Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Ha mondjuk írnék egy könyvet,...

Ha mondjuk írnék egy könyvet, ami javarészt istenkáromlásról szól, börtönbe kerülnék?

Figyelt kérdés

Tegyük fel, hogy írok egy istenkáromló könyvet. (Itt mindenki döntse el magának, számára mi az istenkáromlás.) Ha eljutna valahogy az ilyen nagyon vallásos csoportokhoz, feljelentenének?

És ha nem, és mondjuk sokaknak megtetszik és több nyelven is kikerül, a kezébe kerülhet a pápának, és ő "dönthet a sorsom felől"? :D


A hülye megfogalmazásért elnézést, de a lényeg szerintem érthető.



2017. aug. 22. 22:10
1 2 3 4 5 6 7
 1/62 A kérdező kommentje:
Bocsi: "börtönbe tudnék kerülni"?
2017. aug. 22. 22:11
 2/62 anonim ***** válasza:
63%
Szerintem nem,de Nobel díj aspiráns lehetnél.
2017. aug. 22. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/62 anonim ***** válasza:
25%

Az biztos, hogy emberek milliói viseltetnének irántad ellenszenvvel, köztük én is.

Sajnos a "keresztény" világban szabadon garázdálkodhatnál, de az iszlám világban börtönbe kerülnél ezért, sőt, jó eséllyel kivégeznének, és én nem siratnálak egy percig sem.


A hozzád hasonló emberek szolgáltattak először jó ürügyet a lovat a terroristáknak, a charlie hebdonál.


Ha tehetséged van az íráshoz, azt fentről kaptad. Használd jóra, ne a szennyet gyarapítsd a földön.

2017. aug. 22. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/62 anonim ***** válasza:
90%
Kvázi szabad véleménynyilvánítás van, tehát azt írsz le, amit csak akarsz, amíg nem sérted mások becsületét, nem tagadod a holokausztot, stb.
2017. aug. 22. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/62 anonim ***** válasza:
14%
Tudod, utolsó, ezzel csak egy probléma van: hogy Isten a nyugati világban nem számít a jog szemében személynek, és bárki szabadon sértegetheti a becsületét. És ez igazságtalan, hiszen egy ateisztikus realitást feltételez, miközben bizonyítéka nincs a nemlétére, és alapjában véve több ember hisz ilyen vagy olyan formában Isten személy voltában, mint amennyi nem. Vagyis a nyugati jog gyakorlatilag a saját maga "ártatlanság vélelme" nézetét rugja fel az állásfoglalása által.
2017. aug. 22. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/62 anonim ***** válasza:
73%

"alapjában véve több ember hisz ilyen vagy olyan formában Isten személy voltában, mint amennyi nem"


AHAHAHAHAHAHA.

2017. aug. 22. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/62 A kérdező kommentje:

3-as:

Igazán jót mosolyogtam, miközben olvastam a válaszod, köszönöm. :) És mondd, honnan fentről? Valamelyik felhő eső helyett egyszer csak írástudást özönlött rám?


A becsületsértésről meg annyit, hogy amíg a vallásosok is sértegetik, utálatoskodnak, lenézőek az ateistákkal vagy az anti-teistákkal (ami jómagam is vagyok), szemben, továbbá nyíltan állítják, hogy a semmi a követendő példa, aki meg nem ezt követi, az rohadjon el a Pokolban, addig szerintem annak a keresztény, katolikus, iszlám entitárs becsületét sértem meg, akiért akarom.

2017. aug. 22. 22:36
 8/62 anonim ***** válasza:
2%

Bocs, ha te nem hiszel az én hitrendszeremben, mit érdekel az téged, hogy szerintem te a pokolba kerülsz-e, vagy sem?


De én azt gondolom, jelenleg, legalábbis nyugaton, éppenhogy a vallásos és hívő emberek fuldokolnak egy hitetlenség által uralt világban, tehát nagyon nincs neked ahhoz jogod, hogy te játszd az elnyomottat, mert te az elnyomó vagy a jelenlegi társadalomban!

2017. aug. 22. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/62 anonim ***** válasza:
10%

Ne izgulj, szerzel te egy meglehetősen nagy "utálót" is magadnak, csak te nem hiszed el.


Amúgy nem értem a magadfajtát, ha valamiben nem hiszek, az ellen nem ágálok, nem szítok gyűlöletet, nem fordítok energiát rá, egész egyszerűen, mert úgy gondolom, hogy nem létezik...


No, mindegy, csinálsz, amit akarsz. Majd Isten megállít benne, amikor jónak látja. Remélem, kevés embert lesz csak módod beszennyezni addig.

2017. aug. 22. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/62 A kérdező kommentje:

"Amúgy nem értem a magadfajtát, ha valamiben nem hiszek, az ellen nem ágálok, nem szítok gyűlöletet, nem fordítok energiát rá, egész egyszerűen, mert úgy gondolom, hogy nem létezik... "


Miért, a vallásosok mit csinálnak, ha arról van szó, hogy nincs Isten? :D


"No, mindegy, csinálsz, amit akarsz. Majd Isten megállít benne, amikor jónak látja. Remélem, kevés embert lesz csak módod beszennyezni addig."

Mert aki Istenben hisz, az nincs beszennyezve?

2017. aug. 22. 22:54
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!