Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Milyen plagizálások vannak az...

Milyen plagizálások vannak az özönvizes történeten kívül a bibliában?

Figyelt kérdés

#Biblia #plágium #plagizálások
2018. márc. 17. 15:13
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
55%
Jézus meséje (Osiris, Horus, Mithra, Krishna), a Tíz Parancsolat (42 Parancsolat Egyiptomban), a csecsemőmészárlás (Indiából lett átlopva a történet), Éva rosszalkodása (Pandora doboza), Ádám és Éva teremtése és a gonosz kígyómotívum (Gilgames-eposz), hirtelen ennyi jutott eszembe/ennyit találtam, de ha szeretnéd gyűjtök még.
2018. márc. 17. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
44%

1-nek

Horus-osiris, Mythra, Krisna?

Ez a zöldség a "zeit geist" óta terjed. Ajánlom nézz utána politika és bulvármentes hagyományos forrásokban. Ott látható, hogy a Krisztusi történettel vont párhuzam enyhén szólva erőltetett.

2018. márc. 18. 05:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
58%

Képzeld 2-es, előbb vontam párhuzamot a saját magam által ismert információk tudatában (kivétel Mithra-t, róla emiatt olvastam), mint hogy tudtam volna arról, hogy ezek gyakran használt érvelések. :)

Egyáltalán nem erőltetett, rengeteg a hasonlóság, aggasztóan sok a keresztények szemszögéből, ezért próbálják tagadni.

2018. márc. 18. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
28%
Ha jól értem te nem vagy keresztény. Csak mert engem nem aggasztanak ezek, még ha igazak is. Isten Egy. Tehát az összes hagyomány róla beszél. János evangéliuma is azzal kezdődik, és maga Jézus is mondja, hogy ő már ősidők ótta itt van a világunkban. Más hagyományban másként nevezik. A hagyományok összecsengései csak erősítik egymás igazságtartalmát.
2018. márc. 18. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:
Várható volt hogy az elfogult keresztények mindenáron szembe akarnak menni a történelmi tényekkel.
2018. márc. 18. 13:30
 6/18 anonim ***** válasza:
90%

4-es, csak hogy nem a keresztény isten jött először, valamint előtte rengeteg politeista vallás volt, ami istenekről beszélt, nem egy istenről.

Olyan ez, mintha valaki egy tudományos elméletet, mondjuk a relativitás elméletét szóról szóra elmondaná, de másképp nevezné, mondjuk Józsi elméletének, majd ezt követően az emberek azt mondanák, hogy Józsi elméletét a relativitáselmélet igazolja, az nem számít, hogy nem ő találta ki és nem az ő szájából hangzott el először, de Józsi elmélete ősidők óta létezik, csak máshol mondták ki.

Itt a probléma az, hogy az eredetiséget nem annak a személynek tulajdonítjuk, aki megérdemli, a példámban feltehetőleg Einstein, a vallásoknál pedig az a személy, akinek a felfedezések alapján elsőnek mondható vallásos iratot tulajdonítjuk arról a történetről.


Ha a te elméleted igaz lenne, akkor a Bibliában nem vonatkozna halálbüntetés azokra, akik más isteneket bálványoznak, ugyanis az elméleted szerint ugyanazok ők is, csak más hagyományokban.

2018. márc. 18. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 BGB ***** válasza:

"Jézus meséje (Osiris, Horus, Mithra, Krishna), a Tíz Parancsolat (42 Parancsolat Egyiptomban),..."


Kedves #1

Válaszod a Holló színház kategoriája, bár mivel komolyan írtad, nem olyan nevetséges.


Özönvíz - mivel minden nép őse érintett volt természetes, hogy több nép emlékezete is őrzi.


42 parancsolat -10 parancsolat. Ó -/már ránézésre is látszik hogy ez szóról szóra ugyan az lehet/


A Tíz parancsolat egyetemes emberi parancsolatokat is tartalmaz: Ne lopj. Ne ölj! Tehát ha esetleg más népeknél is találunk ilyet, erős a gyanú, hogy egyszerre több helyről is lopta a Biblia. Nekem gyanús, hogy igazából a mi mostani törvénykönyvünkből plagizálta a jövőbe látó próféta.


Jézus-Krisna hasonlóság:


Bhagavad-gíta úgy kezdődik, hogy Ardzsuna tanácsot kér Krisnától szabad-e neki testvérharcot folytatni és rokonait, szeretett tanárait, barátait legyilkolászni. Mire Krisna mit válaszol? Természetesen, nagyon is! Hiszen ezek majd úgyis reinkarnálódnak.


