Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Kedves keresztény hívők! A...

Ákos13 kérdése:

Kedves keresztény hívők! A Föld lapos szerintetek? Mert a szent könyvetek szerint az.

Figyelt kérdés

Jelenések könyve 7.1

Dániel könyve 4. fejezet 8

Jób 38:12-13

Plusz még Máté evangéliuma 4.8 is csak egy lapos földön lehet igaz.



2018. jan. 26. 00:46
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 1/86 anonim válasza:
100%
Keresztény vagyok, de nem hiszem ,hogy lapos lenne
2018. jan. 26. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/86 A kérdező kommentje:
Tehát szerinted a Biblia hazudik, de keresztény vagy.
2018. jan. 26. 00:56
 3/86 anonim ***** válasza:
85%
Megkezdődött az éjszakai troll műszak.
2018. jan. 26. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/86 anonim ***** válasza:
71%

Bele lehet magyarázni ezt is a Bibliába, de konkrétan nem jelenti ki.

Ilyen tévedéseket mint a lapos Föld meg a fiatal Föld és társaik, csak azok magyarázzák bele akik olyan részeket akarnak szó szerint venni a Bibliából, amik egyértelműen nem szó szerinti leírások.

Ez pedig csak a keresztények elenyészően kis részére igaz.

Azaz hiba, ha ez alapján a kreacionista kisebbség értelmezése alapján általánosítasz a kereszténységre nézve.

2018. jan. 26. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/86 A kérdező kommentje:

Értem. Szóval majd te megmondod, mi az, amit szó szerint kell értelmezni, és mi az, amit nem. Így önkényesen szelektálgatsz, ugye?

Amit a tudomány megcáfol, az mehet a süllyesztőbe, amit meg még nem, azt elfogadod, de csak ideig-óráig, aztán azt is kidobod?

Hát mondok neked valamit. Ha A Genezis nem igaz szó szerint, akkor nem volt miért meghalnia Jézusnak, és akkor az is csak egy jelképes sztori, nem gondolod?

2018. jan. 26. 01:19
 6/86 anonim ***** válasza:
77%

Lol, nem is vagyok keresztény, ember, kicsit vegyél már vissza :D

Csak erre jártam, és már megbocsáss, de olyan szinten értelmetlen a kérdésed hogy muszáj volt rámutatnom.

2018. jan. 26. 01:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/86 A kérdező kommentje:
Jó, bocsi, ne haragudj, azt hittem, te is ilyen megrögzött szinkretista keresztény vagy.
2018. jan. 26. 01:46
 8/86 anonim ***** válasza:
32%

Egyébként meg józan ész kérdése az egész.

Ha tudjuk hogy a fű zöld, de a Biblia azt írná hogy lila, épeszű ember akkor nem azt kezdi terjeszteni hogy a fű az lila, hanem továbbra is tudja hogy zöld, a Bibliában pedig megpróbál rájönni a nyilvánvaló jelkép értelmére.


Gyakorlatilag ugyanez a helyzet az említett példákkal is. Tudjuk hogy a Föld gömb (geoid) alakú, és több mint 4,5 milliárd éves. Akkor nyilván akinek megvan a magához való esze, nem azt kezdi hangoztatni hogy a Föld egy 6000 éves korong, hanem képes metaforákban gondolkodni.

2018. jan. 26. 01:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/86 A kérdező kommentje:
Oké, de akkor az egész "ihletett" szöveg egy nagy metafora. Mert ha csak egy szó nem igaz az egész, akkor mi a garancia rá, hogy a többit is egy mindenható Isten ihlette?
2018. jan. 26. 02:00
 10/86 A kérdező kommentje:
*az egészből
2018. jan. 26. 02:00
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!