Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Vallasos emberek miert "ateist...

Vallasos emberek miert "ateistaznak" folyton?

Figyelt kérdés
Arra a jelensegre gondolok, amikor megbelyegzo hangnemben, altalanositva hasznaljak ezt a kifejezest, Es sokszor nem is pontosan. Pl vallaskritikat megfogalmazok azok mind "ateistak". Honnan erred ez a szohasznalat? Meg miert igy toljak? Kb ugyanaz, mint a nacizas, komcsizas, rettenetesen primo, leegyszerusito, gyulolkodo, ,megis nagyon elterjedt.

#Ateistazas
2017. nov. 7. 23:07
1 2 3 4
 1/39 anonim ***** válasza:
65%
Valláskritizálók többsége ateista nézeteket vall,így nem igazán érthető a probléma felvetésed,az meg,hogy pejoratív értelmű lenne csak bebeszéled magadnak.
2017. nov. 7. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/39 A kérdező kommentje:
En okadok a keresztenyektol,semmifele vallast nem kovetek, megsincs semmi kozom az ateizmushoz. A gyulolkodo ertelmu szohasznalat pedig szerintem teljesen egyertelmu.
2017. nov. 8. 00:21
 3/39 Ozmium42 ***** válasza:
71%
Te magad írtad le, hogy ez a jelenség nem az ateistákról szól, hanem arról, hogy megbélyegezzük azt, aki nem ért velünk egyet. A bélyeg mindig az aktuális világkép által megadott ellenségképből adódik. Náci vagy, komcsi vagy, fasiszta vagy, zsidó vagy, orosz ügynök, libsi, Soros-bérenc vagy, és így tovább.
2017. nov. 8. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/39 anonim ***** válasza:
12%
Istennek nem kellett volna ilyeneket teremtenie.
2017. nov. 8. 02:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/39 anonim ***** válasza:
93%

De ha te "leokádod" a keresztényeket,akkor milyen alapon várod el,hogy pontosan szólítsanak meg téged és találják ki gondolatban,hogy neked mi a világképed? Milyen suttyó proli vagy már? Ha értenél az emberi gondolkodáshoz tudnád,hogy az ilyesfajta leegyszerűsített általánosítás evolúciósan előnyös tulajdonság és mindenki alkalmazza,mert különben eléggé nehézkes lenne az emberi kommunikáció...

Látszatprobléma,csak játszod az agyad.

2017. nov. 8. 04:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/39 anonim ***** válasza:
92%

Én teljesen el vagyok képedve!


Miért sértés egy ateistának,ha ateistának minősítjük?


Az egy dolog,hogy a magyarul köznyelvben használt "istentelen"szó sérti finom lelkivilágukat,de könyörgöm,mondják már meg milyen meghatározást engedélyeznek azok megnevezésére,akik nem hisznek Istenben,vagy istenekben.

2017. nov. 8. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/39 Andizsuzsi ***** válasza:
100%

"En okadok a keresztenyektol,semmifele vallast nem kovetek, megsincs semmi kozom az ateizmushoz"


És én vagyok megbélyegző, ha azt mondom, ateista vagy?

Az ateizmus nem homogén ideológia, hanem számos különböző eszmei irányzat összessége. Eredeti jelentése szerint istentelenség, jelenleg számos irányzattal. Szóval igen, szerintem ateista vagy.

2017. nov. 8. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/39 Darkmoon80 ***** válasza:
100%

Kedves Kérdező, kedves 45%-os!


Meg kell mondjam, (bár rendszeresen voltak nézeteltéréseink 45%-os kollégával :-) ) pontosan az "istentelen " szó használata miatt, most teljesen vele értek egyet! (zöld kezecske is ugrott) Kedves 45%-os, engem nyugodtan nevezhetsz ateistának, cseppet sem sértődök meg rajta, sőt köszönöm, hogyha ezt a szót használod és nem a vitatott másikat!



Kedves Kérdező, bizonyára félre értesz valamit. Az ateizmus, mint szó, nem sértő. Azt a tulajdonságot jelenti, ha valaki nem hisz egy/több istenben.

Vannak olyan ateisták, akik tagadják bármilyen isten létezését (kemény vonalasok) és vannak akik csupán bizonyítékok hiányában úgy gondolják, hogy nincs az istenben való hitnek alapja, tehát részükről, inkább az olyan világképet tartják valószínűnek, amelyben nincs isten. (isten = magasabb rendű, a természeti törvényeknek nem alárendelt entitás, teremtő, stb., általános, nem konkrét megjelenési forma, ezért nem nagy Í).


Maga a szó nemzetközileg elfogadott, a magyar nyelvben is meghonosodott.


Tényleg nem értem pusztán a szó elleni ellenszenvedet.

Ugyanúgy, mint a keresztény szó sem gyűlölködő, önmagában nem sértő az ateista jelző sem szerintem senkire nézve. Én nyugodtan mondom magamra: Ateista vagyok, nem hiszem Isten létét.


Nyilván rengeteg múlik a szövegkörnyezeten, de az már más tészta.


Úgy már valóban bántó lehet, de akkor sem maga a szó, hanem szöveg összességében.

Egy ilyen kijelentés például: "En okadok a keresztenyektol" szerintem valóban bántó!


Nem a keresztényekkel van a baj, nem is a vallásos emberekkel, hanem mindig a túlzásokkal, a fanatizmussal, az ostobasággal, a vakhittel.

Lehet hívő, vagy ateista, ha megadja embertársainak a kellő tiszteletet, toleráns, segítőkész , számomra egyformán értékes ember.

2017. nov. 8. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/39 anonim ***** válasza:
100%

"En okadok a keresztenyektol,semmifele vallast nem kovetek"


Semmi keresnivalód nincs a vallás/valláskritika helyen! Eredj a disco wc-be okádni. Szerintem senkinek nem jutna eszébe téged "ateistának" nevezni- az egy emberi szintet követel meg, hogy tudja, értelmesen ki tudja fejteni, hogy mit tagad.

Te pedig egy emberalatti szinten vagy. A disco-wcbe jó az is, eredj!

2017. nov. 8. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/39 anonim ***** válasza:
84%

"En okadok a keresztenyektol,semmifele vallast nem kovetek, megsincs semmi kozom az ateizmushoz"

.

Ha a keresztények nem smakkolnak világnézetedhez, ám az ateizmushoz sincs közöd, áruld el, kérlek, ki, milyen a te Istened!

Az itt legismertebb vallások közül még zsidó, vagy muszlim is lehetsz. (Ráadásul mindkettő "okádik" a keresztényektől...

2017. nov. 8. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!