Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Láttok hasonlóságot az özönvíz...

Láttok hasonlóságot az özönvíz és a végítélet képei között?

Figyelt kérdés

A Biblia Ószövetsége szerint Isten megbánta az Özönvizet és megígérte, hogy többet ilyet nem tesz.

Az Újszövetség apokaliptikus képei szerint viszont a végítélet hasonló szörnyű pusztítás közepette megy végbe, nem víz által ugyan, de azt gondolom ez mellékes.

Mivel az üdvözülők száma a Biblia szerint nem lesz sok, vagyis Noé családjánál valamivel többen fognak ugyan a mennybe jutni, a kárhozatba taszítottak viszont sokkal többen lesznek, mint az Özönvíz idején, hiszen manapság az emberiség létszáma sokkal nagyobb, vagyis a végítélet szörnyűségei meghaladják majd az előző tömegmészárlást.



2018. márc. 16. 22:41
 1/7 anonim ***** válasza:
20%

Miből gondolod, hogy nem lesz sok üdvözült? János a Jelenések könyvében üdvözültek megszámlálhatatlan nagy seregéről írt.


Egyébként szerintem más szempontból se nagyon hasonlítható össze a két történet, más a serepe, más a lefolyása, más a következménye.

2018. márc. 17. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
19%
Isten azt ígérte meg, hogy többé nem lesz víz által, de azt soha, sehol nem mondta, hogy nem lesz vége ennek a förtelemnek. A végítélet után pedig nem a mennybe jutnak az emberek, legalább a lényeggel lennél tisztába, ha már kritikusnak képzeled magad!!!!
2018. márc. 17. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

"Miből gondolod, hogy nem lesz sok üdvözült?"


Hát nem keskeny az Ösvény, amin csak kevesen tudnak átjutni?


"Egyébként szerintem más szempontból se nagyon hasonlítható össze a két történet,"


Vagyis nem pusztul el az a sok milliárdnyi ember?


"Isten azt ígérte meg, hogy többé nem lesz víz által,"


Hja, vagy úgy! Tűzzel, földrengéssel, járvánnyal és egyéb nyalánksággal, esetleg modern pestissel meg ezernyi módon azért továbbra is öldököl.

Bocs, akkor inkább mégis inkább a vizet választanám, az kevésbé fáj, mint a tűz.

2018. márc. 17. 12:13
 4/7 anonim ***** válasza:
41%
NEM!
2018. márc. 17. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

"NEM!"


Ez elég tömör, de kérlek, részleteznéd miért? Ha megkérhetlek, ne írd azt, hogy - csak -.

2018. márc. 17. 14:20
 6/7 anonim ***** válasza:
37%

Kedves Kérdező!



Ne haragudj, de röviden:

A bibliai özönvíz sosem létezett. Árvizek voltak különböző földrészeken, de globális nem volt. Egyszerűen és röviden nincs annyi víz a földön.


Végítélet, pedig nem lesz, mert értelmetlen!


Másrészről:

A tudomány kutat; a vallás értelmezni szeretne. A tudomány tudást ad, ami hatalom; a vallás bölcsességet szeretne adni, ami irányítás lenne. A tudomány főleg a tényekkel foglalkozik; a vallás főleg az értékekkel szeretne foglalkozni.

A papok azt mondták régen, hogy a hit hegyeket mozgat, és senki nem hitt nekik. Ma a tudósok azt mondják el tudják simítani a hegyeket, és mindenki elhiszi.

Vagyis: Minden vallás csak fikció, mert természettudományos alap, és bizonyíték nélkül való vágykifejezést, érzelemnyilvánítást, érzelmi zsarolást jelent, ami nem azt hiszi amit lát, hanem azt látja, amit hisz.

A tudomány arról szól, hogy milyen a világ, a vallás pedig arról, hogy milyennek kellene lennie a világnak.

Amikor azt látjuk, hogy a tudósok újra meg újra változtatnak véleményükön a kísérletezés és a matematikai elemzés számára megközelíthető kérdésekben, ez arra is figyelmeztet bennünket, hogy soha ne adjuk a büntetőbíráskodás hatalmát semmiféle vallási intézmény kezébe, amely kérdőjelek nélkül nyilatkozik az emberi tapasztalatokon, és bizonyítékokon túli dolgokról, amiről halvány lila gőzük sincs!

2018. márc. 17. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm, ez egy jól megindokolt, korrekt válasz volt, de lényegében nem értem, miért írtad azt, hogy - NEM -

Az addig rendben van, hogy nem hiszed el, amit a Biblia ír, így sem az özönvizet és valószínűleg a végítéletet sem nem tartod reálisnak, de ettől függetlenül lehet összefüggést találni, vagy olyan különbözőségeket, amik szerint cáfolják egymást, vagy mégsem.

Végül is egy hitrendszerről van szó, de felfoghatod irodalmi műnek is a Bibliát.

Személy szerint én a Biblia kijelentésein alapuló keresztény hitet tanulmányozom és ilyen logikai levezetésekkel próbálom megérteni a hitrendszert, mert számos ellentmondást látok, mégpedig sarkalatosakat.

Magyar vagyok, annak is születtem, de soha nem tanultam semmit a vallásról, templomban is csak turistaként voltam.

Amit írsz, azzal egyetértek, de én szeretném megismerni őseim hitét közelebbről, illetve a hívők gondolkodását és nem képzelem azt, hogy olyan különleges vagyok, hogy olyasmiket látok meg, amire eddig még senki sem gondolt.

A kereszténység két évezrede alatt már annyi kérdést tettek fel, hogy bizonyára mindenre van valami válasz, mert még létezik a keresztény vallás.

2018. márc. 17. 15:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!