Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Keresztények, szerintetek nem...

Keresztények, szerintetek nem "korcs" gondolat, hogy minden ember bűnös, és az élet értelme az "öncsonkítás"?

Figyelt kérdés

2018. febr. 4. 12:01
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
62%

Szerintem meg az lenne valami rózsaszín álomvilág, ha azt mondanánk, hogy az ember nem bűnös. Egy jól hangzó negédes maszlag.

Öncsonkítás alatt nem tudom, mit értesz. A kereszténység alapvető tanítása, hogy Jézus megváltott minket, ezért életünk nem csak erre a földi 60-70-80 évre szól, hanem meghívásunk az üdvösségre.

2018. febr. 4. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 A kérdező kommentje:

A bűn egy ember alkotta fogalom. Jogi értelemben létezik, eredendő bűn viszont nincs, csak szerintetek. Ezt belenevelitek az emberekbe, akik ezáltal elkorcsosulnak, lelkileg deformáltak lesznek a bűntudattól.


Az öncsonkítás az, ha valaki a vallás miatt megtagadja mondjuk az identitását.

2018. febr. 4. 12:08
 3/27 Pietrosol ***** válasza:
70%

Szia!


Jézus Krisztus nem tanított kollektív bűnösségét. Azt mondta, hogy a betegeknek van szüksége orvosra, nem az egészségeseknek.

2018. febr. 4. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 A kérdező kommentje:

3


De vannak olyan bűnök, amelyek veleszületettek. Pl.: homoszexualitás. Ezen az ember csak szellemi öncsonkítással tud változtatni. Kérdés, hogy ezzel mi a célja az isteneteknek?

2018. febr. 4. 12:16
 5/27 Pietrosol ***** válasza:
63%

Kérdező!


Jézus Krisztusnak nem volt olyan tanítása, amely a homoszaxualítást elítélte volna

2018. febr. 4. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 A kérdező kommentje:

5


A keresztény többség, viszont elítéli. A kommunizmust sem védjük azzal, hogy de hát Marx nem erre gondolt...

2018. febr. 4. 12:22
 7/27 Pietrosol ***** válasza:
33%

Kérdező!


Értem amit írsz, nyilván valahogy meg kell szólítanod azokat az álkeresztényeket akikről beszélsz. Magam csak arra mutattam rá, hogy ennek nincs köze a krisztusi tanítások hoz. Ezek az emberek a saját ellenszenvüket csomagolják keresztény köntösbe.

2018. febr. 4. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
51%

"Jézus Krisztus nem tanított kollektív bűnösségét. Azt mondta, hogy a betegeknek van szüksége orvosra, nem az egészségeseknek."

Majd utána ezt is mondta az "egészségeseknek:

"Ha vakok volnátok, nem volna bűnötök, de azt mondjátok, hogy láttok, ezért a bűnötök megmarad.


Jézus mondata így értendő: "csak annak van szüksége orvosra, aki betegnek tartja magát".

Mindenki bűnös: van, aki elfogadja és Jézushoz fordul ("beteg"-->meggyógyul, üdvözül); és van, aki nem tartja bűnösnek magát ("egészséges"-->nem fordul Jézushoz-->elkárhozik)


Ha nem csak egy-egy mondatot ragadnátok ki a szövegkörnyezetből, még esélyetek is lenne megtérni. De így ...


Még hogy Jézus nem tanított egyetemleges bűnösséget. Ez az évezred marhasága, pedig még csak 2018 van. Kb. ezer másik ige van, amiben direkte kimondja. Jesszusom...

2018. febr. 4. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
48%

"és az élet értelme az "öncsonkítás""

De, ez korcs gondolat. Tőled ...


Keresztény vagyok, az élet értelme Jézus. Ő pedig az élet teljessége. Marha nagy csonkítás...


"A bűn egy ember alkotta fogalom. Jogi értelemben létezik, eredendő bűn viszont nincs, csak szerintetek. Ezt belenevelitek az emberekbe, akik ezáltal elkorcsosulnak, lelkileg deformáltak lesznek a bűntudattól. "

Nem neveljük senkibe. A szó, amit keresek, az Istentől kapott lelkiismeret. Ő az, aki nem hagy békén. Én a helyedben hallgatnék rá


"Az öncsonkítás az, ha valaki a vallás miatt megtagadja mondjuk az identitását."

Nem, az nem az. Jézusban vagyok csak teljes személy. Mondjuk nem tagadom meg az identitásom. Ha szerinted egy hetero a csonka a homohoz képest, az már megint nem az én bajom

2018. febr. 4. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
58%

Jelek szerint ellenvéleményt nem vagy hajlandó átgondolni, érvelni ellenük.

.

Ebből következik, hogy te is bűnös voltál, csak végrehajtottad a szellemi öncsonkítást.

Bűneid megmaradtak, csak nem vagy hajlandó tudomást venni róluk.

2018. febr. 4. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!