Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Jézus miért támadt fel? Miért...

Jézus miért támadt fel? Miért nem ment egyből az Atyához?

Figyelt kérdés
2017. okt. 27. 14:16
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
29%
Van valaki, aki ilyet nem tud?
2017. okt. 27. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 Mansour ***** válasza:
0%
A Korán szerint nem is halt meg, hanem ment egyből...
2017. okt. 27. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 Darkmoon80 ***** válasza:
0%
A Biblia sem ír feltámadásról (legalábbis a legrégebbi ismert teljes Biblia) későbbi hozzátoldás!
2017. okt. 27. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
40%
Meg akarta mutatni magát az apostoloknak, különben nem hitték volna el, hogy feltámadt, és hogy nem a halálé volt az utolsó szó. Anélkül nehéz lett volna egyházat alapítania.
2017. okt. 27. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Jézusom, hát ez volt a poén az egész hajcihőben. Ahogy az előző is írta. Van élet a halál után, szóval ne legyetek elkenődve, bla-bla-bla. Ilyesmi.

Na, lehet ezt is lepontozni, minek kellett nekem ide írnom.....

2017. okt. 27. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 Darkmoon80 ***** válasza:

Azért csak rákérdeznék!


Akik állítják, hogy van/lesz túlvilági élet, feltámadás, azok mire alapozzák ezt a feltételezést???


Ha precedens alapon (Jézus), akkor vajon magára, Jézus feltámadására milyen bizonyítékuk van?

2017. okt. 28. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

"Akik állítják, hogy van/lesz túlvilági élet, feltámadás, azok mire alapozzák ezt a feltételezést??? "

A GYAK-on lévő pár bigott ateistán kívül mindenki tudja, hogy Jézus élt. Bizonyítékot szeretnél? Nézz utána. Javaslom, hogy beszélj igazi történészekkel. Csodálkozni fogsz

2017. okt. 28. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Hát megírta a Riposzt is, nem tudom mi kellene még, de tényleg. :D

[link]

Igaz, hogy nulla konkrétumot tartalmaz a "cikk", de akkor is. :)

2017. okt. 28. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 Darkmoon80 ***** válasza:

Kedves 43%-os!


Felhívom rá a figyelmed, mielőtt a "válasz küldése" gombra klikkelsz, érdemes először ELOLVASNI (és megérteni!!) azt, amire válaszolni akarsz!!!!


Idézem, amit írtam:


"Akik állítják, hogy van/lesz túlvilági élet, feltámadás, azok mire alapozzák ezt a feltételezést???

Ha precedens alapon (Jézus), akkor vajon magára, Jézus feltámadására milyen bizonyítékuk van?"


Értelmezem a kedvedért, hogy könnyen érthető legyen!

A kérdésem arra vonatkozik, a FELTÁMADÁSRA van-e bármely bizonyíték?


Erre milyen értelemben válasz az, amit írsz? "A GYAK-on lévő pár bigott ateistán kívül mindenki tudja, hogy Jézus élt."


Nem vontam kétségbe a létét. Jézus, mint ember szerintem is élt, prédikált, keresztre feszítették, és meghalt a kereszten. De a feltámadására nézve van konkrét bizonyíték?

2017. okt. 28. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 Darkmoon80 ***** válasza:
55%

Kedves #8-as!


Érdekes a cikk, bár konkrétan Jézusra vonatkozóan nem sok megerősítést jelent, mivel abban semmi különöset nem látok, hogy egy ókori város romjai között zsinagóga nyomaira bukkannak a régészek, ahol vallási viták is zajlottak.


Talán konkrétabb lenne a dolog, ha némi utalás lenne valamelyik megtalált írásban egy messiásra vagy Jézus nevű emberre. Olyan szempontból nincs jelentősége a dolognak, hogy 43%-os megjegyzésével szemben, én nem tagadom Jézus létét.


Hozzáteszem, azért kissé hiteltelenné teszi magát az orgánumot a cikk közben elhelyezett másik írásukra utaló reklám: "Jézus Krisz­tus él, és par­la­menti kép­vi­selő akar lenni!".

2017. okt. 28. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!