Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » A hívők/vallásosak miért...

A hívők/vallásosak miért akarják bebizonyítani isten létezését? Miért érvelnek mellette folyton?

Figyelt kérdés

Nos, kezdjük ott, hogy isten létezése nem lehet tény. Hiszen a tényekben nem lehet hinni, azokat tudja az ember. Tehát pont azért nem lehet tény isten létezése, mert hinni kell benne. Ő is így akarja, ezáltal szelektál. Ha bizonyítást nyerne a teremtő léte, akkor a hitetek elértéktelenedne.

Szóval miért érveltek itt nap, mint nap a gyakorin például? Egyesek miért kapaszkodnak bele például tudományos ferdítésekbe (kreacionizmus)?

Miért bizonygatjátok az igazatok?


(Talán azért, mert az emberi elme számára természetellenes az a magatartás, miszerint teljesen mellőzik a szkepticizmust egy olyan bebizonyíthatatlan állítással szemben, minthogy létezik egy teremtő isten?)



2017. szept. 24. 01:09
1 2 3
 1/27 Dr.D ***** válasza:
11%

Nos ezt megcáfolnám.Én Keresztény vagyok és elmagyarázom ezt neked,hogy megértsd!



Biztos vagyok benne,hogy Isten teremtette a világot.Azért van rá bizonyíték,némely dolgokat sajnos az ember nem tud felfogni ezért a hitére bízz mindent.Biológiailag is lehet bizonyítani ezt.A Föld tökéletes,és az egyetlen bolygó amin az ember élni tud.A Nap és a Hold pontos távolságra van a Földtől.Véletlen lenne? Hmmm... Nem hinném.Sajnos sok ember hisz a Charles Darwin elméletében,hogy Majmok a leszármazottjaink,nos ezt is megcáfolnám.Persze sok a hasonlóság és az ember a majomra 90%-ban hasonlít az emberben,de ez butaság,el is mondom,hogy miért.Ugye sokan emlegetik a nagy ,,BUMM’’ elméletet.Ez is egy értelmetlenség.Ez a gyönyörű föld hogyan fejlődhet ezt ki volna egy nagy bummból,robbanásból?!Teljesen nevezetes,összefüggéstelen,értelmetlen ezt senki sem tudja,hogy hogyan jött létre minden,csak a NAGYBUMMAL akarják alátámasztani,csak sajnos az ember nem tudja feldolgozni,felfogni Bibliában lévő csodákat és Istent,ezért kell hinnünk.Amúgy rengeteg bölcsességet találhatunk a Bibliában.Szóval biztos,hogy volt valaki aki teremtett a világot,hogy ennyire tökéletes,csak mi emberek ezt tönkre tesszük.Biztos vagyok benne,hogy az Úr eljövetele megfog történni és várom azt a pillanatot amikor mindenki előtt az Úr megfog jelenni,akkor mindenki összefog rogyni,nem fognak a szemüknek hinni.A Bibliából ítélve bizto,hogy hamarosan itt lesz a világ vége.Ezt csak Isten tudja,hogy mikor.


Remélem másképpen nézel Istenre!Olvass sokat utána,ha érdekel ! :)


Üdvözlettel:Dr.D

2017. szept. 24. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
61%
Az ateistáknak nem elég a hit, és nem elég a tanúságtétel, észérveket követelnek.
2017. szept. 24. 05:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
51%
Az ateisták mért érvelnek folyton Isten létezése ellen? Mért kezelik tényként, hogy nem létezik, amikor ebben nem lehetnek biztosak? Egyesek mért kötnek bele a keresztényekbe nap mint nap? Mért bizonygatjátok az igazatok?
2017. szept. 24. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
34%

"A hívők/vallásosak miért akarják bebizonyítani isten létezését? Miért érvelnek mellette folyton?"


Mert ismerem és szoktunk beszélgetni. Nem az én saram, hogy te nem ismered és ezért tagadod azt, akit viszont emberek milliárdjai ismernek.

2017. szept. 24. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
14%

Talán a Te érdekedben is.


Isten ezt utasításba adta a hűségeseinek, maga Jézus is végezte ezt a feladatot.

Jézus Te érted is meghalt, azért, hogy élj.

Ellenben felesleges lett volna a halála.

2017. szept. 24. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 Darkmoon80 ***** válasza:
78%

Nos:


Kedves Dr.D!


Kíváncsi lennek, ekkora zagyvaságot aki leír, vajon miből is doktorálhatott? Bár lehet, hogy csak egy humorista troll vagy, és a D a mosoly jele? Sajnos nem találtam humorosnak az írásodat :( !


De mindegy is, nézzük inkább az általad leírtakat:


"Biztos vagyok benne,hogy Isten teremtette a világot."

Az, hogy biztos vagy benne, azt jelenti, van rá bizonyítékod! Lássuk!


"Azért van rá bizonyíték...", igen, mi is az?


"némely dolgokat sajnos az ember nem tud felfogni ezért a hitére bízz mindent."

