Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Keresztények, mi lett volna,...

Keresztények, mi lett volna, ha iszlám, buddhista, hinduista, stb. vallású országokba születtek?

Figyelt kérdés

Nem kiábrándító kicsit a gondolat, hogy az határozza meg a hiteteket, hogy hol éltek, hogy a körülöttetek lévő emberek mit mondanak nektek? Vagy esetleg születési helytől függetlenül is keresztények lettetek volna?

(Főleg azoknak szól a kérdés, akik szerint a Biblia történelmileg hiteles.)



2017. aug. 20. 19:44
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%
Bocsánat, de ez egy hülye kérdés. Ha én nem Szabó Jánosnak születek Magyarországon, hanem Hasszan Amírnek Irakban, akkor nem keresztény lennék, hanem iszlám, és emiatt cseppet sem aggódnék, mert fogalmam sem lenne, hogy mi lett volna ha máshova születek.
2017. aug. 20. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
84%

A legtöbb ember hiába születik bele egy vallásba, mégis később dönt, mit követ. Én hívő, keresztény csádbol szarmazok, mégis 18 évesen döntöttem tudatosan Krisztus mellett . Meg aztán sokan ateista családból származnak, majd mégis megtérnek. És sokan vannak, akik más kultúrából származnak, majd mégis keresztény hitre térnek.


Tehát szerintem nem igaz, hogy az határozza mrg a hitünket, hogy mit mondanak körülöttünk.

2017. aug. 20. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
72%

Igazából, ha a világ össz szakralitását nézed, szerintem az látszik, hogy van "valami" a halál után, ami egyfajta létezés, de ennél többet senki sem tud. Azaz a fentiek, hogy ennyiféle vallás van -és még több- azt bizonyítják, hogy ezt a halál utáni valamilyen továbblétezést a múltban az egész Földön észlelték emberek, egymástól függetlenül.

Nem érdekes?


Én keresztyén vagyok.

2017. aug. 20. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 hollófernyiges ***** válasza:
61%

"azt bizonyítják, hogy ezt a halál utáni valamilyen továbblétezést a múltban az egész Földön észlelték emberek, egymástól függetlenül."


Hát egyesek szerint a nagy fényességben fognak a felhők fölött lebegni, mások úgy tapasztalták, hogy hetven szüzet dughatnak állandóan (érdekes, hogy kik ezek a szüzek, gondolom nem mennybe jutott nők, mert nekik nem lenne olyan nagy jutalom), megint mások azt mondják, hogy nincs túlvilág, hanem újjászületünk, megint mások szerint meg a lelkek föl-alá bolyonganak árnyakként és nincs mennyország. Ha ekkora eltérések vannak, az a legvalószínűbb, hogy csak reménykednek, de valójában egyik sem tud semmit.

2017. aug. 20. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 követ62 ***** válasza:
69%

Isten mindenkiről tudja előre kinek, hová kell születnie.

Hogy ki, miért oda születik ahova? Na ezt már ne tőllem kérdezd.

A menyben úgy is minden kiderül.

2017. aug. 20. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 Molyember ***** válasza:
62%
Ez inkább arra világít rá, hogy egyik vallás sem ér többet a másiknál, és igazából lényegtelen, miben hiszel.
2017. aug. 20. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
81%

A te hitedet is az határozza meg, hogy hol élsz, hogy szocializálódsz, hogy a körülöttetek lévő emberek mit mondanak neked. Az első években ezek meghatározóak. Azután - jó esetben- haladunk a megismerésben - és alakul a világképünk és a hitünk. Neked is fog, ahogy felnősz. Nem kiábrándító, hanem ez így van. Egész életünkben alakulunk, tanulunk, keressük az igazságot, Istent,

aki leáll az szellemileg meghal.

2017. aug. 20. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
74%

"kik ezek a szüzek, gondolom nem mennybe jutott nők"

A Korán szerint a nők nem jutnak közvetlenül a mennybe, hanem - egy hibátlan élet után - férfiként születnek újra.

Szóval a mennyben egyetlen olyan nő sincs, aki a Földről jutott volna oda.

2017. aug. 20. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
71%

"Azaz a fentiek, hogy ennyiféle vallás van -és még több- azt bizonyítják, hogy ezt a halál utáni valamilyen továbblétezést a múltban az egész Földön észlelték emberek, egymástól függetlenül."


Szerintem ez a jelenség csak annyit bizonyít, hogy az emberek mindenhol és minden korban fájlalták szeretteik elvesztését és féltek az elmúlástól, ezért minden lehetséges dolgot kitaláltak, hogy egy kicsit könnyebbé tegyék maguknak az elmúlás gondolatát.

2017. aug. 21. 01:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
44%

"Szerintem ez a jelenség csak annyit bizonyít, hogy az emberek mindenhol és minden korban fájlalták szeretteik elvesztését és féltek az elmúlástól, ezért minden lehetséges dolgot kitaláltak, hogy egy kicsit könnyebbé tegyék maguknak az elmúlás gondolatát."

Főleg az árvák és a fiatal/középkorú keresztények, ugye?:) Na meg az öngyilkos iszlám merénylők. Marhára félnek az elmúlástól ...:)

2017. aug. 21. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!