Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Noé és az özönvíz története...

Noé és az özönvíz története megtalálható a Bibliában és a Koránban is, de jelentős eltérésekkel. Melyik lehet valós?

Figyelt kérdés

Utóbbi időben sok kérdést tesznek fel keresztényeknek ezzel kapcsolatban, főleg ateisták. Úgy látom legtöbbször provokatív a kérdés, de van alapja mert a keresztény változatban nagy a támadási felület mivel teljesen ellent mond a tudománynak.


Köztudatban a keresztény változat terjedt el, miszerint az egész Földet elöntötte a víz, de Noé Isten parancsára hajót épített. Meg akarta menteni az embereket és figyelmeztette is őket de csak családja hallgatott rá. Továbbá a történet része hogy minden szárazföldi állatból két párt a hajóra vitt.


A Koránban szintén szerepel Noé története és az özönvíz de egy szóval sincs benne olyasmi hogy az egész Földet elöntötte a víz. Valószínűleg csak helyi árvíz volt ami legfeljebb a Közel-Keletet érinthette. A hajon pedig Noé és családja volt, továbbá emberek akik hallgattak Noéra, és csak háziállatok vittek be. Kérdésem hogy a keresztények milyen bizonyítékot látnak arra hogy a Bibliai változat a valós? Van bármiféle tudományos bizonyíték arra hogy 4 ezer éve az egész Földet ellepte a víz? Hogy fért be minden állat egy hajóba? Egyébként meg a növények is elpusztultak volna.


Szeretném kiemelni hogy a kérdéssel nem célom a keresztények provokálása vagy megbántása. Egyszerűen csak érdekelne hogy nem tartják-e elképzelhetőbbnek az iszlám szerinti változatot. Rossz nézni ahogy keresztlények próbálnak válaszolni és sokszor teljesen abszurd válaszokat adnak. Ezek azt eredményezik hogy az ateisták nem hiszik el Noé történetét, pedig a Koránban olvasható változat szerintem teljesen rendben van.



2017. júl. 4. 12:05
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 1/121 anonim ***** válasza:
28%

Kár volt ennyit írni...

" Rossz nézni ahogy keresztlények próbálnak válaszolni és sokszor teljesen abszurd válaszokat adnak."

Provokálás

Korábban részletesen kifejtettük, de széttrollkodtátok. Keress vissza


Az én bizonyságomat leírom: a Biblia szó szerinti özönvíz értelmezése az igaz.

Remélem értitek mit jelent a bizonyságtétel ...

2017. júl. 4. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/121 hollófernyiges ***** válasza:
83%
Te most komolyan azt várod el, hogy a keresztények beismerjék, hogy a Korán megbízhatóbb, mint a Biblia?
2017. júl. 4. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/121 A kérdező kommentje:
Legtöbb keresztény még csak azt sem tudja hogy a Koránban is szerepel Noé története. Kérdésem pedig hogy melyik változat a hihetőbb, és tudományos szempontból elfogadható.
2017. júl. 4. 12:21
 4/121 A kérdező kommentje:

"Az én bizonyságomat leírom: a Biblia szó szerinti özönvíz értelmezése az igaz."


Bizonyíték?

2017. júl. 4. 12:22
 5/121 anonim ***** válasza:
26%

"Bizonyíték?"

"Remélem értitek mit jelent a bizonyságtétel ..."

Nem értetted, nem lep meg...


"Provokálás

Korábban részletesen kifejtettük, de széttrollkodtátok. Keress vissza "

Ezeket valamennyire megértetted, kedves 73%-os troll?

Izgat a téma, hogy heti 3-4x felhozod?

2017. júl. 4. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/121 anonim ***** válasza:
26%
Amúgy meg bőven elég, ha magam számára bebizonyítottam. Mindenki a maga örök életéért felelős
2017. júl. 4. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/121 anonim ***** válasza:
18%

"szeretném kiemelni hogy a kérdéssel nem célom a keresztények provokálása vagy megbántása. "


Hiába szeretnéd kiemelni, már a következő mondatoddal cáfoltad ezt, egy frappáns freudi elírással fűszerezve: keresztlények :D)):

"Rossz nézni ahogy keresztlények próbálnak válaszolni és sokszor teljesen abszurd válaszokat adnak."


"Ezek azt eredményezik hogy az ateisták nem hiszik el Noé történetét, pedig a Koránban olvasható változat szerintem teljesen rendben van."


Egy ateista szétröhögi ezen magát, kíméletesen ontsd az elméleteid, azért ők is érző lények :D


A valóság pedig az - már ha érdekel -, hogy a kereszt(l)ényeknek NINCS szükségük sem teremtésmítoszra, sem más mitológiára, mert egy vadonatúj jó hír jelent meg a Logosz megtestesülésével:


Isten ország tibennetek van.


"Itt és most" lehet és kell megvalósítani a mennyek országát Krisztus követésével. Ezt tanítja az Evangélium.


Ehhez képest - mert ez az életutam, a feladataim, az életem és halálom kérdéséhez vezet, hogy Noé hogy evickélt ki, lényegtelen.

2017. júl. 4. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/121 A kérdező kommentje:
Nem én tettem fel a korábbi kérdéseket de ahogy mondtam azok hatására írtam meg ezt.
2017. júl. 4. 12:35
 9/121 anonim ***** válasza:
100%
A sajat ismereteim szerenyek, de pont a napokban beszelgettem errol a tortenetrol a parommal, aki muszlim, es o nem ezt a valtozatot ismeri, amit te a Koran-verzionak mondasz. Ott is egy bunteteskent jelenik meg az ozonviz a vilagnak, es Noe profetasagat ugyanugy megkerdojelezik eleinte. Torokul meg szolas is van erre, ami a makacs embert jeloli.
2017. júl. 4. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/121 anonim ***** válasza:
100%

" melyik változat a hihetőbb, és tudományos szempontból elfogadható."

A tudomány nem foglalkozik mítoszokkal, kivéve az összehasonlító vallástörténészeket, mitológiakutatókat, de az ő tudományos módszereik is mások, nem érdekes, hogy "melyik hihetőbb".

Ha te a Korán változatot elfogadod, nincs azzal semmi probléma, de ne akard más hitrendszerrel összehasonlítani, és főleg ne a természettudománnyal.

2017. júl. 4. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!