Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Ateisták, szerintetek mi...

Ateisták, szerintetek mi értelme az életnek?

Figyelt kérdés
2017. jún. 23. 13:58
1 2
 1/18 Ozmium42 ***** válasza:
82%
Egyrészt nem szükséges, hogy értelme legyen, másrészt szabadon választható a saját életednek bármi értelem, amit szeretnél.
2017. jún. 23. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
74%
Hát ez-az, hogy nekünk ateistáknak van, de nektek hívőknek mi?
2017. jún. 23. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
83%
Mármint úgy általánosságban az életnek vagy egy-egy személy életének? Mert általánosságban szerintem nincs semmi értelme. A személyek pedig saját maguk válasszák, hogy az ő életüknek mi legyen az értelme.
2017. jún. 23. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 Közveszélyes Kontár ***** válasza:
15%

#2 de mi? >>> #1 alapjan az ateistat nem is erdekli az sem ha nincs ertelme

a hivoknek az az ertelme hogy helyes elettel halaluk utan tulvilagi gyonyor a jutalmuk orokre


ateista ha se kovetkezo eletben se tulvilagban nem hisz akkor semmit nem kap az eleteert

a gyermekeit nem o kapta hiszen o mar halott es sosem lassa oket a mennybol

igy akarmilyen ertelmesenbis elt halala utan nincs semmi

egesz megkivantam ilyen ateista lenni aki a nirvananal is tokeletesebb megsemmisulesre vagyik :P

2017. jún. 23. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
88%

# 4


Ateista vagyok, nem vágyok semmi ilyenre. Utálom, hogy meg fogok halni és utána semmit nem érzek. De sajnos ez az igazság...

2017. jún. 23. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
83%

4-es


Hát figyelj, tudom én, hogy az életnek semmi értelme nekünk ateistáknak se..

De a hívők egész életükben egy nemlétező dologban hisznek, imádkoznak stb. Haláluk után semmi nincs..

Tehát egy semminek szentelik az életüket..

Én ateistaként azt mondom h nincs értelme az életnek.

Ha van is azt csak a saját életünkben tapasztalhatjuk meg, ha azt csináljuk amit szeretünk..

A tudományokat is fel tudom hozni, mert talán minden tudós tesz valami keveset aztán így idővel kialakul a világról szerzett tudásunk..

2017. jún. 23. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
40%

Nagyjából pontosan az, ami a vallásosaknak.

(A vallást ki lehet venni a képből, mert annak nincs értelme)

2017. jún. 23. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

onmagaddal azonositod a hivoket is nem ok (mi, en) nem a semmiben hiszunk hanem Istenben

ez csak szamotokra nem letezik, szamunkra pedig a semmi nem letezik

igy nem vagyunk kisegitve, ezert van az ellentet

perzse rengeteg tipusa van az ateizmusnak Isten alatt en (es a keresztenyek) a tulvilagot is ertik

vagyis isten nem csak egy tehetetlen babu az emberek kezdben aki nem tud jutalmul orokeletet adni helyes eletert

2017. jún. 23. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

#7 ez igy nagyon erthetetlen

vagyis ertelmetlen...


mi nem vilagos azon hogy ertelmet veszti az egyszeri elet? onmagaban tekintve mindegy hogy leelte az eletet e vagy sem

bar legalabb ilyen szempontbol onzetken volt mert nem erdekelte hogy semmive fog valni megis eletevel masoknak segitett

igy ilyen szempontbol valoban ugyan az az ertelme

csak a megfogalmazasod ertelmetlen es az is hogy a vallas ertelmetlen lenne, hogy az emberek hogy hasznaljak ki maguk kedvere a vallasokat az nem Isten bune, emberi valasztase

2017. jún. 23. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 Dongaben ***** válasza:
61%
Úgy emlékszem, hogy 42...
2017. jún. 24. 04:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!