Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Jehova tanúi! Mit gondoltok...

Jehova tanúi! Mit gondoltok az etióp kincstárnok történetéről és a következményeiről?

Figyelt kérdés

Kifejtem! Isten angyala utasítja Fülöpöt arra hogy induljon el! Ő el is indul és találkozik a kincstárnokkal. Tehát ez biztos hogy Istentől való dolog volt.

A kincstárnok miután megkeresztelkedett hogyan tartotta a kapcsolatot a jeruzsálemi vezető testülettel? Mert hogy hitét terjesztette hazájában az vitán felül áll. Maradt e fent levelezés? Vagy hogyan kapott választ más kérdéseire ha nem állt kapcsolatban az akkori vezető testülettel? Pl. a körülmetélés kérdésében!


2017. nov. 8. 11:43
 1/10 anonim ***** válasza:
26%

Az írásokban konkrétan említik, hogy a gyülekezeteket rendszeresen látogatták azok a felvigyázok, akiket a Jeruzsálemi vének küldtek el levelekkel, amiket felolvastak minden gyülekezetnek.

ez későbbiekben a Biblia része lett.

ennél fogva mindenki aki keresztény lett és rendszeresen látogatta a gyülekezetet mindig értesültek mindenről, amiről a vének határoztak.


Hidd el a kincstárnok is és mindenki más így megkapta a kellő vezetést utasítást.

2017. nov. 8. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Több verziót átnézve sem találtam olyan szót, hogy felvigyázó.
2017. nov. 9. 05:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

"Hidd el a kincstárnok is és mindenki más így megkapta a kellő vezetést utasítást."


Higgyem el? Csak ennyi? Coccomaci te meg akkor hidd el azt hogy ,amit a pápa mond az úgy igaz ahogy mondja.

Eszedbe ne jusson megvizsgálni vagy utána nézni csak hidd el. Azért mert én ezt írom neked és ennyi elég is! Ugye?

Te az a fajta vagy aki csak úgy aláír mindenféle papírt anélkül hogy elolvasná?


2. válaszoló.


"Több verziót átnézve sem találtam olyan szót, hogy felvigyázó."


Ennek a kifejezésnek hogy "felvigyázó" a görög megfelelője az hogy episkopos.

Ez a görög szó több jelentéssel is bír!

[link]

"A szó a görög επισκοπος (episzkoposz) szóból ered, melynek jelentése felügyelő, őrködő."

- Vagy gondolj arra a szóra hogy periszkóp aminek szó szerint az a jelentése hogy körbetekintő! Ez szintén egy görög eredetű szó!

2017. nov. 9. 10:35
 4/10 Tantételbeli ***** válasza:
100%

Kedves coccomaci!


Nem nagyon szoktam más hozzászólót megkérdezni, de a válaszod nagyon frappánsnak tűnt, viszont engedj meg nekem néhány - nekem legalábbis, mint bibliaolvasónak - logikusnak tűnő kérdést.


Írod: "Az írásokban konkrétan említik, hogy a gyülekezeteket rendszeresen látogatták azok a felvigyázok, akiket a Jeruzsálemi vének küldtek el levelekkel, amiket felolvastak minden gyülekezetnek. "


1. Kikre gondolsz pontosan "felvigyázók" (episkopos) alatt, akik látogattak? Milyen céllal látogatták ők a keresztény gyülekezeteket? Mi volt elsődleges célja szolgálatuknak?



2. "a gyülekezeteket rendszeresen látogatták"


Milyen "rendszerességgel"? Volt erre valami ütemterv az első században?



3. "akiket a Jeruzsálemi vének küldtek el"


Minden esetben a jeruzsálemi vének küldték őket? A jeruzsálemi testület volt a központi szerv az első századi keresztény világban?



4. "amiket felolvastak minden gyülekezetnek"


Minden (Jeruzsálemből jövő) levelet felolvastak mindenhol (minden keresztény közösségben/gyülekezetben) az első században? Mit tartalmaztak ezek a levelek? Miket határoztak meg konkrétan?

2017. nov. 10. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Miután megkeresztelte Fülöp, megkapta az etióp Isten szellemét. Mivel a szentszellem gyorsan elvezette Fülöpöt, valószínűleg sehogy nem állt kapcsolatban az etióp a jeruzsálemi vénekkel. Pál apostolt is közvetlenül hívta el Krisztus, majd később együttműködött a jeruzsálemi vénekkel.

Gondolom ebből a történetből le kell vonniuk egy tanulságot Jehova Tanúinak. Pl., hogy Isten nem csak a vezetőtestületen keresztül gondoskodik oktatásról?

