Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Keresztények! Miért hisztek...

Keresztények! Miért hisztek Istenben?

Figyelt kérdés

2017. nov. 9. 14:52
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
25%
Én nem hiszek Istenben,hisz tapasztalataim útján tudom,hogy létezik.
2017. nov. 9. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 A kérdező kommentje:
#1 de még nem is láttad meg ilyenek :D Honnan tudod? XD
2017. nov. 9. 16:38
 3/25 anonim ***** válasza:
24%

Nana, attól hogy nem látsz valamit, attól nem is lêtezhet?


Ha látok egy festményt, miért ne mondhatnám hogy szerintem nem magától jött létre, hanem valaki megfestette?

(Ebben a hasonlatban Isten a festő, a festmény a teremtett világ, te meg azon gondolkozol hogy ha nem látod a teremtőt, attól vajon létezhet-e.)

2017. nov. 9. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 A kérdező kommentje:

[link]


na persze...

2017. nov. 9. 18:51
 5/25 Tyler913 ***** válasza:
55%
Én azért hiszek Istenben,mert személyesen,az életemben nagyon sok dologban tapasztaltam meg az Ő gondviselő szeretetét. Lassan eljutottam oda,hogy az Ő jelenléte megélt valóság az életemben,ami a puszta hittől indulva ("hiszem,hogy lennie kell") egyre inkább érzelmi megtapasztalássá is válik (érzem a folyamatos jelenlétét).
2017. nov. 9. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 A kérdező kommentje:
Érdekes, én nem érzem az ,,ő gondviselő szeretetét'' meg a ,,jelenlétét'' meg ha imádkozok hozzá le se ..arja. XD
2017. nov. 9. 20:42
 7/25 Tyler913 ***** válasza:
66%

Azért,hogy ezt valóban érezze az ember,komolyan meg kell dolgozni. Nem biztos,hogy mindenkinél ugyanúgy megy,mint nálam,de az én esetemben először jön az,hogy ésszel tudok és értek valamit,és utána kezdem érezni is. Először én is csak "ész-hívő" voltam,azért jártam templomba,mert erre neveltek,és valamiféle elvont hitem volt egy Istenben,aki van valahol.


Akkor kezdett ez megváltozni,amikor eljutottam oda az életemben,hogy igazán szükségem volt Isten vigasztalására,szabadítására. Akkor tapasztaltam meg,mit jelent újjászületni,bűnöket lerakni,tiszta lappal kezdeni. Az,hogy a jelenlétét érezzem,egy itt elkezdett út,amely a mai napig tart,és egész életemben tartani is fog,mert napi odaszánt időt és figyelmet igényel.


Te miért imádkoztál?

2017. nov. 9. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
18%

Ha ismernéd az élet forrását, másként gondolkodnál róla

Isten szeretné ha az a emberek megismernék Őt,ezért bemutatkozik a szaván keresztül, valamint a Fia is mindent meg tett , hogy kellő képen utánozza, vissza tükrözze az Atyját.

2017. nov. 9. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 A kérdező kommentje:
#7 nagyapám kórházban volt másfél-két hónapig, és meghalt. (előtte én is hívő voltam) mindig hallom ezeket hogy ,,beteg lett, rokona imádkozott, meggyógyult'' Isten szeret meg stb... na még mit nem.
2017. nov. 9. 21:31
 10/25 anonim ***** válasza:
16%

Igen. Jézus ma is gyógyít. Nem arra kell gondolni hogy elmondok egy imát és várni a csodát, folyamatosan kell imádkozni."Virasszatok és imádkozzatok, hogy kísértésbe ne essetek"


Segítségül kell hívő a Szentlelket, aki mindeneket megvilágosít, akinek ereje nem egyszeri hanem örök.

2017. nov. 9. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!