Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Isten miért nem segít nekünk...

Isten miért nem segít nekünk mindennapi életünk során?

Figyelt kérdés

Pár napja is reggel elég rossz idő volt, hideg, meg eső, és mennem kellett iskolába.


Letérdeltem, és megkértem Istent, hogy teleportáljon az iskolába, de nem történt semmi.


Tegnap este vacsora után később megint megéheztem, ezért leültem az asztalhoz, összetettem a kezemet, és megkértem Istent, hogy jelenjen meg előttem egy dupla sajtburger menü egy közepes fantával. Az asztal üres maradt.


Ilyen dolgokban miért nem segít nekünk Isten? Ezek semmiségek a világ megteremtéséhez képest.



2017. szept. 24. 15:26
 1/9 anonim ***** válasza:
49%
A Miatyánkban is azt imádkozzuk hogy "legyen meg a TE akaratod", nem hogy "legyen meg az én akaratom". Sajnos ilyen az élet.
2017. szept. 24. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
22%
Azért nem segit, mert elhagyta az embereket. Lemondott rólunk. Nézz szét a világban. Önzés, pénzéhség, nagyravágyás, háborúk, éhinségek stb. Ha istrn szerrtne bennünket és foglalkozna a teremtményeivel (azaz velünk), akkor ezekből kimentené az övéit. De nem teszi. Hazudott az embereknek a "teremtő". Ez az igaz képe istennek. A bibliában is brnnr van, hogy isten úgy szerette a világot. Múlt időben.
2017. szept. 24. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
34%

Már ne haragudj: honnan tudod, hogy MOST mennyit segít?

Lehet, hogy a segítsége nélkül csak 3 óra lenne az egész életed (akkor ugye csak baktériumok léteznének).

De az is lehet, hogy a folyamatos segítsége nélkül még az atomok se léteznének most itt.

2017. szept. 24. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Ilyen szinten nem segít, nem vagyunk a mennyországban. Ha itt minden szép és jó volna, miért vágynánk oda?
2017. szept. 24. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
69%

Kedves Kérdező!


Vicces vagy, amikor azt hiszed magadról, h vicces vagy.

2017. szept. 24. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

"miért vágynánk oda?"

Istennek nem lehet szempont az, hogy itt szándékosan rosszat tegyen nekünk, hogy jobban vágyjunk a mennybe.

2017. szept. 24. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Segít.
2017. szept. 24. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Blaster123 ***** válasza:
77%

"hogy jelenjen meg előttem egy dupla sajtburger menü egy közepes fantával"

Próbáltad már 1 db sajtburgerral és kicsi fantával?

2017. szept. 24. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Mert én közben azt kívántam, hogy senki más kívánsága ne teljesülhessen, és az én szavam többet ért. Hehe, jól kiszúrtam mindenkivel.
2017. szept. 27. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!