Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Mi a véleményetek H. L....

Mi a véleményetek H. L. Mencken ezen véleményéről?

Figyelt kérdés
[link]

2018. febr. 19. 20:51
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
58%

A szöveg is tele van logikai hibával, a vallás létezését senki se tagadja. Valószínűleg nem a szerző, hanem a fordító volt a mumus, így ez a szövegrészlet értelmetlen.


A tudománynak meg semmi köze nincs a valláshoz, tehát felesleges érvekkel és logikával nekiesni egy hívőnek.

2018. febr. 19. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 A kérdező kommentje:

"tehát felesleges érvekkel és logikával nekiesni egy hívőnek."


XD

2018. febr. 19. 21:26
 3/25 BGB ***** válasza:
26%

Kedves Kérdező


Te egy vallásos hívő vagy! Olyan dologban hiszel (Nincs Isten , a Biblia nem igaz) amit nem tudsz bizonyítani innentől kezdve tanaidat csak vallod és mivel senki nem bizonyította be ezért csak hihetsz benne.

Ezt csak tartom fontosnak leszögezni mert sajnos az ateista vallás ezt elfelejti tudatosítani híveiben.

Logikus?


Ha érveket és logikát akartál írok párat, bár félek igaza van az előző hozzászólónak felesleges.


A plakát amit linkeltél értelmetlen logikátlan de ez nem szokta zavarni az ateistákat mert egyezik vallásuk természetével .Nézzük:

"Gyakran mondják, hogy a vallás jóvá teszi az embereket, de még ha ez így is volna nem bizonyítaná hogy igaz."


Teljes logika KO. Ennek a mondatnak egyszerűen nincs értelme logikailag mert senki nem állította, hogy valami azért igaz mert jobbá tesz valamit. Egy jó tanmese is jobbá tehet valakit anélkül hogy igaz lenne. Itt és kapcsolat van A vallás igaz és jobbá teszi az embereket.


Majd tovább folytatja szélmalom harcát annak bizonyítására amit senki nem tagad.

"Pont ugyan olyan módon lesznek jók a gyerekek a Mikulástól, mégsem bizonyítja annak létezését.

Tehát sikerült bizonyítania amit senki sem tagadott.


Most viszont én kérdeznék valamit az utolsó mondattal kapcsolatban.


A vallás azt tanítja, hogy Ne lopj. Tiszteld a apádat, anyádat. Ne ölj! Szeresd az embertársaidat. Ahogy elvárod hogy veled bánjanak te is úgy bánj másokkal. stb.


Azt írja a belinkelt plakátod, hogy pont ugyan olyan módon lesznek jók az emberek a Mikulás tanításától mint a vallásétól.


Leírnád kérlek, hogy mit tanít a Ti Mikulásotok és, hogy lesznek attól pont ilyen módon jók?

2018. febr. 20. 02:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
51%
Lol. Nem azért vagyok hívő, mert akkor jobb ember leszek. Épp ellenkezőleg, tudom, hogy szar ember vagyok, és Isten kegyelmében bízom. A kereszténység erről szól. Ez az idézet butaság szerintem.
2018. febr. 20. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 A kérdező kommentje:

# 5

Na hát ez az!

A gyerekek is azért lesznek jók mert bíznak a Mikulásban hogy hoznak nekik édességet.

2018. febr. 20. 15:30
 6/25 anonim ***** válasza:
31%
Bocs, de ezek szerint félreértetted. Hiába tepersz, sosem leszel önerődből elég jó. Sosem leszel bűntelen, hogy megérdemeld a mennyet. Viszont Krisztus, aki viszont bűntelen volt, elszenvedett helyetted minden bűntetést, ezáltal mehetsz a mennybe.
2018. febr. 20. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 A kérdező kommentje:

# 7

Akkor már felesleges gyónni meg jól vagy inkább normálisan viselkedni nem?!Mert Jézus el végezet a piszkos munkát így is úgyis mennyországba kerülünk! :D

Mert most ezt mondtad!

2018. febr. 20. 16:15
 8/25 anonim ***** válasza:
Nem, nem ezt mondtam. Nyilván fontos a bűnbánat, és fontos törekedni a jóra. De önmagában ez igazi hit nélkül felesleges. Sosem leszel elég jó, elég hibátlan, hiszen eredendően bűnösök vagyunk. A hit az út a mennybe, nem csupán a jócselekedetek. Persze a hit következménye lesz a jócselekedet is.
2018. febr. 20. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 A kérdező kommentje:

Amúgy ez is milyen már! :D

Isten leküldi a fiát hogy az emberek bűneiért halára kínozzák!

Milyen szadista istenkép ez már!XD

Bár vannak hívők akik azt mondják hogy Jézus nem isten fia hanem ő maga volt az isten!Mert hogy ki is volt Jézus ez még a hívők között is zavaros.

De tegyük fel azt a verziót hogy Jézus nem isten fia hanem Jézus maga volt az isten.

Akkor meg egy elég mazochista isten lehet!

Jó perverz istenképetek van! :D

2018. febr. 20. 16:33
 10/25 A kérdező kommentje:

"hiszen eredendően bűnösök vagyunk"

Hát én biztos nem, ez már rágalmazás kategória hogy csak úgy mindenkit bűnösnek titulálsz!


"De önmagában ez igazi hit nélkül felesleges. "

Tehát szerinted csak az legyen jó aki hisz...szerintem meg az a gáz amikor valakinek hitre van szüksége ahhoz hogy jó ember legyen!Na ott sincs rendben az ember fejében valami!

2018. febr. 20. 16:38
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!