Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Isten hogyan kérhette számon...

Isten hogyan kérhette számon az engedetlenséget Ádámon és Éván, miközben tudnia kellett hogy Ádámék fel sem fogták, hogy rosszat tesznek?

Figyelt kérdés

Ugye a Bibliában a jó és rossz tudásának fájáról volt szó, azaz Ádámék nem érthették korábban mi az hogy jó vagy mi az hogy rossz.

Viszont így nem is számon kérhetőek, bármit is tesznek.

Most ez akkor mégis mi? Az Ószövetség gyakorlatilag úgy állítja be Istent, mintha ő lenne a gonosz, ilyen döntéseket hozva...


2018. febr. 17. 16:32
1 2 3 4 5 6
 1/60 anonim ***** válasza:
80%
Monjduk én nem vagyok nagy szakértője a témának, de világosan el lett nekik mondva, hogy abból a gyümölcsből nem ehetnek. Ami allegorikusan azt jelenti, hogy nem lehetnek öntörvényűek, nem találhatnak ki új szabályokat, mit tehetnek, meg mit nem, tartaniuk kell magukat az ősi törvényekhez, szokásokhoz. Ha azt megszegik, megszívják. Ennyi.
2018. febr. 17. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/60 A kérdező kommentje:

"Monjduk én nem vagyok nagy szakértője a témának, de világosan el lett nekik mondva, hogy abból a gyümölcsből nem ehetnek."

Igen. Aztán az is világosan el lett nekik mondva, hogy nem lesz semmi bajuk, ha mégis esznek a fáról.

Ők pedig szépen ott lettek hagyva bármiféle támpont nélkül, hogy akkor most mi lenne a jó, ha mit tennének.

2018. febr. 17. 16:55
 3/60 anonim ***** válasza:
78%
Nemcsak Ádám, hanem Éva is tudott a tilalomról és arról, hogy milyen következményekkel jár ez. Éva a kigyónak, vagyis Sátánnak ezt mondte a 1Mózes 3:2,3-ban:Az asszony erre így felelt a kígyónak: „A kert fáinak gyümölcséből ehetünk. De a kert közepén lévő fának a gyümölcséről Isten ezt mondta: »Abból ne egyetek, ne is érintsétek, mert különben meghaltok.«”
2018. febr. 17. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/60 A kérdező kommentje:

"Nemcsak Ádám, hanem Éva is tudott a tilalomról és arról, hogy milyen következményekkel jár ez"

Épp ez az, hogy nem tudott egyikük sem. Két különböző verziót hallottak, és ebből úgy kellett volna rájönniük, melyik a jó, hogy azt sem tudták, mit jelent az, hogy jó.

2018. febr. 17. 17:36
 5/60 anonim ***** válasza:
60%
Akár szimbolikusan, akár szó szerint értjük a történetet, mind két esetben az ember tudva és akarva vétkezett. Pontosan tisztában volt azzal, hogy mit csinál.
2018. febr. 17. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/60 anonim ***** válasza:
Linkeld már be azt a másik verziót.
2018. febr. 17. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/60 A kérdező kommentje:

"Akár szimbolikusan, akár szó szerint értjük a történetet, mind két esetben az ember tudva és akarva vétkezett. Pontosan tisztában volt azzal, hogy mit csinál."

Ha a Bibliából indulunk ki, akkor nem, nem tudták.

Még mindig arról a történetről beszélünk amelynek szereplői nem tudták mi az, hogy jó vagy rossz. Na most ha nem fogod fel hogy amit teszel, az rossz, akkor nem tehetsz akaratlagosan rosszat.


"Linkeld már be azt a másik verziót"

Ha egy Bibliáról szóló kérdéshez válaszolsz, illenék ismerni a Bibliát...

" 4. És monda a kígyó az asszonynak: Bizony nem haltok meg;

5. Hanem tudja az Isten, hogy a mely napon ejéndetek abból, megnyilatkoznak a ti szemeitek, és olyanok lésztek mint az Isten: jónak és gonosznak tudói. "

2018. febr. 17. 18:22
 8/60 anonim ***** válasza:
46%
Bocsáss meg, hogy nem tudom fejből az egészet. De rád is ráféne még egy kis ismerkedés a szöveggel, mert amit belinkeltél, nem igazán támasztja alá azt, amit mondtál, ezen még dolgozz.
2018. febr. 17. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/60 A kérdező kommentje:

"Bocsáss meg, hogy nem tudom fejből az egészet. De rád is ráféne még egy kis ismerkedés a szöveggel, mert amit belinkeltél, nem igazán támasztja alá azt, amit mondtál, ezen még dolgozz."

Mit nem támaszt alá? A másik verziót kérted, amikor szintén el lett mondva nekik világosan mi - nem - fog történni, ha esznek a fáról. Az idézet pedig konkrétan erről szól.

Mit kell ezen még külön alátámasztani?

2018. febr. 17. 18:39
 10/60 anonim ***** válasza:
72%
Csak épp ez nem isten mondta nekik, ez fel sem tűnt??? Ha a főnököd azt mondja, hétfő a határidő, de portás azt mondja, biztos jó az péntekre is, utána majd azt mondod a főnöknek, hogy de a portás...
2018. febr. 17. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!