Hmmm, tényleg, de ha valamit nem tudsz felfogni, ez elegendő ok arra, hogy a fel nem fogható dolgot egy tetszőleges, általad HITT dologgal behelyettesítsd, majd kijelentsd, hogy az biztosan úgy van!


"Biológiailag is lehet bizonyítani ezt." Igen? Lássuk! Hol van a bizonyítás?


"A Föld tökéletes,és az egyetlen bolygó amin az ember élni tud."

Nono, ez azért így kicsit erős!

Egyrészt nem tudhatod, a jövőben még hány bolygón lesz képes megtelepedni az emberi faj.

Másrészt elfelejted azt, hogy nem az ember alakította a Földet magához, hanem a Föld adottságaihoz mérten legjobban alkalmazkodott emberi változat terjedt el a bolygón. A leletekből tudjuk, hány sikertelen változat pusztult ki, átadva az életteret egy jobban alkalmazkodott változatnak.


"A Nap és a Hold pontos távolságra van a Földtől.Véletlen lenne? Hmmm... Nem hinném."

Én sem hiszem. Tudom, hogy bizonyos fizikai törvények meghatározzák a stabil naprendszerek lehetőségeit, és nekünk szerencsére pont egy ilyen jutott. Az instabil naprendszerek/bolygók nem maradnak fenn elég hosszú ideig, hogy az élet kialakulhasson rajtuk. A Föld fizikai paraméterei pedig meghatározzák a rajta kialakult élővilágot.


A gyöngyszem!!!


"Sajnos sok ember hisz a Charles Darwin elméletében,hogy Majmok a leszármazottjaink,nos ezt is megcáfolnám."


Ez, csúcs! Ennyire bután elferdíteni még szerintem soha senki nem tudta a Darwin elméletét!

A majmok az ember leszármazottai!!! Ezt én is cáfolom, de szerintem SOHA SENKI nem állította ezt. VOLTAK, akik elferdítve az elméletet azt mondták, hogy abban az áll, hogy az ember a majom leszármazottja, de ez is ferdítés (Darwin soha nem állított ilyen leszármazást), mivel az ember és a majom csupán KÖZÖS ŐSTŐL származik, de egyik sem leszármazottja a másiknak. Darwin azt állította, hogy az élőlények ALKALMAZKODNAK a környezetükhöz (amelyik nem, az elpusztul). És ez igaz is.


"Persze sok a hasonlóság és az ember a majomra 90%-ban hasonlít az emberben,de ez butaság,el is mondom,hogy miért."

A mondatod önmagában butaság, mivel a saját állításodat cáfolod. De, lássuk, mondd, miért!


"Ugye sokan emlegetik a nagy ,,BUMM’’ elméletet.Ez is egy értelmetlenség."


Hát ennek semmi sincs az előzőekben beígért magyarázathoz. Az elmarad, helyette belekapsz egy teljesen más témába, melynek az evolúcióhoz, Darwinhoz, majomhoz, emberhez semmi köze!


"Ez a gyönyörű föld hogyan fejlődhet ezt ki volna egy nagy bummból,robbanásból?!Teljesen nevezetes,összefüggéstelen,értelmetlen ezt senki sem tudja,hogy hogyan jött létre minden,csak a NAGYBUMMAL akarják alátámasztani,csak sajnos az ember nem tudja feldolgozni,felfogni Bibliában lévő csodákat és Istent,ezért kell hinnünk."


Na ez megint összefüggéstelen zagyvaság, az értelmét (van?) sem tudom kibogozni. Megkérdőjelezed az ösrobbanás elmélet azon az alapon, hogy szerinted "senki sem tudja". Kéretik a magad nevében beszélni. Magára az ősrobbanásra bizonyítékként, csupán a táguló világegyetemet (amire van bizonyíték) és a kozmikus háttérsugárzást említeném. AZT valóban nem tudjuk, hogy mi volt az ősrobbanás előtt, de ezt valószínűleg soha nem is fogjuk megtudni, mivel annak a nyomait az ősrobbanás megsemmisítette.



"Amúgy rengeteg bölcsességet találhatunk a Bibliában.Szóval biztos,hogy volt valaki aki teremtett a világot,hogy ennyire tökéletes,csak mi emberek ezt tönkre tesszük.Biztos vagyok benne,hogy az Úr eljövetele megfog történni és várom azt a pillanatot amikor mindenki előtt az Úr megfog jelenni,akkor mindenki összefog rogyni,nem fognak a szemüknek hinni.A Bibliából ítélve bizto,hogy hamarosan itt lesz a világ vége.Ezt csak Isten tudja,hogy mikor. "



Hát, ez a te hited!

De semmi bizonyítékot nem adtál a bizonyosságod alátámasztására.

Így meglehetősen hiteltelen az egész írásod.

2017. szept. 24. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 követ62 ***** válasza:
19%

Talán azért, mert tényleg létezik?


És aki igazán ismeri annak van vele tapasztalata.

És aki tudja, érti mit tett értünk Jézus és miért, azok szeretnék, ha másnak is része lenne abban a jóban amit Krisztus megszerzett az áldozatával.


Legalábbis az én indítékok ez. De azt feltételezem, hogy másoknak is.

