Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Vallásosak, isten ( ha van)...

Vallásosak, isten ( ha van) miért ver?

Figyelt kérdés
Egy olyan introvertált személyiség vagyok aki nagyon nehezen létesít kapcsolatot, de érzem hiányát, ma hajnalban nővérem kutyosat megmérgezték és így már nagyon szuleimen kívül senkim sincs, öngyilkossági hallamaim is vannak.

2017. jún. 23. 10:00
1 2
 1/15 anonim válasza:
21%

Isten.... vagy hiszed hogy van, vagy nem. Ha hiszed, könnyebb átvészelni az életet.

Valamikor keringett egy olyan mondás a facen (már jó ideje töröltem magam onnan, úgyhogy nem tudom, hogy mostanában is van e) ,ami valahogy úgy szólt, hogy isten a legnehezebb feladatokat a legnagyobb harcosainak adja. (Hát én baromi nagy lehetek :-D )

2017. jún. 23. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
21%
Isten nem ver és nem büntet. Amit te annak érzel, az a tetteid, illetve az emberek tetteinek következménye. Isten mellett csak jó dolgok történnek.
2017. jún. 23. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
28%

#2, ez azért nem igaz. Ne mondd, hogy aki hívő annak tökéletesen boldog élete van, mert ez nem igaz.


Isten folyamatosan kihívásokat állít elénk, mindenkinek fel kell vennie a maga keresztjét. Kérdező, kérjél erőt az Úrtól, és úgy könnyebb lesz a problémákat átvészelned. :)

2017. jún. 23. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
"Ne mondd, hogy aki hívő annak tökéletesen boldog élete van, mert ez nem igaz" Lehet rosszul fogalmaztam, hogy csak jó dolgok történnek Isten mellett, de azt sem mondtam, hogy egy hívőnek tökéletesen boldog élete van. Úgy fogalmaznék, hogy Istennel könnyebb és boldogabb lehet az élet.
2017. jún. 23. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
67%

#4: Én meg azt mondom ateistaként, hogy az élet boldogabb bármiféle isten nélkül.

Egyikünk sem tudja bizonyítani a saját állítását, és egyikünknél sem lehet lemérni objektív módon, hogy melyikünk mennyire érzi boldognak az életét. Szóval véleményem szerint hanyagolni kéne az ilyen magasröptű megállapításokat, hogy kell-e Isten a boldog élethez.


Más részről, #1 írta, hogy "Istennel könnyebb átvészelni az életet". Nos, erre meg azt mondom, hogy ha az életet számodra átvészelni kell, az már régen rossz szerintem. Ez egy adomány, egy lehetőség, nem pedig teher vagy kötelesség, hogy átvészelni kelljen. Nekem nincs semmilyen isten sem az életemben, mégis élvezem az életet, és nem pedig "átvészelem".

2017. jún. 23. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
67%

Bocsánat kérdező én egy ateista vagyok, de válaszolok neked..

Mivel Isten nincs ezért nem is ver, te csak így próbálsz választ kapni a gondjaidra..

A nővéred kutyusát megmérgezték, hát sajnálom, de vannak ilyenek előfordult már mással is.

Azt mondod introvertált vagy, de annak valami oka lehet, valami belső szorongás feszültség amiről nem tudsz.

Amit felszínre kellene hozni, és a probléma okát megkeresni és megoldani..

Mert mindennek oka van vissza kell menni a dolgok gyökeréhez. Mivel az ember társas lény, ezért a magány az súlyos problémákhoz vezethet ill. vezet.

Akár öngyilkossághoz ahogy azt te is mondtad.

Szóval fel a fejjel, és nézd a dolgok jó oldalát.

Én is voltam olyan helyzetbe, hidd el, hogy az az egy jó dolog volt az egészben, hogy már attól rosszabb nem lehet.

Tehát a lényeg az, hogy nem vagy egyedül, mi emberek itt vagyunk, írj nyugodtan ha akarsz.!

2017. jún. 23. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim válasza:
0%
Sok hülyeség :) már elnézést kérek.Eltudnátok nekem bárki mondani hogy mi az az ok amiért elhiszitek hogy van isten?Szüleim tanításai is Isten mellettszoltak kiskoromba rengetegszer jártam templomba(nem mintha most nem lennék kicsi)és most az új osztályfőnököm rádöbbentett egigazán nagy dologra de kifejezte hogy nem a hitünket akarjaátmódosítani csak szeretné hogy más szemszögből is lássuk adolgokat amit egyszer így mondott hogy:Nem vagyok az az ember aki bizyonyítani tudja hogy Isten létezik, de ki az aki tudja? szerintem ez egy nagyon elgondolkodtató mondat volt számomra és úgy gondolom hogy teljes mértékben igazavan ha most elindítanék példáúl egy 70 főből álló ÚJ hitvallást és ezek az emberek tényleghinnének nekem akkor több száz akár ezer év múlva(ha addig lesz élet)akkor lehet ez lenne az új vallás! Ki tudja azt bizonyítani hogy ez nem csak egy kitalált történet?Nekem ez a véleményem nem szeretném ha emiatt változna meg bárkinek a hozzáállása de én így hiszem hogy akármi lehetséges!
2017. jún. 23. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim válasza:
0%
7.válaszoló vagyok még annyit szeretnék hozzáírni hogy Isteni tanítás szerint a mennyből jöttünk akkor most kaptunk esélyt itt és akkor megint arra törekedjünk hogy kerüljünk vissza? semmi értelme
2017. jún. 23. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
#8n a Biblia szerint nem a mennyből jöttünk, hanem a Földre lettűnk teremtve. Először egy kicsit járj utána dolgoknak, aztán mehrt a valláskritika. 😉 :)
2017. jún. 23. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
70%
Istennek ehhez semmi köze. Ez sima kamaszkori világfájdalom, amin egyszer mindannyian átesünk.
2017. jún. 24. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!