Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Isten miért ne teremthetett...

Isten miért ne teremthetett volna evolúció útján?

Figyelt kérdés
Hiszen ha hiszünk abban, hogy ezt a világot Isten alkotta, akkor az evolúció is Tőle származik.
2018. febr. 19. 12:10
1 2 3 4
 1/37 anonim ***** válasza:
100%
Igen, ez így nagyon logikusan hangzik.
2018. febr. 19. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/37 A kérdező kommentje:
Miért? Hacsak nincs egy másik teremtő is, aki a keresztény Isten ellen dolgozik, akkor nyilván a természet alapvető működését meghatározó folyamatok csak Istentől származhatnak.
2018. febr. 19. 12:16
 3/37 anonim ***** válasza:
12%
marhaság, ellentmondásos
2018. febr. 19. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/37 Mansour ***** válasza:
60%
Elképzelhető, csak akkor el kell vetni a teremtés, mint lezárult folyamat fogalmát. Fel lehet tételezni egy olyan folyamatos teremtő-fenntartó aktust, ami számunkra evolúcióként jelenik meg. Isteni szemszögből persze ez nem folyamat, hanem a teremtő akarat megnyilvánulása, ami létrehozza azt az időt és teret, amiben mi folyamatként éljük meg az isteni teremtést.
2018. febr. 19. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/37 A kérdező kommentje:

"marhaság, ellentmondásos"

Az a baj, hogy a készre teremtett élőlényeknek meg a valóság mond ellent.

2018. febr. 19. 12:22
 6/37 anonim ***** válasza:
Ebben van valami. Ugyanakkor ott a teremtés könyve, ami picit máshogy fogalmaz. Nem tudom keresztény vagy-e, meg hiszel-e a Bibliában. Én ezt keresztény létemre a mai napig nem tudom hova tenni, mert elhiszem amit a Biblia ír, de ez az evolúció dolog annyira logikusnak hangzik... Nem tudom.
2018. febr. 19. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/37 A kérdező kommentje:

"Elképzelhető, csak akkor el kell vetni a teremtés, mint lezárult folyamat fogalmát."

Ezt mindenképp el kell vetni, hiszen az élőlények ma is változnak, elég sok hasznos mutációról tudunk már.

Tehát egy faj mint olyan sosem lehet egy lezárult dolog, a környezet függvényében mindig is változik.

2018. febr. 19. 12:24
 8/37 anonim ***** válasza:
Az evolúció során vannak olyan példák amik nem éppen azt mutatják hogy egy tökéletes mindentudó isten teremtette e világot!
2018. febr. 19. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/37 anonim ***** válasza:
Persze vannak rossz dolgok is a világon. De egyátalán nem biztos hogy minden Isten műve. A sátán úton-útfélen belekontárkodik a dolgaiba. (Persze egy ateista erre azt mondja hogy faszsag, amit elfogadok, de én ezt gondolom)
2018. febr. 19. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/37 A kérdező kommentje:

"Az evolúció során vannak olyan példák amik nem éppen azt mutatják hogy egy tökéletes mindentudó isten teremtette e világot!"

Mire gondolsz?


"Persze vannak rossz dolgok is a világon. De egyátalán nem biztos hogy minden Isten műve. A sátán úton-útfélen belekontárkodik a dolgaiba"

Azért az evolúció nem épp egy rossz dolog. Konkrétan enélkül legfeljebb egy statikus világban maradhatna fent az élet hosszútávon.

2018. febr. 19. 12:41
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!