Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Miért nem merik az ateisták,...

Pelgrim kérdése:

Miért nem merik az ateisták, úgy mint az istenhívők, elhagyni a hagyományos vagy előírt gondolkodást, a kutatást?

Figyelt kérdés
A hívőket még valahogy meg lehet érteni, hiszen ott van a büntetés, a kárhozat fenyegetése, annak ellenére hogy hittételeik nincsenek bizonyítva, de az ateistáknak nem áll semmi az útjukban.
2017. szept. 17. 10:43
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
96%
A kérdésed eléggé érthetetlen. Probáld meg pontostani ha értelmes választ vársz!
2017. szept. 17. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
84%

Vagyis arra gondolsz hogy miért nem szegjük meg a 10 parancsolatot?

Például egyik Kékfényben mondta egy kriminál pszichológus, hogy a gyilkos hiába ússza meg, lelkileg annyira gyötri hogy a végén nem bírja tovább és inkább vagy feladja magát vagy maga követ el olyan valamit hogy lebukjon. Vagy végez magával. Teljesen mindegy hogy van-e vallása vagy nincs. Mert a természet írta a DNS-ébe azt a tulajdonságot ami az adott faj (jelen esetben ember) fennmaradása érdekében kell. Mert ha nem lenne a DNS-ében az a program akkor a faj egyszerűen kiírtaná magát, mindenki kölcsönösen megölné a másikat.

Vagyis az élet nem Isten törvényei szerint működik, hanem a természet törvényei szerint. Azt nem lehet kikerülni. Az úton sem azért igyekszünk szabályosan közlekedni hátha a bokorban rendőr van. Hanem azért hogy megússzuk épséggel és ne karambolozzunk.

2017. szept. 17. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 Blaster123 ***** válasza:
79%

Milyen előírt gondolkodást?

Azt, hogy utánanézünk a dolgoknak, nem fogadjuk el az egyszerű választ?


Nagy különbség az, hogy a tudományok fejlődnek, korábbi modelleket, képleteket fejlesztik mert esetleg hiányos volt, vagy nem egész képet adott. Vallásnál leragadtak a régi iratoknál, nem fogadják el az újítást, ráadásul saját szentkönyvükből is maguk által kiemelt részeket fogadnak el.


Ha mutatsz nekem új bizonyítékokat, a fajok 800 millió éves fejlődésére ami megváltoztathatja az evolúcióról alkotott képünket, mi leszünk az elsők akik elfogadják.

Másik oldalon még mindig az ókori zárt közösségek világnézeteit nyomatják, bármely új bizonyítékot ami aláássa szentkönyv nézeteit elvetik, azzal az érvvel, hogy az nem az adott szentkönyvben van benne.

2017. szept. 17. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
10%

"Mert a természet írta a DNS-ébe azt a tulajdonságot ami az adott faj (jelen esetben ember) fennmaradása érdekében kell. Mert ha nem lenne a DNS-ében az a program akkor a faj egyszerűen kiírtaná magát, mindenki kölcsönösen megölné a másikat. "

Marhaság


"Vagyis az élet nem Isten törvényei szerint működik, hanem a természet törvényei szerint."

Na és a természeti törvényeket ki alkotta? A semmi?:)

Ez akkora marhaság, mintha azt mondanád, hogy a magyar jogrend nem a törvényalkotóktól függ, hanem a törvényektől, és a törvényalkotók nem léteznek. Illetve később a törvény hozta létre a törvényalkotót.

2017. szept. 17. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 Ozmium42 ***** válasza:
91%
Én sem igazán értem a kérdést. Az ateizmus előírna nekem valamit? Létezne bevett ateista kánon, amit követünk?
2017. szept. 17. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
84%

Nem értem, mire gondolsz... 4 év református gimnázium után elhagytam az ottani "hagyományos vagy előírt gondolkodást".


Ezek után nekem mit is kellene elhagynom?

2017. szept. 17. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
85%

A kutatást miért kéne abbahagyni? A kutatásoknak köszönhetjük, hogy a mai technológiai színvonalon élünk, nem pedig az ókori körülmények között. Biztosan meg lehet valahogy lenni az akkori körülmények között is, mert hát akkoriban is éltek emberek, de azért ha lehet választani, én inkább maradnék a mai körülmények között. Meg szeretném még életemben látni ahogy az ember leszáll a Marsra és ott mit fog csinálni, szóval szerintem nagyon nem kéne abbahagyni a kutatásokat.


Amúgy meg, ahogy fentebb írták, én is kíváncsi lennék mit értesz az alatt, hogy "előírt gondolkodás", mert nekem nincs tudomásom arról, hogy nekem bárki is előírná, hogy hogyan gondolkodjak. Ezt kérlek ki tudnád fejteni bővebben?

2017. szept. 17. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
81%

Talán a kérdező azokra az ateistákra gondol, akik nem csak nem hisznek Istenben, hanem azért nem hisznek, mert "tudományosan" nincs értelme feltételezni a létezését.


A tudomány is egy olyan terület, amit egyetlen ember sem láthat át minden részletében, tehát valahol igaz rá, hogy egyes részeit "el kell hinni". De ilyesmivel a tudományon belül szembe szoktak menni, tehát nem kötelező elhinni, és nem kötelező egyféle irányt követni. A tudományon belül a tévedés elfogadott és hasznos is lehet.

2017. szept. 17. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
63%

Igazából a kérdező arra gondol, hogy a hívőknek elő van írva a vallásos gondolkodás, és sok helyen az is, hogy ne kutassanak, üljenek a fenekükön.

EZÉRT aztán azt hiszi, hogy az ateistáknak az ellenkezője van előírva: vagyis a modern gondolkodás és a kutatás.

Azt kérdezi, hogy erről az ateisták miért nem akarnak lemondani? Miért nem térnek át a hagyományos, vallásos gondolkodásra, és miért nem ülnek meg a fenekükön, mint a hívők?

2017. szept. 17. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
25%

"és sok helyen az is, hogy ne kutassanak, üljenek a fenekükön."


Ilyen nincs előírva a keresztényeknek!

2017. szept. 17. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!