Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Ki ért velem egyet abban hogy...

Ki ért velem egyet abban hogy Isten nem létezik?

Figyelt kérdés

2017. szept. 9. 12:10
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 51/87 Darkmoon80 ***** válasza:
72%

Kedves Követ62!



"Isten nem lett. Isten VAN! Öröktől fogva és örökké!

Ez az amit a véges, halandó elme nem képes felfogni."


Bocsánat, de Te akkor vagy nem tudod ezt felfogni (ez esetben miről is beszélsz???), vagy nem vagy véges,halandó elme (akkor mi is vagy???)!

2017. szept. 10. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/87 anonim ***** válasza:
66%
Követ sajnos sokszor beszél olyan dolgokról, amit nem tud felfogni. Ennek megfelelően kell kezelni, amit mond.
2017. szept. 10. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/87 anonim ***** válasza:
29%
senki, de hidd azt, hogy amőbából keletkeztél....
2017. szept. 10. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/87 Darkmoon80 ***** válasza:
73%

Látod, ez pl. nem hit kérdése.


Én a mamámtól és a papámtól ... keletkeztem. DE látod, milyen fura, se olyan nem vagyok pontosan mint a papám, se olyan mint a mamám! Vannak különbségek, a nagyobb egységek persze hasonlítanak, szem, két kéz és láb, stb. DE mégis különbözöm tőlük.


Így volt ez réges-régen is. Az utód nem volt PONTOSAN olyan mint az ősei. Kis változások, kicsik, kicsik és megint kicsik. Generációról generációra.

És egy idő után már olyan nagyok az eltérések, hogy rá se ismernél az ősre, ahonnan elindultuk az utódban.


A genetikai hasonlóságok sora bizony arra mutat, nem is kis közünk van az állatokhoz, sőt a növényekhez is.


Amúgy miért, szerinted szégyen a rokonság az amőbákkal?

Tudod, az Isten állatkája.

2017. szept. 10. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/87 anonim ***** válasza:
67%

"Isten nem lett. Isten VAN! Öröktől fogva és örökké!

Ez az amit a véges, halandó elme nem képes felfogni. "


Ráadásul ez egy ilyen aduász, bármikor be lehet tölteni a következő kínosabb kérdés vagy kritika előtt, utána már kérdezhet bármit a másik fél, máris rá lehet vágni: "Ugye mondtam én, hogy halandó elme nem képes felfogni!"


Követ, ha az teljesen rendben van, hogy Isten öröktől fogva és örökké létezik, akkor azzal miért nem vagy kibékülve, hogy az univerzum is létezhet akár örök időktől fogva, legfeljebb mindig más és más a megjelenése, szerkezete?

2017. szept. 11. 01:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/87 követ62 ***** válasza:
30%

Teljesen ki vagyok békülve azzal, hogy a világegyetem nagyon, nagyon régóta letezik. Nem öröktől, hanem régóta. Mert a teremtett dolgoknak, lényeknek van kezdete.

Csak a Föld 6000 éves az az még a naprendszer, de talán a tejut is ide sorolható.

2017. szept. 11. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/87 zizmancs válasza:
67%

Sok féle hitű ember van, azon csodálkozok, hogy miért nem merül fel senkiben az a kérdés.: Mi van ha van Isten, és megteremtett mindent, a teremtett élőlényeinek, pedig szabad akaratot adott, ezért nem avatkozik be, ugyanakkor nem uralja vagy birtokolja őket, viszont végtelenűl szereti őket, és kíváncsi arra hogy élnek a világba amit teremtett nekik. :) A hogyan éljünk jól talán a kérdés, a feladat , a kihívás, és ez nem verseny, inkább valamiféle foglalatosság lehetne a "fejlődés" maga (nem technológiai). Azt hisszük a csúcson vagyunk a természethez-állatvilághoz képest, de nem erről van szó.

Ezt gondolom erről, ezek a gondolataim, még ha valaki hülyeségnek is tartja. Nem azért írom ezt hogy ez bárki véleményével is eggyezzen. Aki nem barátkoznhi akar az ne keressen :)

2017. szept. 11. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/87 2*Sü ***** válasza:
72%

> Akkor valamelyikőtök sajnos buta.

> Ugyanis valami CSAK akkor bizonyíték, ha bizonyító erejű!


Azért ennél némileg komplikáltabb a kép. A tudományos módszertannak megfelelő bizonyítékot ma elfogadjuk bizonyító erejűnek. De mi is pontosan a tudományosság? Ez ha a mélyére ásol, akkor nagyon nem triviális, hosszú évszázadok tudományfilozófiai eredményeként alakult ki az, amit ma tudománynak nevezünk, és mind a mai napig nem zárult le tulajdonképpen ennek a kérdésnek a tárgyalása. Ha valaki nagyon akarja, a tudományosság alapjait is tudja karcolgatni, mert lehet is. De nem azon a szinten, ahogy most beszélünk róla.


@követ62 #50 > Isten nem lett. Isten VAN! Öröktől fogva és örökké!


A #22-es végén leírtakról mi a véleményed?


@zizmancs #57 > Mi van ha van Isten, és megteremtett mindent, a teremtett élőlényeinek, pedig szabad akaratot adott, ezért nem avatkozik be, ugyanakkor nem uralja vagy birtokolja őket, viszont végtelenűl szereti őket, és kíváncsi arra hogy élnek a világba amit teremtett nekik.


A #40-es válaszomban leírtakról mi a véleményed?

2017. szept. 11. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/87 anonim ***** válasza:
41%

@72%

"Az lehet, hogy "időn kívüli"... de örökkévaló, olyan nincsen. "

Véletlenül se gondoljuk át a dolgokat. Írjunk csípőből marhaságokat, csak védjük az elméletünket


"Hát... pl. azt ígérte, hogy mindenkit meghallgat, aki hozzá fordul. Na, engem NEM hallgatott meg. Már vagy 10 éve kérem, és le se fütyül. "

Az ateisták gyakran fordulnak Istenhez? Mit kértél tőle, Hogy ölje meg a kreósokat?


@Süttürüttü

"Kezdetben vala az Íge, ..."

Na jó, jó, de mi volt a kezdet előtt?"

A Biblia a teremtéshez képest írja a kezdetet. A Föld teremtésének kezdetekor már volt az Ige. Így kell érteni. Tehát a kezdet előtt Isten van.


"Szóval miért ne létezhetne az univerzum akár egymást követő különböző formákban öröktől fogva?"

A tér, az idő, az anyag és az energia elválaszthatatlanok. Mivel az univerzum is a téridőben van, így mindenképpen van kezdete. Aki a téridőben van nem lehet örökkévaló saját maga erejéből. Az esetlegesen létező anyag meg pláne nem lehet saját maga lényegében fennálló dolog.

2017. szept. 11. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/87 anonim ***** válasza:
47%

"Az ateisták gyakran fordulnak Istenhez?"

Nem sűrűn - csak, ha kíváncsiak, és az igazságot szeretnék tudni róla is.

Tudom, hogy ez neked újdonság, mert te csak rombolni akarsz, az igazságtól pedig óvakodsz, de ez már a te bajod.


"Mit kértél tőle"

Olyat, ami nem árt senkinek, egyszerű megcsinálni, és neki is jó lenne. Gyilkosságot én nem kérek tőle, az inkább a te fejedben merül fel... legalábbis most így mondtad.

2017. szept. 11. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!