Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Hívők egyszer azt mondjátok,...

Hívők egyszer azt mondjátok, hogy Isten szabad akaratot adott az embernek máskor meg azt, hogy határozott céllal illetve okkal teremtette meg. Akkor most mi az igaz?

Figyelt kérdés
2018. febr. 25. 21:55
 1/6 anonim ***** válasza:
51%

Nem zárja ki egymást. Isten szeretetből teremtette a világot, azért alkotta az embert, hogy legyen akit szerethet és viszont szereti Őt.

De szabad akaratot is kaptunk, hiszen egy báb nem lenne képes szeretni.

2018. febr. 25. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
48%
És mi van akkor ha azt hiszed, hogy valamit szabad akaratodból teszel, de azt is Isten akarta. Pl én nem hiszek Istenben, ateista vagyok, de lehet, hogy Ő pont ezt akarta, és azt is, hogy és azt higgyem, hogy ez az én döntésem. Közben meg az övé, mert ez is a terv része. Remélem érthetően fejeztem ki magam.
2018. febr. 25. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
47%
Szabadon hiheted azt, amit Isten akar, hogy higgy.
2018. febr. 26. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 követ62 ***** válasza:
37%

Na igen.

Ugye milyen döbbenetes, kedves kérdező?

Isten tudása annyira hatalmas és felfoghatatlan, hogy erre a véges emberi agy nem is képes. SENKIÉ!

Azzal együtt, hogy a kb hét és fél milliárd ember minden döntését visszamenőleg, de főleg amit jövőben fognak dönteni, cselekedni mind tudja.

És ezt megspékeli azzal, hogy be építi a saját tervébe.


Ja és mivel ugye az ember nem lát bele Isten gondolataiba ezért, hogy legyen némi fogalmunk terveiről le íratta a Bibliát. Ebben minden SZÜKSÉGES információ megvan.


Ézsaiás könyvében ezt írja:

"Mert a ti gindolataitok nem az én gondolataim, és az én utaim nem a ti utaitok. Mondja az ÚR. Mert amennyivel magasabb az ég a Földnél annyival magasabbak az én utaim a ti utaitoknál és az én gondolataim a ti gondolataitoknál."


Az pedig nem igaz, hogy van olyan ember akit ateistának szeretne látni. Ezt is le íratta 2000 éve.

"Isten azt akarja, hogy minden ember üdvözöljön és az igazság ismeretére eljusson." (Majd este, ha igénylitek meg keresem az idézet helyét).

Tehát Ő nem szeretné, ha a gyemekei megtagadnák Öt. Ez is bizonyíték arra, hogy tiszteletben tartja a szabadakarati döntést. És a Bibliában le íratta milyen döntésnek mi a következménye.

Bárki választhatja az Isten támadást, de akkor a következmény is vele jár.

Az orvos is elmondja a dohányosnak, italozónak, drogosnak, ha igy fojtatja rossz vége lesz. Ami pedig azt jelenti bele halhat. Az ő döntése, ha nem hagyja abba. Senkinek nem vetheti szemére az ő rossz döntését.


Mert ahogy a testben nem maradhat a rákos sejt és ki kell onnan műteni, meg kell semmisíteni, hogy ne fertőzze meg az épp sejteket. Ugy a bűnt is meg kell semmisiteni. És, ha vakaki össze nőt a bűnével sajnos őt is.


A büntetlen világegyetem "testén" rákos sejt a bűnös Föld.

Isten megmenti innen akiÚGY DÖNT, de aki marad sajna a Földel együtt meg ég.

2018. febr. 26. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Dönthet úgy is, hogy nem tölti be hivatását, de akkor neki lesz rosszabb.
2018. febr. 26. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
25%

"Hívők egyszer azt mondjátok, hogy Isten szabad akaratot adott az embernek máskor meg azt, hogy határozott céllal illetve okkal teremtette meg. Akkor most mi az igaz?"

Határozott céllal teremtette: hogy szabad akarata legyen. Na, ezzel mit tudsz kezdeni?:)

2018. febr. 27. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!