Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Bartus László: Fesz van című...

Bartus László: Fesz van című könyv Mennyi lehet a valóságtartalma? Komolyan lehet venni azokat, amiket leír benne? Ha igen, mennyire?

Figyelt kérdés

2017. júl. 14. 17:59
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Mit ír benne?
2017. júl. 15. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Ezt most válasznak szántad?
2017. júl. 15. 13:36
 3/13 anonim ***** válasza:
Nem, kérdésnek.
2017. júl. 15. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Itt én kérdeztem. Kérdésre nem illik kérdéssel válaszolni, meg sok értelme nincs is.
2017. júl. 15. 14:21
 5/13 anonim ***** válasza:
70%
Aki Hit gyülekezetes, az tagadni fogja, és rágalomnak, aki nem hit gyülekezetes, annak meg nincs rálátása, fogalma sem lesz. Én olvastam, lehet, hogy rágalom, viszont az a giccs és gazdagság, a krisztusitól ellentétes fényűzés, amit kifelé is mutatnak, teljesen párhuzamos azzal, amit olvastam.
2017. júl. 15. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
49%
Akkor a kérdésemre miért kérdéssel feleltél? :DDD
2017. júl. 15. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Hogy legyen mit kérdezned!
2017. júl. 15. 17:17
 8/13 anonim ***** válasza:
78%
Bár nem olvastam,de mástól tudom,hogy járatta le a H.Gy.-et.Sok helyen már nevetség tárgyát képezik,némehy hazugságai,annyira el szalad vele a ló.De például egy demokratikus jog az,hogy bkit megillet a tévedéshez való jog is,s mivel a gyülekezeti tagok,s a vezető tagok is emberek,tévedhetnek,de maga egy misztérium,hogy ez az ember szinte egy karriert csinál abból,hogy a gyülekezetet lejárassa,a hívő emberek és a vezetőség tetteit kriminalizálja stb...Az egyháztagság egy titok,erről csak az tud hiteles véleményt adni aki benne van,legtöbb botrány a pénz miatt van,hova mennek az adományok s a tized,hát nem Németh Sándor pénztárcájába,az első Orbán kormányzat alatt pl heti rendszerességgel az APEH ellenőrizte a pénzügyi dolgokat,és soha nem találtak hibát,ez mosz sincs másként.Ugyhogy ne dőlj be a rágalmaknak!!!
2017. júl. 16. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
63%

"Az egyháztagság egy titok,erről csak az tud hiteles véleményt adni aki benne van"


Az író elmondása alapján ő maga gyülekezeti tag volt, nemcsak tag, de vezetőségi tag volt. Ezért szívügye az ott folyó hazugságok leleplezése.


" pl heti rendszerességgel az APEH ellenőrizte a pénzügyi dolgokat,és soha nem találtak hibát"


Ahogy az ország vezetőinek pénzügyi gyarapodásánál sem találnak semmit, de elrugaszkodva a mikro életünktől egyik maffia pénzügyi könyvelésében sem találnak semmi illegális dolgot, tehát ez a része nem lehet és nem is bizonyíték semmire.


"hova mennek az adományok s a tized,hát nem Németh Sándor pénztárcájába"


Barátom, az az öltöny, amiben prédikál milliós tétel, és abból nem egy van. Van autója? Na de milyen? A gyülekezet a kezdetektől kezdve bátorította, ösztönözte vállalkozások alapítására a tagokat, ezt maga Németh Sándor mondta. Minél gazdagabb emberek a gyülekezeti tagok, annál bőségesebb adakozásokat lehet kezdeményezni, persze csak önkéntes alapon, de agymosással a Bibliára hivatkozva.


Persze, még mindig azt mondom, hogy a fesz van írás nem tudom, mennyire hiteles, nekem személy szerint hányingerem van Németh Sándor övezte bálványimádásból és gazdagságtól a fesz van írástól függetlenül, de ez magánvélemény.

2017. júl. 16. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
2017. júl. 16. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!