Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Keresztények, mi a véleményete...

Keresztények, mi a véleményetek erről a 3 idézetről?

Figyelt kérdés

"Isten ma már nem magyarázat semmire, hanem inkább olyasvalamivé vált, aminek önmagában van szüksége elképesztő mennyiségű magyarázatra." - Douglas Adams


"Hogyan lehet, hogy alig akad olyan nagy vallás, amelyik a tudományra tekintve így szólt volna: “Hiszen ez jobb, mint gondoltuk! Az Univerzum sokkal nagyobb, mint ahogy a prófétáink mondták, nagyszerűbb, kifinomultabb, elegánsabb”? Ehelyett kijelentik: “Nem, nem, nem! Az én istenem egy kis istenke, és azt akarom, hogy az is maradjon.” Az a vallás, legyen akár régi, akár új, amelyik olyannak hangsúlyozza az Univerzum fenségességét, amilyennek a modem tudomány feltárja, a tisztelet és áhítat olyan tartalékjait mozgatná meg, amilyenről a hagyományos vallások nem is álmodozhatnak." - Carl Sagan


"Az a tény, hogy Biblia szinte semmit sem előlegez meg a modern tudományból, engem megerősít abban, hogy nem lehet isteni eredetű." - Carl Sagan



2018. márc. 5. 15:08
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
36%
Őszintén? Nagyon sajnálom, aki ezeket még benyalja:(
2018. márc. 5. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
42%

1)

Értelemszerűen nem értek vele egyet. Mindig azt gondolják hogy a keresztyénségnek az igazából a célja hogy dolgokat megmagyarázzon, amiket máshogy nem tudunk megmagyarázni. Valójában valami olyasmi lenne a célja viszont hogy Istennel megtaláld a kapcsolatodat, ismerd be hogy bűnös vagy, és ne a saját orrodat kövesd, hanem Istent.


Na most ugye létezik olyan istenérv (biztos te is hallottad már) hogy "Szóval azt mondod nekem hogy a semmiből lett valami, a valamiből kialakult az élet, az egysejtűből lett az ember, és mindez Isten nélkül??? Majd elhiszem ha mutatsz egy festményt ami magától kialakult festő nélkül, vagy egy épületet ami magától felépült kőműves nélkül!". Ez az érv az én szemszögemből nyilván jogos a tudomány mai álláspontja mellett is, de ez egyáltalán nem lényegi eleme a keresztyénségnek.


2)

Én nem tudtam róla hogy kicsinek tekintjük az univerzumot. Sőt, az előbbi bekezdésemre visszatérve épp hogy szeretjük hangsúlyozni, hogy ilyen nagyszerű, kifinomult, és elegáns dolog mögött bizony Isten áll, nem pedig a véletlen.


3)

Mint korábban írtam, teljesen mással foglalkozik a kettő. Miért lenne a Bibliában természettudomány? Hol érdekelte az ókori zsidó népet akik örültek hogy épp nem fogságban vannak, hogy a DNS hogy mutálódik? Nem is értették volna...

2018. márc. 5. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
62%

"Az a tény, hogy Biblia szinte semmit sem előlegez meg a modern tudományból, engem megerősít abban, hogy nem lehet isteni eredetű." - Carl Sagan


Hát ebben van valami. A jósok általánosságban beszélnek pénzért és mivel még fizetsz is meg még egy icipici hit is van benned, hogy lehetséges a jövendölés, a jóslatot elfogadod és bármi történik veled, bármi ami az általánosságban megtörténhet, a jós érdeme, tudása és tisztele.

2018. márc. 5. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
20%
A harmadikra tudok reagalni. A biblia tenyt közöl es nem a dolgok mikéntjét mondja el az a tudomany feladata
2018. márc. 5. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
94%

A 3.ra reagálnék, egy kérdéssel:

Ha a Biblia bármit előlegezett volna a modern tudományból, akkor miben lett volna más? Jobb lett volna?

Gondolom rávágnád, hogy persze, mert már 1000 éve tudnánk gyógyítania rákot, vagy bizonyára fénysebességgel közlekednénk? De ha belegondolsz, számítana ez valamit? Az ember végső soron csak egy marék por, nemde? Halála pillanatában megszűnik létezni, nem teljesen mindegy, hogy 80 évet él vagy 100-at?