2017. szept. 24. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 Dr.D ***** válasza:
66%

Engedj meg még egy érvet Isten létezésére. Honnan tudom, hogy Isten létezik? Onnan, hogy beszélek vele minden nap. Nem a fülemmel hallom, ahogy válaszol, de érzem a jelenlétét, a vezetését, és tudom, hogy szeret, és hogy szükségem van a kegyelmére. Voltak az életemben olyan dolgok, amiknek az egyetlen lehetséges magyarázata Isten volt. Ő csodálatos módon megmentett és megváltoztatta az életemet, így nincs más választásom, mint elismerni az ő létezését és örülni neki. Önmagában egyik érvelés sem győzhet meg bárkit, aki nem akarja elfogadni ezt a fájdalmasan tiszta igazságot. Végülis Isten létét hit által kell elfogadni (Zsidók 11:6). A hit Istenben nem egy vak ugrás a sötétbe, hanem egy biztos lépés egy világos szobába, ahol már ott van az emberek 90%-a.



Isten a legfőbb lény

Isten létezésének elképzelése az elménkben létezik

A lény, aki a gondolatainkban és a valóságban is létezik nagyobb, mint a lény, aki csak az elménkben létezik

Ha Isten csak az elménkben létezik, akkor el tudunk képzelni egy magasabb lényt, aki a valóságban létezik

De nem tudunk elképzelni egy Istennél nagyobb lényt

Következésképpen Isten valóban létezik

2017. szept. 24. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:

Na várjál, ez nem olyan egyszerű hogy "úgyse lehet tudni hogy létezik-e Isten". És azt a sztereotípiát sem szeretem, hogy a hit az attól hit, hogy ellentéte a tudásnak, csak vak bizalom...


Hogy értsd mire gondolok: Milyen bizonyítást várnál Isten létezésére?

1. Tudományos bizonyítást, ahol kísérleti körülményeket állítasz be, és megismétled többször a kísérletet. (Ilyet nyilván nem lehet adni.)

2. Jogi bizonyításokhoz hasonló bizonyítás, ahol összeveted az eseményeket, és az alapján próbálod feltárni hogy mi is az igazság. (Ez már annál inkább!)


2.-nál hogy milyen eseményekre gondolok? Mondjuk Jézus feltámadása, mert ez indította útjára az egész keresztyénséget.

Adott egy maréknyi ember aki az életével is fizetett azért, hogy azt hirdesse, hogy látták a feltámadt Jézust.

Ez egy nagy összeesküvés lett volna a részükről? (Mivel hasznuk nem származott ebből, csak üldöztetés, majd kivégzés, ezért kétlem.)

Mindenki megőrült volna? Netán tényleg igaz az amit mondanak?

Mindenesetre valami történt akkor az ókori Palesztinában, ami átalakította az egész világtörténelmet...

2017. szept. 24. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim válasza:
53%
Szerintem a vallás az emberiség legsötétebb, legmocskosabb,legvisszataszítóbb a háttérben megbúvó sötét átkozott egy gonosz bugyra az az egész világnak!!! Mégis hány ember életét követelte már a fanatizmus, a vallások által kialakult ellentétek? Nincs az a betegség, az a vírus, amely ennyi áldozatot vont volna maga után! Mégis mi olyan jó a vallásban? Azt állítani, hogy már pedig igenis van Isten, és ennek tükrében a mocskos szentírásukra hagyatkozva nőket megkövezni, hitetleneket lefejezni, melegeket agyonverni, nőket megcsonkítani, csak mert ezek a r*hadékok hisznek valamiben! Értitek Ti ezt? Azért, mert ők HISZNEK, és ennek tükrében lehet gyilkolni! Senki meg ne merjen cáfolni ebben, mert ezek TÉNYEK!!! Szaud-Arábiában a nőket nyilvánosan halálra kövezik, ha egy férfit megcsal, a nők nem vezethetnek, az ő szent helyükre keresztény be sem teheti a lábát, a melegeket kivégzik! És miért is? Ja mert a mesekönyvükben ez van leírva! De, hogy tovább mennyünk beteg emberek halnak meg, a transzúfió életet menthetne, de a vallása nem engedi!!! Értitek, a nyomorult vallása miatt kell meghalnia! És miért mert ők meggyőződésből hisznek valamiben! MINDEN VALLÁS KÁROS!!! Miért nem látja már be végre az emberiség? Miattatok van minden rossz, ha nem lennétek ilyen hívő fanatikus ökrök nem lenne ennyi erőszak! Nem lennének halálra kövezve a nők, nem tiltaná meg semmi a véradást, nem lenne miből konfliktust generálni, ugyanis a semmiből elég nehéz! Viszont, ha az egyik ezt hiszi, a másik meg azt hiszi, a harmadik meg nem hiszi és ez persze csoportosan, abból gyilkolászás lesz! Ezt a történelem már ezerszer be is bizonyította. Szóval inkább ne legyen semmi, és akkor nem lesz min civakodni! Akkor nem lesz ilyen vita sem a gyakorin, sem kicsiben, sem nagyban, sem országos szinten, sem világszinten!
2017. szept. 24. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!