Még ennél is nagyobb hasonlóságot szoktak belelátni halálukba, mert mind kettőjük halálát vas okozta. /Jézusét szegek, Krisnáét pedig nyílvessző. Robespierre-ét pedig guillotine/

Krisna halála (a WIKI-ről) kicsit részletesebben, hogy az óriási hasonlóság jobban kidomborodjon:


Krisna elszánta magát a halálra, az erdőben jóga-ülésbe helyezkedett, és várta a halált. Egy vadász vadnak nézte, és nyilával Krisna egyetlen sebezhető pontjába, a sarkába lőtt. Krisna visszatért Visnuhoz, akinek fekete szőrszálából eredetileg létrejött.


Bravó! /Mondjuk nekem itt Akhilleusz inkább, mint Jézus. Persze lehet a jóga-ülés és a fekete szörszálból származás tana zavarja meg a belelátó kollegákat/


Nem folytatom a többi még rosszabb.

2018. márc. 18. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
88%
Aranyos volt a válaszod 7-es, jót mosolyogtam rajta, majd holnap kijavítom azt a tömérdek marhaságot, amit most leírtál, de így estére nem sok türelmem maradt mások hülyeségeit korrektálni, szóval elnézést a megvárakoztatásért.
2018. márc. 18. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 BGB ***** válasza:

Kedves #8


Örülök, hogy van humorod ezért el fogom olvasni amit írsz./azt nem ígérem, hogy válaszolok is nem mindig szeretek szörszálhasogató vitákba részt venni de majd meglátjuk /

Azért vigyázz! Mert ahogy Pál apostol is mondja: Humorban nem ismerek tréfát.


Ja bocs ez inkább Karinthy lesz. De hát nálatok mindenben úgyis olyan nagy a hasonlóság, végül is mindegy.

2018. márc. 18. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
91%

Itt vagyok BGB. :)


A te válaszod viszont pont amiatt nevetséges, hogy komolyan gondoltad, legalább van valami közös talaj, amin állhatunk, az egymás válaszain való nevetés, nem? :D


Özönvíz - Nem volt minden nép érintett, egyedül a keresztény biblia szerint, ami valljuk be, nem egy hiteles forrás. Bizonyítékok vannak egy nagyobb özönvízre, viszont csak Mezopotámia területén.

A másik probléma nem a tartalommal, hanem az elméleteddel van, miszerint a biblia is emléket őriz... ha valóban volt özönvíz, akkor abban az időben még nem csak a kereszténység, de egyik ábrahámi vallás bölcsője sem volt még tervbe sem készítve, így ők bizony lopták az ötletet, méghozzá a szomszédtól, de azért -mint egy nagyon okos alsó tagozatos házi feladat másolás közben- pár részt átírtak.


42 Parancsolat - A jövőbelátós része nem egészen tiszta számomra, tekintve, hogy a Tóra előtt cirka 1000 évvel íródott az Egyiptomi Halottaskönyv, amiben a parancsolatok megfogalmazódtak.

Ha nem veszed észre a másolást az csak az elvakultságod jelenti, de érveket is szívesen várok, nem kell a szarkasztikus mellébeszélésnél maradnod, természetesen szíved joga, de akkor oktatásból vitába kerülhetnénk át, ami mindkettőnknek jövedelmező lehet.


Érdekes, hogy azzal próbálsz érvelni, hogy az ellentéteket hozod fel. Nem teljes mértékben koppintották le a történetet, ha ezt állítottam volna, akkor annyi érvelés is elég lett volna a részedről, hogy Jézusnak nem volt kék a bőre, mint egy avatárszereplőnek, nem kellett volna wikiregényt írnod. :D


De ha így kikéred a hasonlóságokat, akkor itt vannak videó formájában:

https://www.youtube.com/watch?v=A6vtA5O5Ako

Javaslom, hogy nézd végig, mert a videó készítője Jézust hirdeti meg nyertesnek, valamint az ateisták által emlegetett baromságokat is kihúzza a listáról, így ez a videó a te oldaladon áll. Ennek ellenére az iratokat tanulmányozók közt viták vannak arról, hogy ki lopott honnan, az eddigi olvasmányaim alapján valószínűbbnek tartom, hogy Krishnától vették át Jézushoz a történeteket, de álláspontomat kellő mennyiségű bizonyíték hatására kész vagyok megváltoztatni, eddig viszont még nem találkoztam olyannal egyik oldalról sem, amit ne tudtak volna megcáfolni, szóval elfogultságomhoz híven a kereszténységre orrolok. :)


Pedig folytathatnád, szívesen tanulnék, kíváncsi vagyok mit tartasz hiteltelennek az említettekben.


9-es válaszodra: Bizony bizony, teljesen mindegy, legyen Karinthy Pál Frigyes a neve mától és nevezzük ki költőapostolnak. :D

2018. márc. 19. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!