2018. márc. 5. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
68%
Vagy 800-at ;)
2018. márc. 5. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 Kövesdi Vilmos ***** válasza:

Apcselben van, amikor Pál Athénba megy, és a filozofosok közt probál legimitást szerezni a hitémek. Hiába, kigunyolják. A hit nem logikus, hülyeség az egész. Söt, beteges. Egy keresztre kitüzött tetemhez imátkozunk! Hinnni csak az tud, akinek elmentek otthonrol.

Teologus hallgato vagyok, mind ezt önironiával mondom.

2018. márc. 10. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Kedves Vilmos,


Hit nélkül lehetetlen Istennek tetszeni, aki imádkozik, annak hinnie kell, hogy Isten létezik. Ha nem hiszel Istenben, miért tanulsz teológiát?

2018. márc. 12. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 HaEv ***** válasza:

Kedves Kérdező!

A véleményem.

1. idézet: ez egy vélemény, jó lenne a szövegkörnyezetet ismerni, ami kapcsán ez elhangzott. Ugyanis érdekelne, hogyan jutott el erre a következtetésre. Ez így egy semmitmondó degradáló mondat, amivel azért nem lehet vitatkozni, mert nélkülözi a tényeket. Lehet, hogy jól hangzik, de ez így csak egy üres lufi. Nekem van egy tűm. Szóval erről ennyit.

2. idézet: "hogyan lehet hogy alig akad"? aztán pedig már ez átmegy nincsbe... Bocsi, de ez logikátlan. Az Univerzum nem olyan fenséges, mint amilyennek a modern tudomány feltárja. Annál sokkal fenségesebb! Akkor most én is idézek neked. "Mire támaszkodnak a Föld oszlopai? Ki helyezte el sarokkövét,Kicsoda zárta a tengert gátak mögé, mikor előtört vize, mintegy az anyaméhből? Akkor felhőkkel borítottam be, felruháztam azt fellegekkel, körülvettem sűrű sötétséggel, meghúztam határvonalát, ajtók és zárak mögé szorítottam, és azt mondtam: »Eddig jöjj, de ne tovább! Büszke hullámaid itt megálljanak!« Parancsoltál-e a reggelnek, csak egyszer is, hogy felvirradjon? Mutattad-e a hajnalnak, hol kezdjen világosodni? ...

Eljutottál-e a tenger forrásaihoz? Jártál-e már az óceán fenekén? Fel tudod-e fogni a Föld méreteit? Mondd meg, ha tudod! Melyik úton lakik a fény, és hol van a sötétség lakhelye? Te biztosan vissza tudod vinni saját helyükre, el tudod vezetni őket otthonukba! Hiszen olyan okos vagy, és annyira öreg, biztosan jól tudod mindezeket!" Mennyi olyan tudományos tény, amit az elmúlt max.100 évben ismertek csak fel és a Biblia legrégebbi könyvében van benne: Jób könyve. A bennem levő tisztelet és áhítat nem csak tartalékát mozgatja meg! Nem is hagyományos a hitem.

3. idézet: "semmit sem előlegez meg a modern tudományból"? Ah, micsoda kijelentés! Nekem úgy tűnik, még csak annyit sem olvasott belőle, amit fent idéztem. Egy ilyen ember véleménye pl. a Bibliáról annyit ér, amennyit tanulmányozott belőle: semmit. Ismét egy nagy lufi, ami - na jó - szép rózsaszín, de belül üres, nincs valóságtartalma! Most tényleg! Az emberi hülyeségnek nincs határa... Jaj, ki is mondta? Már nem tudom, mert olyan sokan mondták, hogy modern szólás lett belőle.

Meg hogy alacsony a kerítés. Ma már nem kell valódi tudás ahhoz, hogy könyvet adj ki, elég ha jó a marketinged, és az emberek majd azért idézgetnek tőled, mert ezzel marha intelligensnek hiszik magukat, mert divatos téged olvasni.

A három idézet üres frázisokat puffogtat tartalom nélkül. Hát egy ilyen "lángelmétől" most nagyon meg vagyok ijedve... :)

2018. márc. 16. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Egy kis programajánló mára, ami szerintem idevág:

[link]

2018. márc. 19. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!