Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Ateisták! Megtalánátok Istent...

Ateisták! Megtalánátok Istent az életetek végén?

Figyelt kérdés

Az utóbbi időben rákaptam a katasztrófa filmekre. Emiatt fogalmazódott meg bennem ez a kérdés is.

Hogyha egy elkerülhetetlen katasztrófa fenyegetné az emberiséget a pusztulással, mit tennének az ateisták? Imádkoznának? Megtalálnák a lelki utat egy istenség felé, hogy az legyen az utolsó mentsváruk?

Elsősorban ateisták véleményét várom, de akár hívők is elmondhatják a véleményüket. Természetesen mocskolódás nélkül.


2017. aug. 6. 21:59
1 2 3 4 5
 1/43 anonim ***** válasza:
72%
Ha eddig senkinek sem sikerült megtalálni, nem hiszem hogy a lehetetlent kezdeném keresni.
2017. aug. 6. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/43 anonim ***** válasza:
77%

A halál mindig ott leselkedik, nem értem, miért változna bármi egy katasztrófakor... Elég mizantróp vagyok ahhoz, hogy ne rázzon meg sokkal jobban az emberiség pusztulása, mint a sajátom (sokkal kevésbé káros állatfajokat pusztítunk ki folyton)... Mondjuk szinte kizárt, hogy előre tudjuk, hogy be fog következni egy ilyen dolog.


Nem mindenkinek kell mentsvár. S mi mentsvárat adna valami hiedelem a semmiből, egy arra nem hajlamos embernek? Pusztulás lesz, hát az lesz. Miért nem lehet elfogadni, vagy tenni ellene, ha lehet?

2017. aug. 6. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/43 A kérdező kommentje:
Persze, megváltoztatni a sorsot nem lehetne, de az élni akarás és a felsőbbrendű agyműködés akár össze is kapcsolódhat.
2017. aug. 6. 22:15
 4/43 anonim válasza:
75%

Nem, mert amiről te beszélsz az kész röhej.

Ha elvisz az ár, akkor így jártam, mert az Isten nem szól bele, szabad akaratot adott az embereknek.

Persze mikor kimászok a tengerből, akkor már csak is isten lehetett a nagy megmentő, nekem semmi közöm hozzá, akkor már nincs szabad akarat.

Ugye, hogy mekkora röhej? :D

Egyébként meg nem tudom kihagyni, már Nagyapám nagyaoját is azzal etették jó 120 évvel ezelőtt, hogy most már tényleg nem sokára, de itt a vég és az ítélet meg a többi hablaty.

Azóta se volt lófast se, sőt még a vallások igazodnak az ateistákhoz ;)

2017. aug. 6. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/43 A kérdező kommentje:
Inkább a lelki, érzelmi jelentőségére céloztam az istenhitnek. Támaszt nyújthat esetlegesen az embereknek.
2017. aug. 6. 22:33
 6/43 anonim ***** válasza:
84%
Nehéz olyanban hinni, akit sosem látott senki sem.
2017. aug. 6. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/43 anonim ***** válasza:
34%
6-os a hit lényege ez. És egyébként miért hiszed el a z ősrobbanást az evolúciót? Talán azokat láttad valaha?
2017. aug. 6. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/43 anonim ***** válasza:
83%
Miért kezdenék nemlétező entitásokban hinni a halálom előt, nem fog semmin változtatni. A hívök is mind meghalnak.
2017. aug. 6. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/43 anonim ***** válasza:
10%

Az ősrobbanás szerintem egy üzleti maszlag, azoknak akik jó pénzeket fizetnek tudományosan tálalt mesékért.

Az evolúciónak már van bizonyos tudományos alapja, de az sem a létezésünk értelmét/eredetét keresi, hanem biológiai célokat szolgál (emberi és állati viselkedések tanulmányozása tulajdonképpen).

2017. aug. 6. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/43 Ozmium42 ***** válasza:
84%
Katasztrófahelyzetben, halála előtt, az ember nem higgadtan és racionálisan gondolkozik. Szerintem ha valaki vallásos volt, mielőtt ateista lett (mint pl. én), annál elég valószínű, hogy ilyen helyzetben az elméje megpróbál visszamenekülni az istenéhez. Aki nem volt soha hívő, az valószínűleg nem fogékony erre, vagy nincs elültetve az elméjében ez a mém, és így szorult helyzetben sem gondol erre.
2017. aug. 7. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!