Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Ha megtehetnéd valahogyan,...

Brain Storming kérdése:

Ha megtehetnéd valahogyan, töröltetnéd magad a megkereszteltek névjegyzékéből?

Figyelt kérdés

2018. febr. 20. 14:22
1 2 3 4
 1/39 anonim ***** válasza:
65%
Nem, miért kéne?
2018. febr. 20. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/39 anonim ***** válasza:
82%
Igaz, nem vagyok vallasos, de keresztelve vagyok, megsem zavar.
2018. febr. 20. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/39 anonim ***** válasza:
44%

Nem. Nem is értem, miért zavar egyeseket az a kis víz, amit egyszer ráöntöttek, nem kavar be a világon semmibe, legalábbis nem tudok róla.

Mivel nálam egészen ifjan történt, abszolút semmi közöm hozzá, de nem is tudnak róla sokat és ha valaki valamiért mást hinne rólam, mint amit én akarok tudatni, nos, nem lesz egyedül, senki sem ismerhet, képzelődni viszont szoktak az emberek.

Úgyhogy akárhogyan járom körbe, nem értem a problémát.

Még csak nem is utálom a kereszténységet meg semmi, de akkor sem zavarna. Annak azért örülök, hogy reformátusnak vagyok keresztelve, a katolikus egyházzal több bajom van :D De ez is apróság.

2018. febr. 20. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/39 anonim ***** válasza:
55%
Még valami. Azt sem tudtam, van névjegyzék, bár amilyen dokumentálós típus az ember...
2018. febr. 20. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/39 anonim ***** válasza:
73%

Minek?

Meglocsoltak egy kis vízzel, ha nem hiszek benne, akkor eleve nincs semmi jelentősége az égvilágon. Mit töröltessek ezen? :D

2018. febr. 20. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/39 anonim ***** válasza:
41%
Már bocsi, de szerintem ez nagyon gyerekes hozzáállás. A keresztvizet is sósavval maratjatok le a homlokotoktól, vagy mi?? Ha nem hisztek az egészben, mit számít, hogy egyszer meg lettetek keresztelve?
2018. febr. 20. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/39 anonim ***** válasza:
32%
Nálam ez leszarom kategória
2018. febr. 20. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/39 KZitus ***** válasza:
29%

Szia


Meg lehet tenni, és van névjegyzék. Láttam, amint kihúzták a névsorból. A Jelenések 18:2, 4 adott okot erre számomra.

Csak azért írtam ezt le neked, mert feltételes módban tettef fel a kérdést:"Ha megtehetnéd ...." Meg lehet tenni, ha valaki akarja.

2018. febr. 20. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/39 anonim ***** válasza:
52%
Mivel hivatalos iratról van szó (mint az anyakönyv), ezért nem lehet megtenni. De smirglivel próbáld súrolni a homlokodat, állítólag, ha elég erősen dörzsölöd, akkor lejön.
2018. febr. 20. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/39 anonim ***** válasza:
51%

Szegény KZitust valószínűleg kissé megtréfálták. Hivatalos keresztelési anyakönyvből ugyanis nem húznak ki senkit. Max. beírnak a végére valami megjegyzést, hogy jelenleg nincs közösségben az egyházzal.

De ha Juli néni a plébániai hivatalban, aki épp ott volt nem volt tisztában ezzel az aprósággal, akkor sincs semmi következménye. A keresztség ugyanis eltörölhetetlen jegy, amellyel Isten gyermekei és az Egyház tagjai leszünk. Isten így is a gyermekének tekint, még ha te már nem akarsz az Ő testének vagyis az egyháznak a tagja lenni.

"A Jelenések 18:2, 4 adott okot erre számomra."

Az, hogy a keresztény-ellenes világ bukása hogyan adott neked okot arra, hogy lemondj az Isten gyermeki létről, az már egy komoly logikai bukfencet feltételez. Hiszen a keresztséggel megszabadultál az ősbűntől és "meghívót" kaptál az üdvösségre. Ez a rész pont, hogy megerősítené ezt, hogy te már nem tartozol a bukott, romlott világhoz, hanem Krisztushoz.

2018. febr. 20. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!