom, honnan tudhatják a keresztények, hogy ennyi istenség közül melyiket lehet elfogadni és Neki és róla szóló írásokban hinni?


Kérem tudnátok oly írásokat, blogokat, web-címeket mutatni nekem, amelyekben ily istenségeket "csokorba" szedik, vagy összehasonlítják őket és életüket? Köszönöm!



2017. jún. 17. 14:16
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
40%

Ezek a félinformációkon alapuló pletykák már régóta terjednek, de komolytalanok, és tele vannak csúsztatással.


Ilyen csúsztatás, pl. Krisna és Jézus is szűztől született. Nos Krisna anyja Krisna születése előtt 7 gyerekét is megölték (tehát nem igazán volt szűz, és össze sem hasonlítható a két történet).


Ha tudsz angolul:


https://www.youtube.com/watch?v=3xxiogSYQ2Q

2017. jún. 17. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
69%

"Ezek a félinformációkon alapuló pletykák már régóta terjednek, de komolytalanok, és tele vannak csúsztatással. "


Őőőőő... hülyeség amit mondasz, enyhén szólva. Az emberiség rengeteg, több tíz és százezer istenséget termelt ki a történelme során, ezek tulajdonságai sokszor nagyon hasonlóak.


Csak a szűz szülésre is egy csomó mitológiai példa: [link]

2017. jún. 17. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
69%

A meghaló és feltámadó istenségek sablonja annyira elterjedt, hogy erre még külön szócikk is van:

[link]

2017. jún. 17. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
82%

Jézus történetét valóban pogány istenségek mítoszairól másolták? Érdemes megnézni:

https://www.youtube.com/watch?v=NnDSPVrCgR8&t=5s

2017. jún. 17. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
68%

Hirtelen csak Mohamed ugrik be.

Szűztől lett és egy Dzsibril (Gábriel) nevű dzsinn (angyal) hozta a hírét születésének.

2017. jún. 17. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
96%
Bocs.Ő már bőven utáni volt.Egy korábbi kép például Prométeusz.
2017. jún. 17. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
91%

#4

A kérdés még mindig ott van: Miért voltak istenségek Krisztus előtt? Pl. Egyiptom, India, Japán stb. Miért a keresztények istene lenne az igazi? Mert a Biblia mondja? De hát mi bizonyítja, hogy a Biblia igaz?

2017. jún. 18. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm a reagálásokat, a címeket amit kaptam tőletek!


Hát akkor van rengeteg, vagy nagyon sok olvasni való és példák oly vallásokra, istenekre, amelyek és akik sok szinten hasonlítanak a keresztény vallás sok hittételére és megalapítójuk életére és tanításaira!


- a szűztől való születés az a kereszténység megíróinak kitalációja... beleásták magukat a héberek "Bibliájába", az "ószövetsségbe" (Jesájá 7:14), és árnyékra vetődtek, mert ott senki szűz lány nem esett teherbe Istentől, és ez a történet nem vetíthető előre Jézus születésére...


Én nagyon ragaszkodtam az "újszövetség" főhőséhez, de egy-két oly ismerősömmel futottam össze, akik nagy visszafogodsággal, de felébresztettek arra, h a Jézus-figura fellelhető más népek vallásaikban, csak más a nevük. Így nyugodtan maradok a kereszténységen kívül, de megmaradok abban, h egy Teremtő van, egy Alkotó, Aki összehozta nekünk az "egeket és a Földet", és az életet a Földön, de már nem hiszem, h Ő könyvet íratott meg gyarló teremtményeivel, és Neki így, vallása sincs, és nem tanít vallásosságra... [nem zárom ki, h létezett egy Istentől közénk jövő "Jézus"-ember, hogy isten-ismeretre tanítson, de kizártnak tartom, h eme Emberről, a mai formában létező és olvasott "újszövetség" tanuskodik hitelesen... - több helyről hallottam, h miért nem jön el most is, mikor már +7 milliárdan vagyunk és internetünk is van? 24 óra alatt az egész világ (majdnem) hallana felőle és isten-ismeretről szóló tanításairól!?]

2017. jún. 18. 11:03
 9/16 anonim ***** válasza:
0%

Elvileg ilyenek nincsenek,hisz az isten attól isten,hogy halhatatlan.


Isten Fiának,-hitünk szerint-pont azért kellett emberi formát felvennie,hogy meghalhasson.

2017. jún. 18. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
36%

Ha a zeitgeist féle dolgokra gondolsz az egyszerű történelemhamisítás


egy rakás istenséghez felsorolnak 4-5 dolgot ami Jézusra is igaz de ha valaki csak 5 percet utána néz kiderül hogy sok esetben az egyik sem igaz, őszintén szólva nem si tudom a magyar ateisták között hogy terjedhetett el az ilyesmi, a görög mitológiát alapok szintján még az iskolában is tanítják aki csak elvégzett egy általánost annak fel kellene tűnnie h pl dionysost nem végezték ki, nem támadt fel nem szűztől született dec 25-én :D (ahogy azt állítják)

2017. jún. 18. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!