Én ezt Jehova Tanújaként nem vitatom.

2017. nov. 11. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 Tantételbeli ***** válasza:
100%

Kedves 5-ös!


Bevallom, kicsit megdöbbentett a válaszod. Jehova Tanújaként azt írod: "a történetből le kell vonniuk egy tanulságot Jehova Tanúinak. Pl., hogy Isten nem csak a vezetőtestületen keresztül gondoskodik oktatásról?"


A szomorú igazság az, hogy nem nagyon látni arra esélyt, hogy a mindenható Vezető Testület valaha is megfosztaná önmagát attól a privilégiumtól, hogy ők alkotják Isten "látható földi csatornáját", melyen keresztül az "igazság" kiáramlik. (Vagyis egyedül ők tudják és ők hivatottak a Bibliát értelmezni). Ha ezt valaha is elismernék, minden hatalmuk füstté válna, ezért ezt sosem fogják megtenni.


Így a Tanú hívők sajnálatosan meg vannak fosztva Isten fiainak dicsőséges szabadságától és nem kutathatják és értelmezhetik Isten Szavát a Szellem segítségével (ahogyan egy kereszténynek tennie kellene), hanem továbbra is kénytelenek a Társulat/Szervezet függőségében élni.


Azok az igazi őszinte és valóban szellemi gondolkodású Tanúk pedig, akik felismerik, hogy valójában nem a Vezető Testület hirdeti az (abszolút) igazságot, nem sokáig maradnak Tanúk, mivel belátják/megértik, hogy a Szervezethez való kötődés inkább gátja a szellemi/hitbéli fejlődésnek.

2017. nov. 11. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Valóban megdöbbentő volt olvasni egy ilyen választ.

Az meg egyenesen kész csoda hogy te Jehova tanújaként ezt nem vitatod!

2017. nov. 11. 11:26
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Örülök a reagcióknak, a válaszom őszinte volt. Egyébként 20 éve vagyok tanú, és nem vagyok vakbuzgó, használom a fejem és a szívem is a vallásom gyakorlása közben.
2017. nov. 11. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

"Egyébként 20 éve vagyok tanú, és nem vagyok vakbuzgó, használom a fejem és a szívem is a vallásom gyakorlása közben."


Ez nagyon eltér a kérdésemtől. De roppant kíváncsivá tettél.

Hogyan néz ki ez a gyakorlatban? Szóval hogyan egyeztetted össze a vallás gyakorlatodat azzal hogy használod a fejedet a szívedet és nem vagy vakbuzgó?

2017. nov. 11. 12:28
 10/10 Tantételbeli ***** válasza:

Kedves kérdező!


Szerintem a Tanú némileg mindenképp bizonyságát adta, hogy "nem vakbugó", mivel olyan véleményt fogalmazott meg, amely egyértelműen szemben áll a "hivatalos" (JT/Vezető Testület/Társulat) tannal. Ugyanis már az is "hitehagyás"-nak minősül az egyháza részéről, hogy ilyet nyilvános fórumon leírt.


Ezzel bizonyságát adta annak is, hogy "használja a fejét", vagyis képes önállóan gondolkodni bizonyos bibliai dolgok felől. Ehhez tudni kell, hogy erre a legtöbb Tanú nem is hajlandó, mivel teljesen függőségben vannak hitbéli/tanításbeli dolgokban a VT/Társulattól.



Kedves Tanú!


"használom a fejem és a szívem is a vallásom gyakorlása közben"


Helyes, jól teszed. Tetszik, hogy olyan véleményt írtál, mely egyértelműen szemben áll azzal, amit hinned/vallanod kell(ene), mivel ezt követeli meg tőled az egyházad. (Pontosabban a Vezető Testület, mely a "hű és értelmes rabszolgának" azonosítva magát azt állítja, egyedül ők képesek és hivatottak a Biblia értelmezésére. Minden igazi keresztény, de szimplán egy Bibliaolvasó is könnyen belátja, mekkora hazugság ez.)


Egy kis tanács a részemről, ha elfogadod: ne elégedj meg a kiadványok olvasgatásával, sőt inkább azt mondom, hogy inkább a színtiszta Szentírást olvasd, és ne csak az Új Világ fordítást, hanem javaslom a Károli, ÚRB, EFO fordításokat.


"Egyébként 20 éve vagyok tanű"


Vannak sokan, akik még ettől is lényegesen több időt töltöttek Jehova Tanúi között, és Isten elhívta őket onnan, hogy igazán fiai legyenek.


Isten áldjon!

2017. nov. 11. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!