Jézus, Zeusz fia?

Figyelt kérdés
2007. jan. 16. 22:42
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
57%

Nézzük csak Zeusz kalandjait, hogy milyen trükköket használt a csinos görög csajok magává tételére. Milyen alakban közelítette meg és kit;


aranyeső Danaéval

bika Európa

hattyú Léda

kigyó Perszeponé

(az is lehet, hogy egy Mária nevő zsídó hölgynél is ő járt ki tudja milyen alakban)

2007. jan. 16. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
65%
Jézus Krisztus Isten Fia
2008. jan. 8. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
63%
Ne keverjük a szezont a fazonnal. Zeusz egy görög bálványisten. Jézus az Élő Isten Fia, aki úgy nevezi magát az Ószövetségben például, hogy a VAGYOK. Ő Ábrahámnak, Jákobnak, Izraelnek Istene.
2008. febr. 2. 01:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
78%
Ne keverjük a szezont a fazonnal. Zeusz egy görög bálványistenség. Jézus Ábrahámnak, Jákobnak, Izraelnek Istenének, a VAGYOK-nak a Fia.
2008. febr. 2. 01:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim válasza:
37%
Én IS CSATLAKOZOM AZ ELOTTEM IROHOZ ,nE KEVERJUK A VALOST A KITALACIOVAL.mert a mitologia,nem bizonyitott hogy tenyeken alapul,csak ahogy nagyon szepen le is van irva egyes irodalmi konyvekben ,az akkori idok termeszeti jelensegeinek a megmagyarazhatatlansagat ezekkel a tortenetekkel magyaraztak ,pl:az eg dorog ,villamlik Zeusz az egek ura haragszik,mert megbantottak az emberek ezert ajandekot kell vinni neki,nincs hal a tengerben,Poseidon haragszik stb.A Biblia ellenben bizonyitott es tenyeken alapulo igazsag ,amely azt irja hogy Jezus a Teremto,Mindenhato Igaz Isten(Jehova) fia.
2008. jún. 8. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
44%

Csak megjegyezném, hogy Isten létezésére nincs konkrét bizonyíték.


Zaphira

2008. jún. 25. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim válasza:
33%
Jézus NEM Zeusz fia, hanem az ENYÉM! Ha kíváncsi vagy a részletekre, kérdezz!
2009. jan. 5. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 Xmes ***** válasza:
60%

A 2008-06-08 20:42-re

"Én IS CSATLAKOZOM AZ ELOTTEM IROHOZ ,nE KEVERJUK A VALOST A KITALACIOVAL"

A zsidó isten legalább annyira kitaláció, és pont annyira "valós", mint Zeusz.


"A Biblia ellenben bizonyitott es tenyeken alapulo igazsag ,amely azt irja hogy Jezus a Teremto,Mindenhato Igaz Isten(Jehova) fia."

Ez így ebben a formában nem igaz. (By: Markos György)

Ugyanis a biblia pont ugyanolyan mítosz, vagy inkább mese, mint az ó-görög istenekről szóló sztorik. A biblia sem bizonyított, úgyanúgy mint a Zeuszról szóló történeteknek. A zsidó istenek pon annyi valóság alapja van, mint a görög isteneknek. Semmi. De ha a bibliát mint a zsidó isten létének a bizonyítékát kezeled, akkor fogadd el létezőként, a görög, római, sumér, azték, maya, inka, indiai, egyiptomi, stb istenek létezését is, és minden olyan isten, szellem, tündér, stb létét is amik létét valaha valakik valamiért leírták.

2009. febr. 24. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim válasza:
37%
JÉZUSOM EZT A HÜLYE KÉRDÉST...
2009. júl. 24. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim válasza:
64%
Én tudom az igazságot: Terhes vagy. Nincs mit tenni.
2010. márc. 19. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!