Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Miért gondolja mindenki azt,...

Miért gondolja mindenki azt, hogy Jézus előtt nem volt morál?

Figyelt kérdés

Számomra ez az állítás értelmetlen.


Miért volt Jézus akkora morális úttörő? Jézus előtt az emberek csak úgy gyilkolták egymást, vagy mi? Előtte talán nem volt római jog? És utána meg hirtelen utópia lett a világ? Én úgy tudom, emberi jogokról igazából csak a XX., esetleg a XIX. századtól beszélhetünk...



2017. jún. 25. 14:20
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
69%

Számomra is a kérdésed tartalma teljesen értelmetlen.

A "mindenki" csupán te vagy, msfifa2 - és most ezen a ponton megragadva akarod a kereszténységet megszüntetni. Sok sikert!

2017. jún. 25. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:

# 1


Félreértesz.


Egyáltalán nem akarom megszüntetni a kereszténységet.


Lehet, hogy Te ezt a véleményt nem osztod, de tapasztalatból úgy vettem észre, hogy sokan tényleg úgy gondolják, hogy Jézus előtt nem volt morál.

2017. jún. 25. 14:28
 3/19 anonim ***** válasza:
80%
Más - szemet szemért - morál létezett az adott területen: a mózesi törvények. Ezt írta felül tanításaival Jézus, és egy új szemléletet hozott. Ettől függetlenül a világ más tájain másként és más ütemben ment/megy végbe a társadalmi fejlődés.
2017. jún. 25. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 Dongaben ***** válasza:
Ezt csak "elvakultak" hiszik. Ott volt Buddha, akinek a tanításai akár Jézuséi is lehetnének... Ez persze csak vallási kérdésben igaz. Törvény, és jog, az első közösségektől kezdve volt. Az más kérdés, hogy mi volt elfogadott, és mi nem... Az első, ami ránk maradt: "Hammurapi törvényoszlopa".
2017. jún. 25. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
Miért ne lett volna? Én ilyen nézettel még soha nem találkoztam.
2017. jún. 25. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 Vortrekker ***** válasza:
31%

Jezus szerintem nem morált, vagy új morált, hanem új életet hozott.


Jezus ota az egesz vilag megváltozott, illetve egyre nagyobb gyorsulassal változásban van ma is. Nagyon izgalmas korban élünk.

2017. jún. 25. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 Dongaben ***** válasza:
42%
Akkora "morált" hozott, hogy az ő nevében gyilkolták le a fél világot...
2017. jún. 25. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
30%
7-es félvilági hozzászólása röhejes volt. Írt volna teljes világot, ha már őrült, legyen teljesen az, teljesedjen ki az útján.
2017. jún. 25. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 Dongaben ***** válasza:
49%

Kedves" Tequila Sunrise"!

Írhattam "fél világot", mert Pl. az amerikai kontinenst csak később találták meg..Ausztráliát pedig még később.:) Ja! Ez történelmi TÉNY!

2017. jún. 25. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
Miért gondolod, hogy mindenki ezt gondolja?
2017. jún. 25. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!