Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Hogyan lehet hatékonyan és...

Hogyan lehet hatékonyan és inteligensen lekoptatni a Jehovistákat? Én is Tanú voltam de én mindig értettem az első szóból, de amit most csinálnak..

Figyelt kérdés

2017. dec. 7. 07:14
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
99%

Hozzám hogyha közeledni próbálnak, akkor megmondom, hogy köszönöm szépen nem érdekel és megyek tovább az utamra(mivel általában az utcán találnak meg).

Ha itthon próbálkoznának, akkor ugyanúgy köszönöm szépen , nem érdekel és becsuknám az ajtót előttük.

Ha nem vagy határozott és nem zárod le a beszélgetést, akkor próbálkozni fognak tovább, legyen az jehova tanúja, xy alapítványnak gyűjtő néni, hajléktalan, kéregető..Akárki.

Egyértelműen jelezni kell, hogy bocs de nem,vége a beszélgetésnek és kész.

Ha értelmesem megindokolod, hogy miért nem, akkor fenttartod a beszélgetést és nem hagyják abba.

Nekem nincs kedvem ehhez és az ő idejüket sem rabolnám.

2017. dec. 7. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
100%

Csatlakozom az elsőhöz, a lényeg a határozottság.

Én elég magabiztos hangnemben csak annyit mondtam, hogy "köszönöm, de nem érdekel", és azzal le is tudtuk, nem zaklattak tovább.

2017. dec. 7. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
100%
Volt egy ilyen részlet valamelyik tatárjárásos könyvben, hogy bementek a mongol jurtába hitet téríteni... és vacsora lett belőlük.
2017. dec. 7. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
100%

Ha utcán próbálnak leszólítani, akkor eleve nem veszem fel a szemkontaktust, nem reagálok, csak elmegyek mellettük.

Ha nagyon próbálkoznak, akkor közlöm, hogy van vallásom és nem akarok áttérni semmi másra :D

Ha otthon próbálnak meg zaklatni, akkor egyszerűen nem engedem be őket, ha kapuznak. Ha már bent vannak az épületben, akkor nem nyitom ki az ajtót, ha kopognak.

2017. dec. 7. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim válasza:
100%

Én azt szoktam mondani, hithű ateista vagyok. Erre úgy meglepődnek, hogy nem tudnak mit szólni.

Mindig beválik.

2017. dec. 7. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
21%
én pl a derékszíjamba tűzöm diszkréten (engedéllyel tartott) gézpisztolyomat és úgy megyek ki ha csöngetnek szinte szólnom sem kell ha meg mégis közlöm velük hogy épp aludtam és azt álmodtam hogy ba.zom épp anyukat aki nagyon dühös lett azért rájuk mert megzavartak ,egyből lépnek
2017. dec. 7. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
100%

Hozzánk házhoz rendületlenül jártak régebben azután is, hogy megmondtuk, hogy nem érdekelnek minket.

Aztán mamám egyszer kiment hozzájuk, és megmondta nekik, hogy ennek az ateista háznak ne próbálják meg a nyugalmát mégegyszer felzaklatni. :D Azóta nem jöttek.

Az a baj, hogy sokszor nem értik meg, hogy a nem az nem, és tovább próbálkoznak, mert úgy vannak vele, hogy ha értelmesen, szépen küldöd el őket, akkor csak kéreted magad. Persze, tudom, nem kell rögtön bunkózni, de ha már többször is felkeresnek és nem értik meg, hogy hagyjanak békén, akkor már kicsit eldurran az ember.

2017. dec. 7. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 A kérdező kommentje:
Köszönöm a Válaszokat
2017. dec. 7. 14:34
 9/31 anonim ***** válasza:
Nekem anno tele volt Sátánista jelképekkel a táskám, így amikor adták volna a kis szórólapjukat, rámutattam a tatyóra és mondtam, hogy "Kicsit különböznek a nézeteink.", ez mindig bevált. :D
2017. dec. 7. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
50%

"Hogyan lehet hatékonyan és inteligensen lekoptatni a Jehovistákat?"


Behívod őket és bizonyságot teszel a hitedről és Krisztus Jézusról. Illetve ezt kéne. De mikor azt látod, hogy ontják magukból a hazugságot, hogy nem lehet velük beszélgetni, mert ha többet tudsz, mint ők, akkor inkább vagy elmennek egy nemvitatkozom felkiáltással, vagy papagáj módra ismételgetnek ugyanazt. Egyiket sem bírja az ember idegekkel hosszútávon.

2017. dec. 8. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!