Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Kreacionisták, titeket mi...

Kreacionisták, titeket mi győzne meg arról, hogy a teremtéstörténet csak egy jelképes leírás a korabeli ember szemszögéből?

Figyelt kérdés
2017. nov. 9. 12:11
1 2 3 4 5 6 7
 1/64 anonim ***** válasza:
7%
Hát mivel az evós ateista materialisták annyi tudománytalan marhaságot összehordtak már, hogy kvázi indirekt ők bizonyították, hogy a hatnapos teremtés az igaz. A te félelmed a Bibliától is ezt erősíti bennem
2017. nov. 9. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/64 A kérdező kommentje:
Miért, tudsz mondani egyetlen dolgot is, ami a hatnapos teremtés mellett szól?
2017. nov. 9. 12:18
 3/64 anonim ***** válasza:
14%

"Miért, tudsz mondani egyetlen dolgot is, ami a hatnapos teremtés mellett szól?"

Persze, rengeteget. De neked nem fogok, mert te nem az igazságot keresed, hanem szalmabáb vitába akarsz belerángatni:) Higgy a törzsfejlődésben, én meg a teremtésben. Ez így rendben van?

2017. nov. 9. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/64 A kérdező kommentje:

"Persze, rengeteget. De neked nem fogok"

Szóval marad a mese habbal, bizonyíték nuku. Értem én...

2017. nov. 9. 12:24
 5/64 anonim ***** válasza:
17%

"Szóval marad a mese habbal, bizonyíték nuku. Értem én..."

Gyermekded provokálás. Úgy tartod, ahogy akarod. Ha az igazságot keresnéd, nem velem szájalnál, hanem bőszen olvasnál, tanulnál, gugliznál, gondolkodnál. Ez így elég karcsú

Én, amikor az igazságot kerestem, nem trollkodtam sem az ateista sem a vallási rovatokban. Ezért én megtaláltam az igazságot, és ezért nem találtad meg te, csak az evós mesevilágod.

2017. nov. 9. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/64 anonim ***** válasza:
37%
Jó. Jelképes leírás. Magyarázd el, kérlek, hogy ha jelképes leírás, akkor miért nem lett volna tök mind1, ha pl. előbb írja le a Nap vagy a csillagok teremtését a Földénél. Mi ennek a rejtett jelentősége?
2017. nov. 9. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/64 A kérdező kommentje:

Kerestem, nem találtam, csak mellébeszélést és áltudományos fantazmagórákat, amiknek semmi valóságalapja.

Ezért kérdeztem itt.

De mielőtt mást próbálsz lededósozni, gondold végig mit csinálsz! "Márpedig nekem van igazam, csakazértis, de azt neked nem fogom megmondani hogy miért, de akkor is nekem van igazam, blee!"

Nőj fel, mielőtt ezzel a durcás ovis stílussal járatod le magad egy újabb "vitában"!

2017. nov. 9. 12:36
 8/64 A kérdező kommentje:

"Magyarázd el, kérlek, hogy ha jelképes leírás, akkor miért nem lett volna tök mind1, ha pl. előbb írja le a Nap vagy a csillagok teremtését a Földénél. Mi ennek a rejtett jelentősége?"

A Föld jelentőségének hangsúlyozása például.

Sokféle válasz lehetséges. Számomra annyi biztos, hogy ha azt biztosan tudom, hogy a szó szerinti verzió teljes ellentmondásban áll a valósággal, akkor annak garantáltan nincs értelme, hogy így értelmezzük.

2017. nov. 9. 12:39
 9/64 anonim ***** válasza:
68%

"A Föld jelentőségének hangsúlyozása például."

Hm... És az, hogy a növényeket is korábban teremti, akkor az a növények jelentőséghangsúlyozása miatt van?

Ó, szegény ember akkor nem túl jelentős, ha utoljára hagyta.

2017. nov. 9. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/64 anonim ***** válasza:
13%

"Kerestem, nem találtam, csak mellébeszélést és áltudományos fantazmagórákat, amiknek semmi valóságalapja.

Ezért kérdeztem itt. "

Ok, akkor te ebben hiszel én meg abban. Rendben?


"Nőj fel, mielőtt ezzel a durcás ovis stílussal járatod le magad egy újabb "vitában"!"

Nekem ez továbbra is gyermekded provokálás


Ne haragudj, hogy nem vitatkozom az evóról. Hidd el, majd túl leszel rajta


Akárminek tartasz és nevezel, részemről indifferens. A félelmeidről szépen árulkodik és engem mulattat a vergődésed, de ez utóbbi szintén lényegtelen tény. Szeretem megfigyelni az Isten ellen rugózókat, olyan szépen leírja a Biblia előre ezeket

2017. nov. 9. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!